Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rodzina Kczmarek i Zydorczyk

15 lut 2009, 22:16

Brakuje mi tylko jednej informacji/dotyczy to parafii Pępowo ur.i śmierci Wojciecha Turkowskiego i Anastazji Turkowskiej z domu Grześkowiak .Odnalazłam ich 6 córek ale brak mi w/w informacji
Wojciech Turkowski Anastazja Grzeskowiak to mói pradziadkowie.Marianna ur, 30.11.1880 r Siedlce to moja babcia
była pierwszą ich córką.
Po 2 latach "pępowianka" Basia udała się do parafii w Pępowie i odszukała dokument ślubu moich pradziadków z 1889 roku.Poszukiwałam również w archiwum były trudności w odszukaniu.Jestem Basi bardzo wdzięczna
za pomoc i serdeczność. Teraz wiem z aktu ślubu że Wojciech Turkowski pochodził ze Strzelna Wielkiego.Może jest osoba która indeksowała tę miejscowość,chciałabym poznać jego rodziców ,rodzeństwo.
Pozdrawiam Anerii
Ostatnio edytowano 13 sie 2009, 20:11 przez aneri, łącznie edytowano 1 raz

Re: Rodzina Kczmarek i Zydorczyk

23 lut 2009, 10:37

W moim drzewie też posiadam osoby noszące podobne nawisko Zydorczyk pisane też Izydorczyk.Czy posiada pani jakies informacje dotyczące Mikołaja i Walentego Zydorczaków .Chodzi mi o dane o rodzicach.Według wieku podanego w Poznań projekt mają oni tyle lat ile bracia mojej praprababci Stanisławy których losów póki co nie umiem odtworzyć.Byli oni synami Bartłomieja Zydorczyka i Barbary Bartkowiak a urodzili się w Kuklinowie par.Starygród. Ucieszą mnie wszelkie informacje potwierdzające lub wykluczające moją hipotezę.Pozdrawiam Mariola

Re: Rodzina Kczmarek i Zydorczyk

25 lut 2011, 14:52

aneri napisał(a): Teraz wiem z aktu ślubu że Wojciech Turkowski pochodził ze Strzelna Wielkiego. Może jest osoba która indeksowała tę miejscowość,chciałabym poznać jego rodziców ,rodzeństwo.

Gdzie leży Strzelno Wielkie? Znalazłem Strzelno i Strzelno Klasztorne, ale Wielkiego nie. Google też milczy na ten temat.
Pozdrawiam
Jarek

Re: Rodzina Kczmarek i Zydorczyk

25 lut 2011, 15:03

Moze nalezy czytac : Strzelce Wielkie

Pozdrawiam

Chrystian

Re: Rodzina Kczmarek i Zydorczyk

25 lut 2011, 16:25

Strzelce Wielkie rzeczywiście są niedaleko Pępowa, ale tylko autorka wątku może napisać "co miała na myśli" :)
Pozdrawiam
Jarek

Re: Rodzina Kczmarek i Zydorczyk

25 lut 2011, 23:46

Jarku!
Tak,to są Strzelce Wielkie.Kiedy to sprawdzałam,nie miałam jeszcze wprawy w czytaniu pisma z ksiąg kościelnych.Stąd taka pomyłka.

Zajączku!
W l.70 XXw. w Kuklinowie mieszkała rodzina Zydorek.Sprawdź ks.telefoniczną,może nadal tam mieszkają.

Pozdrawiam.
Barbara

Re: Rodzina Kczmarek i Zydorczyk

02 mar 2011, 00:01

W par.Pępowo znalazłam zgony trojga dzieci Walentego Zydorczak i Marianny Zmysłowskiej z Wilkonic.
1889 Antoni 12 dni
1893 Katarzyna l.8
1893 Wincenty l.20

Ślub tej pary w Pępowie 1864/11 Walenty l.27,Marianna l.21.Jest w PP.
Pozdrawiam.
Barbara
Odpowiedz