Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Biesiekierski h. Pomian

01 lut 2009, 13:45

Zbieram wszelkie informacje o rodzinie Biesiekierskich h.Pomian z Kujaw.
Biesiekierscy wielokrotnie występują jako świadkowie na ślubach oraz jako rodzice chrzestni w XVIII i XIX wiecznych aktach metrykalnych moich krewnych...
Podczas ostatnich wakacji włócząc się w poszukiwaniu śladów mojej rodziny na Kujawach trafiłem na cmentarz w Witowie gdzie znalazłem (w opłakanym stanie) groby Biesiekierskich...
Może ktoś trafił na to nazwisko w swoich poszukiwaniach? ;)
Ostatnio edytowano 31 mar 2010, 20:58 przez tomaszi, łącznie edytowano 2 razy

Re: Biesiekierski

02 lut 2009, 22:18

Witam! Nie wiem czy to Panu pomoże ale kilka lat temu spotkałam osobę o nazwisku Biesiekierski lub Biesiekirski. Mieszkał z matką i ... w Puszczykowie k/Poznania (chyba ul.Jarosławska).
Pozdrawiam Barbara Stabrowska

Re: Biesiekierski h. Pomian

02 sty 2012, 23:01

Posiadłością na Kujawach Biesiekierskich h. Pomian były historyczne Płowce, należące niegdyś do parafii Witowo.
Wyszła publikacja dotycząca rezydencji szlacheckich na Kujawach i tam są dane o Biesiekierskich z Płowiec.

Re: Biesiekierski h. Pomian

02 sty 2012, 23:23

kajetanuss napisał(a):Posiadłością na Kujawach Biesiekierskich h. Pomian były historyczne Płowce, należące niegdyś do parafii Witowo.
Wyszła publikacja dotycząca rezydencji szlacheckich na Kujawach i tam są dane o Biesiekierskich z Płowiec.


Dziękuję i poproszę o tytuł wspomnianej publikacji.

Re: Biesiekierski h. Pomian

06 gru 2012, 20:30

W 1797 w Kwieciszewie (21 8bris 1797) Nobilam Rosalia Zbyszewska, vidua, de domo Buszow, lat 33, zamieszkała: Gozdinin [czyli Gozdanin] wychodzi za mąż za
Nobilem Stanislaus Biesiekierski, viduus, lat 40, Ensiferum Kovaliensem Palatinatui Kujavien. Parochianum Ecclesiae Villae;
świadkami tego ślubu są: Nobilius Adalberto Zbyszewski de Villae Ruchocinek et Andrea Zbyszewski de Villae Marcinkowo

Re: Biesiekierski h. Pomian

10 lip 2013, 16:20

Nazwisko Biesiekierski wbiło mi się w pamięć głównie z tego powodu, że (jak opisuje to Feliks Koneczny w książce "Święci w dziejach narodu polskiego") brawurowo dowodził oddziałem, który był szpicą szarży polskiej na "serce" obozu tureckiego w bitwie wiedeńskiej 12.09.1683 - i porwał sztandar sułtański! :)

Więcej (Andrzej Biesiekierski, skarbnik bydgoski) tutaj: http://www.nonpossumus.pl/biblioteka/fe ... ci/174.php

Zdaje się, że i obecnie w Bydgoszczy mieszka dżentelmen o tym nazwisku.

pozdrawiam
- Krystyna
Odpowiedz