Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Jakubowscy, Okonieszczak, Sztor, Pietrzak, Zugiehor, Bischof

29 paź 2015, 17:44

Witam serdecznie forumowiczów. W mojej rodzinie pojawiają się Okoniewscy/Okonieszczak z okolic Śmigla,(Drzeczkowo, Wilkowo Polskie. Benedictus Okonieszczak żonaty z Marianną Jakubowczanką. Proszę o kontakt jeśli występują u Was Jakubowscy, Zugiehoer, Bischoff/Biszof, Sztor. Nie mogę tej rodziny rozpracować. Zwłaszcza, że strasznie wędrowali. Potrzebuję takie nazwiska jak:

Antonius Jakubowczyk żonaty z Agnes Pietrząka ślub Górka Duchowna, druga żona Marianna Biszowna
dzieci: Melchior i Marianna

Melchior ur1839 Górka Duchowna zm 09. 09.1900 Radomicko, żonaty z Barbarą Zugehor

dzieci:Stephan, Józefa, Stanisława i Józefat znam tylko daty urodzin a dalej nie wiadomo co się z nimi działo.
Stefan ur 08 grudzień 1878 Radomicko o godz. 8.00 (zgłosił Antoni Wojciechowski) w dniu narodzin Stephana jego ojciec Melchior przebywał w Hern (Niemcy) jego mam wyprowadzonego. zmarł we Francji mój bezpośredni przodek ;-).
Józefa ur 23 wrzesień 1882 Radomicko
Stanisława ur 01 wrzesień 1885 Radomicko
Józefat ur 19 luty 1876 Radomicko
Trzy ostatnie dzieci niewiadoma. :-(

Jeśli chodzi o rodzinę Kapałów z Wydaw proszę o kontakt ;-) zdjęcia czekają ;-)

Pozdrawiam Hanna

Re: Jakubowscy, Okonieszczak, Sztor, Pietrzak, Zugiehor, Bis

06 sie 2016, 12:29

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publica ... 8598&tab=3
Materiały genealogiczne wielkopolskich rodzin nieszlacheckich XVI-XX w. (ułożone alfabetycznie według nazwisk)
występują nazwiska:
część 1
Bischoff - od str.25 do str.30 ( początek Karol Bischoff ur.30.IX.1788 zm.24.V.1850)

część 2:
Okoniewski -od str.50, 52-55

Re: Jakubowscy, Okonieszczak, Sztor, Pietrzak, Zugiehor, Bis

07 sie 2016, 20:19

Dziękuję Grażynko!
Odpowiedz