Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poznań. ul. Fabryczna lata 20. XX w.

05 paź 2015, 12:57

Witam serdecznie. Nam pytanie. Ulica Fabryczna w Poznaniu mieszkańcy którzy zamieszkiwali tam do jakiej wtedy parafii należeli i jaki przynależą wtedy cmentarz czy to był Jezycki czyli obecnie Nowina czy Gorczynski??
W 1929 R. tam była zameldowania moja praprababcia Katarzyna Szajkowska zd Lechniak ur. 1877. Szukam informacji o jej pochówku i roku w którym zmarła. Proszę o jakakolwiek wskazówkę.

Re: Poznań. ul. Fabryczna lata 20. XX w.

05 paź 2015, 20:35

Witaj,

Moi pradziadkowie mieszkali od 1919r. Na ul. Prądzyńskiego.
Od powstania parafii, chodzili do kościoła Zmartwychwstania Pańskiego http://www.poznancr.pl/ .
Co do cmentarza - obstawiam ten przy ul. Bluszczowej - tam pochowali swoją córkę w 1927r.

Pozdrawiam,
Tomek

Re: Poznań. ul. Fabryczna lata 20. XX w.

05 paź 2015, 21:09

Witaj Tomek. Dziękuję za wskazówkę

Re: Poznań. ul. Fabryczna lata 20. XX w.

05 paź 2015, 21:46

Witam
Jacku zależy też w ktorym roku zmarła. Zmarli z Wildy byli też chowani na Cmentarzu Zmartwychwstania Pańskiego i na Cmentarzu Św. Trójcy. Oba cmentarze mieszczą się przy ul.Samotnej.
Pozdrawiam.Beata

Re: Poznań. ul. Fabryczna lata 20. XX w.

05 paź 2015, 22:42

Cześć. Napisałem dzis do Księdza Proboszcza tamtejszej parafii z zapytaniem o jej zgon jeśli takowy tam nastąpił.

Re: Poznań. ul. Fabryczna lata 20. XX w.

06 paź 2015, 09:28

Witam Jacku
nie wiem do której Parafii napisałeś,ale jeśli chodzi o Parafię Zmartwychwstania Pańskiego na Dąbrówki,to sa bardzo duże braki Ksiąg,Nie ma lat 1930-36 bo zostały spalone. W tym momencie najlepiej udać się do AAP i tam są wszystkie Księgi (to informacja z Biura Parafialnego)
Napisz lub zadzwoń do Biura Parafialnego na ul.Bluszczową w sprawie Katarzyny Szajkowskiej.Jest tam bardzo pomocna,miła młoda pani :)
Poza tym może już w niedługim czasie doczekamy się spisu pochowanych na Cmentarzu Bożego Ciała,bo już trwa praca nad tym jednego Pana :)
Pozdrawiam.Beata

Re: Poznań. ul. Fabryczna lata 20. XX w.

06 paź 2015, 11:34

Dziękuję za wiadomości.Napiszę mail na Bluszczowa.
Odpowiedz