Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Jachnik

30 paź 2015, 01:30

Jachnik-poszkuję informacji nt. tego rodu w okolicach Poznania...Posiadam jakieś "luźne" notatki ale niestety nie mogę sprecyzować pochodzenia...
Pozdrawiam.

Re: Jachnik

07 lis 2015, 17:12

Pierwsze wzmianki o nazwisku pochodzą z 1382 roku a dotyczą one imion zaczynających się od "JA" , typu Jan , Jakub , Jachym = Joachim , Jarosław .

Pozdrawiam

Re: Jachnik

09 lis 2015, 01:04

Dzięki.... ;))

Re: Jachnik

09 lis 2015, 01:48

Znam osoby o nazwisku Jachnik, mieszkających w Pleszewie.

Re: Jachnik

14 lis 2015, 17:06

Tak wiem o Jachnikach z okolic Ostrowa ale jakie to spowinowacenie?...-raczej nikt już nie odszuka...Wiatr czasu zrobił swoje....
Dzięki i pozdrawiam.

Re: Jachnik

14 lis 2015, 17:11

Musisz podać jakiś punkt zaczepienia.
Zacznij od sprawdzenia tutaj:http://www.basia.famula.pl/

Re: Jachnik

14 lis 2015, 19:24

Witam.

Wiem że w Kórniku żyła rodzina o poszukiwanym nazwisku.

____________________________________________________________
Poszukuje Wincentego Gabrielskiego akt zgonu i inne informacje.

Re: Jachnik

15 lis 2015, 18:56

O Jachnikach z Kórnika również wiem...no i znów tan sam problem....Najdalej (od strony Jachników) "dokopałem " się do mojego prapradziadka Michała,który mieszkał w Żabnie....No i na tym utknąłem...Wiem też o rodzie o tym samym nazwisku z Bnina i Iłówca ,ale jakie to pokrewieństwo z Michaelem???!!!Któż to wie...

Re: Jachnik

15 lis 2015, 23:34

Witam

Kleszczewo (USC) - akt zgonu, rok 1903

Josepha Jachnik zd. Nowak (58 lat) , rodzice: Lorenz Nowak , Katharina ,
małżonek Michael Jachnik


Inne osoby występujące w dokumencie:
Ignacy Jachnik
http://szukajwarchiwach.pl/53/1867/0/4/ ... /#tabSkany
http://www.basia.famula.pl/
Michał na ślubie swojej córki, Józefy z Wojciechem Szumskim w 1905 roku w Kleszczewie był świadkiem.

Re: Jachnik

18 lis 2015, 15:28

Dzięki Izabela....Już się do tego dokopałem.... ;)
Pozdrawiam.

Re: Jachnik

22 kwi 2016, 10:30

Witam ponownie, szukam informacji na temat Jana Jachnika urodzony ok.1807 roku,w 1840 r PK Iłówiec ożenił się z Agnieszką Nowak(Nowacką?) z domu Wojciechowską 1800-1887(urodzona Śrem,akt zgonu USC Kleszczewo-Bylin).

Re: Jachnik

22 kwi 2016, 11:55

Na terenie Wągrowca też mieszka rodzina Jachnik. Pozdrawiam

Re: Jachnik

23 kwi 2016, 22:35

Prawdopodobnie z odłamu Jachników z Konarskiego,jak spowinowaceni niestety...na razie nie zdołałem ustalić....
Dziękuję... ;)

Re: Jachnik

24 kwi 2016, 17:28

Z Wągrowca - Roman Jachnik ur. 18.07.1933 w Kórniku. Był naczelnikiem powiatu Wągrowieckiego, potem vice-wojewodą województwa pilskiego. Może to coś Ci pomoże

Re: Jachnik

25 kwi 2016, 18:33

Cześć Arturze !!!!
Roman Jachnik zmarł 11 października 2001 r. i jest pochowany na cmentarzu komunalnych w Wągrowcu. Miał córkę Marie i syna Piotra. Piotr mieszka w Kobylnicy. Roman Jachnik jest bratem Haliny Półchłopek zd.Jachnik z Kórnika. Ich prapradziadek pochodził z Bylina. Wg. moich ustaleń rodzina Jachników z Bylina nie ma nic (?) wspólnego z Jachnikami z Konarskiego.
Jeśli przyjąć, że Jachnik z Bylina pochodzi z Żabna (Iłówca) to między Żabnem a Konarskiem to "rzut beretem" przez Wartę. Więc gdyby poszperać głębiej to kto wie?
Miłego dnia i owocnych poszukiwań

Re: Jachnik

25 kwi 2016, 20:40

A dziękuję ślicznie za podpowiedzi... ;) Faktycznie gdzieś w opowieściach rodzinnych przewijał się Jachnik,który był wojewodą czy też może vice pilskiego...Jakoś mi to umknęło...
A przy okazji Pawle,w Wielkanoc korzystając z przyjemnej aury urządziłem sobie wojaże po okolicznych nekropoliach m.in.odwiedziłem cmentarz w Kórniku,Tulcach,Robakowie i Krerowie...Odnalazłem sporo miejsc pochówków mojej rodziny,wzbogacając tym samym swoją wiedzę w zgłębianym temacie...Jeśli znajdę chwilę chciałbym jeszcze odwiedzić Środę Wlkp. i Śnieciska...
Jeszcze raz dziękuję za odzew...pozdrawiam... ;)
Odpowiedz