Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Nowak, Webner

01 wrz 2015, 18:32

Witam!
Poszukuję informacji o rodzinach Nowak i Webner.
Moja prababcia Joanna Webner (po ślubie Cichocka) urodziła się w 1912r. w Gnieźnie.
Jej matka Maria Webner zd. Nowak urodziła się najprawdopodobniej w 1873r. Ojcem Joanny był Adalbert /Wojciech/ Webner. Prawdopodobnie w okolicach wojny wyjechał on do Niemiec i już nie wrócił. Maria przyjechała do Gniezna w sierpniu 1906 roku razem z czteromiesięcznym Stanisławem Webnerem, ale nie był to jej syn. Jak wynika z aktu urodzenia Stanisława, jego matką była Helena Webner a ojcem Gustaw. Akt sporządzony został w Miłosławiu i podane jest w nim jeszcze nazwisko Agnes Gorniak zd. Nowak.
Mam ogromny problem z tą gałęzią rodziny i pomimo wizyty w USC Gniezno, AA Gniezno, AP Poznań a także sprawdzeniu stron takich jak Basia, Project Poznan itp. wiem niewiele więcej dlatego będę wdzięczna za wszelkie informacje lub podpowiedzi gdzie warto by było jeszcze zajrzeć :)
Pozdrawiam
Gosia

Re: Nowak, Webner

24 lip 2016, 14:15

Ponawiam powyższą prośbę.

Re: Nowak, Webner

24 lip 2016, 17:47

Witam,
Jeśli Maria Webner z d. Nowak w roku 1906 przeprowadziła się do Gniezna, to można przyjąć, że tam również zmarła, więc jej akt zgonu powinien być w USC Gniezno, ale może już tam szukałaś. W akcie zgonu powinni być podani jej rodzice, dokładna data i miejsce urodzenia.
Ostatnio edytowano 25 lip 2016, 08:12 przez Henryk Krzyżan, łącznie edytowano 1 raz

Re: Nowak, Webner

24 lip 2016, 18:53

Dziękuję za podpowiedź :)

Re: Nowak, Webner

25 lip 2016, 08:53

Sam miałem taki problem z jedną z prababek (też nie znałem daty zgonu, nawet przybliżonej), ale dzięki życzliwości urzędników USC Środa odnaleziono interesujący mnie akt.
Wysłałem PW.
Odpowiedz