Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Andrzej Włodarczyk ur. 1896 Orla par. Koźmin

23 paź 2015, 20:28

Poszukuję informacji o Andrzeju Włodarczyk ur 1896 w Orli parafia Koźmin. Rodzice Jan Włodarczyk i Marianna Wachowiak. Rodzeństwo Andrzeja to bliźniacy Weronika i Jan, Katarzyna, Józef.
W latach międzywojennych mieszkali w Dąbrowie parafia Kobierno. Jan zginął w obozie koncentracyjnym, Weronika była zakonnicą i w czasie wojny wszelki słuch po niej zaginął. Z informacji rodzinnych wiadomo, że gdzieś zginęła w czasie wojny. Nie ustaliłam gdzie i kiedy. Ostatni Józef to mój dziadek. Ożenił się i mieszkał w Sulmierzycach.
Katarzyna, po mężu Kryś po śmierci ojca Jana od 1939 roku mieszkała w Wodnikowie.
Prawdopodobnie poszukiwany Andrzej to niepokorna dusza i przysparzał rodzicom sporo trosk. Opuścił rodzinny dom i ...... no właśnie. Dalej czarna dziura. Nie utrzymywał kontaktu z rodziną. Może zginął w czasie wojny?? może wyemigrował za granicę?? Nie mam koncepcji gdzie jeszcze wędrownika szukać. Może przeżył wojnę, założył rodzinę i gdzieś sobie spokojnie żył? Może ktoś natknął się w swoich poszukiwaniach na Andrzeja.....
Za wszelkie informacje, sugestie będę wdzięczna
Odpowiedz