Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję rodziny Dopierała z Zaniemyśla

09 lip 2015, 10:53

Witam,
poszukuję rodziny Dopierała z Zaniemyśla.
Wojciech Dopierała ślub z Katarzyną Rafalonką 1805 ale w 1807 Katarzyna Rafalonka jako wdowa wyszła za Floriana Menzla.
W dokumentach istnieje jednak Andrzej Dopierała ur 1828 syn Wojciecha ale znalazłam tez informację Andrzej Dopierała alias Kanton- kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi.
Andrzej ożenił się z Niemką Karoliną Schmidt mieli syna Pawła Dopierałę( z którym nie mam pojęcia co się stało) . Paweł ożenił się z Petronelą Kujawą z Dębca mieli prawdopodobnie 6 dzieci- Jan, Stanisław, Agnieszka?, Katarzyna, Antonina i Stanisława. Moja prababcia to Antonina Włodarczak zd. Dopierała. Stanisław Dopierała ożenił sie w Krotoszynie ale spoczywa na cmentarzu w Zaniemyślu. Miał córkę - Gertruda Szkudłapska. Stanisława nie miała rodziny, Katarzyna wyszła za brata mojego pradziadka też Włodarczaka natomiast o Janie wiem że istniał z aktu urodzenia, który znalazłam. Pojawiła się tez hipoteza o istnieniu córki Agnieszki ale do jej aktu urodzenia nie udało mi się dotrzeć.
Szukam wszelkich informacji na temat tej rodziny, nie wie, co się stało z częścią z nich. Petronela, Stanisława, Stanisław i Antonia spoczywają w Zaniemyślu. Katarzyna w Śnieciskach. Los pozostałych osób jest mi nieznany.
Rodzina przywędrowała prawdopodobnie z okolic Książa Wielkopolskiego.
pozdrawiam
Martyna

Re: Poszukuję rodziny Dopierała z Zaniemyśla

09 lip 2015, 14:49

Martyno,
Rodzina Dopierała nadal zamieszkuje okolice Książa Wlkp.
Kilka lat temu współpracowałam z osobą o tym nazwisku.
Mieszkał jeśli się nie mylę w Świętomierzu niedaleko Książa Wlkp.
Wspaniały człowiek.
Miałam do niego nr tel.kom. może jak pogrzebie w starych papierach
to jeszcze znajdę tylko mógł zmienić nr.
Przez ten czas mogło wiele się zmienić.
Zapewne miejscowość ta należy do parafii Książ.

Re: Poszukuję rodziny Dopierała z Zaniemyśla

09 lip 2015, 18:26

Dziękuje bardzo za odpowiedz. Tej miejscowości jeszcze nie sprawdzałam, chociaż wydawało mi się że sprawdziłam już całą okolicę;)Może akurat.Książ to moje przypuszczenia na podstawie pozostałych danych także o drugiej stronie rodziny. Znalazłam nawet Wojciecha Dopierałę ale nie mam jeszcze potwierdzenia czy to ten którego szukam. W mojej okolicy także mieszkali dawniej Dopierałowie i podejrzewam, że też mogli być spokrewnieni ale jak do tej pory nic tego nie potwierdziło..
Jednak każda wskazówka jest dla mnie bardzo cenna dlatego bardzo dziękuję.

Re: Poszukuję rodziny Dopierała z Zaniemyśla

09 lip 2015, 20:56

Martyno,
No cóż przejrzałam swoje archiwum i niestety nie znalazłam nr telefonu.
Pomyślałam, że gdybyś chciała skontaktować się z tą rodzina to na pewno pomocna
okaże się w tym pani sołtys.
Świętomierz to maleńka wioska, zaledwie kilka domów wzdłuż ulicy.
Nawet mają wspólnego sołtysa ze wsią Boguszyn.
Tutaj są dane do pani sołtys ale niestety nie podano nr telefonu ;)
ewentualnie w Urzędzie Gminy Nowe Miasto n/W udzielą info.o nr. telefonu.
http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.as ... cz&id=3066
Odpowiedz