Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Musiał, Majewski

18 lut 2009, 10:50

Prośba nieaktualna :)
Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio edytowano 30 paź 2009, 22:33 przez jarekf, łącznie edytowano 3 razy

Re: Poszukuję :)

18 lut 2009, 22:20

Bardzo proszę podpisywać swoje posty imieniem, imieniem i nazwiskiem lub chociażby nickiem.

Re: Poszukuję :)

18 lut 2009, 22:45

Witaj Asiu, wtrace swoje 5 groszy a propos podpisywania postow. Ja swoje podpisuje z przyzwyczajenia ale nie widze absolutnie nic zlego ani nie poprawnego w tym jak ktos nie podpisze swojego postu. Przeciez obok postu po lewej stronie widnieje od kogo jest post. Czy ja czegos nie rozumiem ?
Pozdrawiam serdecznie.
Hania

Re: Poszukuję :)

18 lut 2009, 23:27

...
Ostatnio edytowano 15 sty 2012, 12:39 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: Poszukuję :)

19 lut 2009, 15:52

Haniu,

każdy może mieć swój punkt widzenia, to sprawa oczywista. Jednak fakt, że pod zdjęciem znajdują się dane o niczym nie przesądza.

Po pierwsze, nie wszyscy mają pełne dane w swych profilach.

Po drugie, pisząc list do kogoś, też się podpisujesz prawda? Niezależnie od tego czy wpisujesz na kopercie siebie jako nadawcę czy nie. Podobnie jest z mailem, nawet jesli składa się on z imienia i nazwiska - pisząc do kogoś też się podpisujesz, prawda? Post jest swoistego rodzaju listem, wiadomością, tyle że krótką, ale to nie oznacza, że nie należy się podpisywać. Tak jest z pewnością zgrabniej i (co tu dużo mówić) bardziej kulturalnie.

Po trzecie, sieć sprzyja anonimowości oraz rozluźnieniu pewnych zasad i reguł dobrego wychowania. Na kilku ogólnopolskich forach genealogicznych przyjęliśmy zasadę podawania pełnych danych w profilach oraz zasadę podpisywania się. Sprzyja to większej kulturze na forum, eliminuje zachowania nie fair, ponieważ osoba podpisująca się pod swoim postem bierze za niego odpowiedzialność. A bywały już niestety nieprzyjemne sytuacje i scysje na innych forach. Proponuję zajrzeć choćby na znane fora gazety by zobaczyć jaki tam jest poziom kultury, jaka anonimowość i wolna amerykanka. Fora genealogiczne są dla nas wszystkich, mają stanowić przyjemne miejsce wymiany myśli, udzielania pomocy, wygadania się czy zasięgnięcia opinii, więc trzeba dbać o porządek i kulturę. To chyba oczywiste.

Po czwarte, regulamin naszego forum wyraźnie mówi by podpisywać swoje posty.

Po piąte, mogę zwracać uwagę w mniej oschłej formie - przyznaję. Ot, wychodzi ze mnie skrzywienie moderatora z innego forum genealogicznego.

Po szóste zaś, ze zmianami na forum jestem na bieżąco, ponieważ zaglądam tu tak często (codziennie), że zapewne ci, co zaglądają tu rzadko, nie zdają sobie nawet z tego sprawy :)

Re: Poszukuję :)

19 lut 2009, 17:08

Witam,
W pełni zgadzam się z Asią , tylko dziewczyny nie wyciągajcie dział o jakąś parafkę , wiadomo czym to się kończy .
Pozdrawiam,
Janek :D

Re: Poszukuję :)

19 lut 2009, 17:11

Janku,

ze mnie pokojowy zwierzak jest :)

A że odpowiedź wyszła taka długa ... chciałam poruszyć i spokojnie wytłumaczyć wszystkie aspekty bo w tym przypadku (podpisywania się bądź nie) rolę odgrywa kilka czynników :)

Re: Poszukuję :)

19 lut 2009, 21:54

Witam!
Asiu, popieram, porządek musi być! :D

Pozdrawiam

Re: Poszukuję :)

19 lut 2009, 22:25

Witam,


a może tak, zamiast dywagacji na temat tego jak powinno się podpisywać pod postami ktoś w końcu pomoże koledze i napiszę coś, co mu pomoże w poszukiwaniach? W końcu temat tego działu brzmi POSZUKUJĘ a nie UCZĘ KULTURY ;-)

Choć jestem za podpisywaniem się. Ale przenieśmy takie dyskusje w inne miejsce.

Pozdrawiam

Artur

Re: Poszukuję :)

19 lut 2009, 23:14

jarekf napisał(a):Witam :)
Szukam osób o nazwisku :
(...)
Musiał - ok. Mąkolna, Osieka małego,
(...)
Nazwiska te występują w moim drzewie genealogicznym
pozdrawiam

Z intetresującego Cię rejonu napotkałem nazwisko Musiał występujące w aktch ślubów w parafii Osiek Wielki (Osiek Mały to sąsiednia wioska).
W 1869 roku brali ślub: Roch Jaroński + Marianna Musiał,
1884: Wojciech Musiał + Antonina Kawka,
1889: Tomasz Maciejewski + Antonina Musiał.

Pozdrawiam

Re: Poszukuję :)

20 lut 2009, 22:08

Asiu - Moje pytanie bylo czysto niewienne, nie myslalam, ze otrzymam taka odpowiedz od ciebie, jestem zaskoczona :(
Twoje Asiu "Po szoste zas..." to napewno nie powinno byc do mnie.
Pozdrawiam, Hania

Re: Poszukuję :)

20 lut 2009, 23:21

Haniu,

przecież zadałaś mi na forum pytanie, a więc udzieliłam Ci tylko odpowiedzi. Wypunktowałam wszystkie aspekty, by było czytelniej - bez żadnych złych intencji. Teraz jestem zdumiona, bo nie rozumiem czym Cię uraziłam? Ani ton postu nie był napastliwy czy agresywny - ot spokojnie, rzeczowo starałam się wytłumaczyć co mną kierowało przy zwracaniu uwagi Jarkowi.

Punkt szósty nie odnosił się do Ciebie w żadnym razie. Ani przez chwilę nie sądziłam, że weźmiesz go do siebie.

Mam nadzieję, że poprzestaniemy na tej wymianie zdań, bo ani to na temat a i czytać innym zapewne przykro. Jeśli jednak są jakieś wątpliwości - zapraszam na priv.

Re: Poszukuję :)

21 lut 2009, 14:56

Asiu - ja nie jestem urazona tylko zaskoczona nieprzyjemnie. Nie da sie ukryc - tonem i forma twego postu.
Tematu tego dalej nie rozwijam.
Dodam tylko, ze jakze nie mam brac do siebie wszystkiego co napisalas skoro twoj post jest skierowany imiennie do mnie. Tutaj chyba zasady pisania postow takze obowiazuja, nie tylko w podpisie ale w naglowku, skoro juz tak skrupulatnie mamy przestrzegac zasad forum.
Asiu, Ty swoje napisalas na forum a wiec pozwalam sobie na te drobne uwagi na forum takze, nie na private.
Przepraszam autora za "zjechanie" z tematu i zycze powodzenia w poszukiwaniach rodzinnych, po to tutaj wszyscy jestesmy.
Zycze wszystkim milego weekendu, Hania

Re: Poszukuję :)

14 lut 2011, 02:47

Hanno,
ogromna ilosc Majewskich na stronach "Znin, Poland Residents", Pozdrawiam, Pawel
Odpowiedz