Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Francja

12 lip 2015, 19:20

Od czego zacząć poszukiwania osoby,która w 1922 roku wyjechała do Francji?.Czy był w Polsce wtedy urząd który kierował ludzi do pracy za granicą ?

Re: Francja

14 lip 2015, 11:59

Ryszard, napisz post na www.forgen.pl
tam uzyskasz pomoc w swoim temacie. Jest tam dzial poszukiwania
we Francji, napewno zdzialasz tam o wiele wiecej, tu jest raczej w 95% Wielkopolska na tapecie.
Powodzenia.

Re: Francja

14 lip 2015, 16:33

Haniu, dziękuję :)

Re: Francja

14 lip 2015, 20:40

Witam
Kogo pan szuka wFranjci?

Re: Francja

15 lip 2015, 21:13

slub magdalena FIGIEL-Jan JAWASEK 1838 z BOROSZYN

mail:kooiki@yahoo.de

Re: Francja

24 lip 2015, 13:50

bonjour, how can I help you ?
I m french
do you know where your relative moved to france?
or where was he before arriving in france ?

in which year ?

my example , family was in Recklinghausen moved to france in january 1923 , then oriented to north of france

you need more info

mainly polish workers in caol mines were oriented to Alsace , Lorraine, Saint Etienne Center of france or North of France

if i may help , contact me

Re: Francja

25 lip 2015, 20:27

Dobry wieczór
Jak mowa o Francji,podam wiadomość, która może zainteresować Rodziny NOWAKÓW.Kilka lat temu będąc w WANNE, odnalazłem grób mojej cioci ( Cecylia Stępczak)-, która zmarła w 1920 roku prawdopdobnie na hiszpankę.( udowodnione że miała 1;5 roku) Wiedząc, że zaraziła się od równieśniczki( sąsiadka),znalazłem też Jej wpis w księdze cmentarnej.Była to Maria NOWAK zam. WANNE HUTENSTR 13. Wiek jest bezdyskusyjny, miały obie po 1,5 roku. Zaskoczyło mnie, że w księdze cmentarnej, obie mają dodane po 4 lata i w efekcie pochowano je jako 5,5 letnie dziewczynki. Ze względu na to , że nie mam możliwosci uzyskania informacji w tej sprawie, przyjąłem, że błąd był zamierzony, gdyż przypuszczam, że władze musiały zabronić pochówku dzieci poniżej 5 lat.Należy pamietać, że był to okres pandemi hiszpanki w Europie. Panstwo NOWAKOWIE przypuszczalnie ( jak rodzina STĘPCZAK) w 1922r. wyjechali do FRANCJI (na podstawie art.95 Traktatu Wersalskiego) Po wojnie w Niemczech była strana bieda i głód Pozdrawiam YOTES+

Re: Francja

26 lip 2015, 14:36

Je peux vous aider pour la partie française état civil de liévin lens si vous voulez
Odpowiedz