Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Proch i Świtała

26 sie 2015, 23:35

Witam,
Poszukuję informacji dotyczących Jana Proch i Marianny Proch z.d.Świtała.
Marianna urodziła się najprawdopodobniej w Skarbienicach. Ich syn Łukasz urodził się w 1888r. i później mieszkał w Srebrnej Górze.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam
Gosia

Re: Proch i Świtała

27 sie 2015, 15:04

Witam

Czy nie zaszla pomylka bo to Jozef Proch ozenil sie z Marianna Switala , a rodzicami Jozefa byli Jan i Marianna Kubiak . Slub 22/1879 zawarty w Zninie .Dwie rownilegle linie Switalow mieszkaly w Murczynie i w Skarbienicach. Ale Skarbienice naleza do parafi Znin .
Serdecznie pozdrawiam
Helena

Re: Proch i Świtała

27 sie 2015, 15:53

Właśnie tutaj jest problem, ponieważ od członków rodziny wiem, że był to Józef, ale znalazłam skan z gromadzki, w której znajduje się Łukasz Proch i podane jest, że ojcem jest Jan Proch. Zastanawiam się czy mogła to być pomyłka, czy jednak muszę szukać Jana Proch.
Pozdrawiam
Gosia

Re: Proch i Świtała

27 sie 2015, 17:10

Wydaje sie logiczne ze Lukasz jest synem Jozefa . Jozef slubowal 1879 , a Lukasz urodzil sie w 1888 .
Jak bede przegladala ksiegi Gory to zwroce uwage na Prochow .
Helena

Re: Proch i Świtała

27 sie 2015, 17:30

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)

Re: Proch i Świtała

28 sie 2015, 22:51

helenka napisał(a):Witam

Czy nie zaszla pomylka bo to Jozef Proch ozenil sie z Marianna Switala , a rodzicami Jozefa byli Jan i Marianna Kubiak . Slub 22/1879 zawarty w Zninie .Dwie rownilegle linie Switalow mieszkaly w Murczynie i w Skarbienicach. Ale Skarbienice naleza do parafi Znin .
Serdecznie pozdrawiam
Helena


Witam,

to ja dodam, ze przy wpisie slubu Jozefa Proch z Marianna Switala jest notatka ze oboje byli ze Skarbienic.
Marianna urodziala sie 26.06.1856 w Skarbienicach rodzice Mateusz Świtala i Agnieszka Sass, /chrzest byl 1-go lipca '56/
Jozef natomiast urodzil sie w Godawach parafia Wenecja 10.03.1854 rodzice tak jak Helena napisala, dodam ze rodzicami chrzestnym byl Jan Szary / Szarzynski i Konstancja Warda

Z Marianną i z Łukaszem jestem spokrewniony -> wspolni przodkowie Franciszek Michalski i Agnieszka Sytek z Gogułkowa :-)

pozdrawiam rodzinę :-)
Andrzej

Re: Proch i Świtała

30 sie 2015, 20:17

Bardzo dziękuję Andrzeju za wszystkie informacje :)
Pozdrawiam
Gosia
Odpowiedz