Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Plewka z Jezior

30 cze 2015, 19:50

Witam. Poszukuje jakiejkolwiek informacji o Stanisławie Plewka ur. 13 marca 1909 r w Konradowie koło Wschowy, syn Ignacego i Anny z domu Kukla.Po ślubie zamieszkał z rodziną w Nietążkowie i w 1940 lub 1941 r został zabrany z domu przez SS. Słuch po nim zaginął. Reszta rodziny została wywieziona do Łodzi.
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Re: Plewka z Jezior

01 lip 2015, 04:54

Witam
DANE OSOBOWE

nazwisko Plewka
imię Stanisław
miejsce zamieszkania przed wojną Nietążkowo



INFORMACJE O PRZEŚLADOWANIACH




Źródło: Tytuł: Rejestr miejsc i faktów zbrodni popełnionych przez okupanta hitlerowskiego na ziemiach polskich w latach 1939-1945. Województwo leszczyńskie
Miejsce wydania: Warszawa


uwięziony
rodzaj uwięzienia więzienie
data zatrzymania 1939-11-15
miejsce osadzenia Kościan
ofiara egzekucji
miejsce zdarzenia Kurza-Góra
miejsce zdarzenia (powiat) Gm. Kościan
okoliczności śmierci przywieziony z więzienia w Kościanie.
www.straty.pl

Re: Plewka z Jezior

01 lip 2015, 07:59

Izabelo brak mi słów żeby podziękować . Po tylu latach mój wujek będzie mógł pożegnać się ze swoim ojcem......szukali całe życie....
Dziękuję to za mało ....

Re: Plewka z Jezior

01 lip 2015, 09:41

Cieszę się, że mogłam pomóc :)

Re: Plewka z Jezior

01 lip 2015, 12:08

Coś mi nie daje spokoju. Stanisława aresztowano 15 listopada a egzekucja była 9 listopada. Jak to wytłumaczyć ?

Re: Plewka z Jezior

01 lip 2015, 15:09

a skąd masz te informacje?
Zajrzyj tutaj:
http://ck-smigiel.pl/index.php?option=c ... 54&lang=pl
"9 listopada w lesie Kurzagóra zginęli: Bartłomiej Adamczewski z Wonieścia, Józef Dratwiński ze Śmigla, Wojciech Leśny z Przysieki Starej, Franciszek Łęcki ze Starego Bojanowa, Franciszek Majorek z Bronikowa, Franciszek Matuszak z Parska i Jan Nowaczyk z Wonieścia."
W sumie zginęło tutaj 21 osób.
może na www.straty.pl wkradł się błąd

Re: Plewka z Jezior

02 lip 2015, 19:44

Droga Izabelo mam problem z wysłaniem wiadomości priv więc już wyjaśniam tutaj..
Z Jezior wywodzi się moja rodzina .Jestem potomkiem Wojciecha Plewki i Agaty Grześkowej. Już mam taki nawyk ,że piszę Jeziora bo tam się wszystko zaczęło.
Odpowiedz