Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Goderski

30 paź 2015, 01:33

Witam,poszukuję informacji odnośnie tej rodziny z okolic Poznania....Interesują mnie konkretne fakty,nie przypuszczenia czy odsyłanie do wyszukiwarek... ;)
Pozdrawiam serdecznie...

Re: Goderski

30 paź 2015, 08:15

Witam,
Każdy chciałby mieć wszystko podane na talerzu, po to są wyszukiwarki, żeby z nich korzystać. Poza tym osób o nazwisku Goderski może być kilkadziesiąt, a nawet kilkaset...Na forum jest wiele osób, które chętnie pomagają (sam z tego korzystałem), ale wyręczanie się innymi w poszukiwaniu własnych przodków jest po po prostu nie na miejscu.Jeśli nie chce się Tobie szukać samemu, zleć to profesjonalnej firmie.

Re: Goderski

30 paź 2015, 11:58

Panie Henryku...,w pierwszej kolejności chciałbym podziękować za skany... ;).Może źle to ująłem...,mam kilka hipotez i sporo danych,problem polega na tym że jest to bardzo niespójne...Szukam kogoś kto potwierdzi bądź obali moje teorie odnośnie powiązań rodzinnych...Szukałem w kilku źródłach jednakże dane są często szczątkowe,niepełne i trudno ustalić powiązania międzypersonalne...
Nie wynika to z mojego lenistwa tylko chęci uwiarygodnienia danych z moich dotychczasowych "wykopalisk"....
Serdecznie pozdrawiam.

Re: Goderski

30 paź 2015, 12:11

Witaj,
Będzie prościej jeśli podasz wszystkie posiadane dane, bo wtedy łatwiej pomóc. Napisz kogo szukasz i w czym tkwi problem, bo podanie samego nazwiska niczego nie rozwiąże. Wróżek tu niestety brak, choć nie raz by się przydały ;-)

Re: Goderski

31 paź 2015, 15:04

Witam panie Henryku...Jako raczkujący poszukiwacz amator być może nie potrafię do końca sprawnie szukać informacji.... :( .Staram się ale to czasem niestety nie wystarczy...Byłbym wdzięczny za podanie dodatkowych źródeł,gdzie mogę szukać.Do tej pory używałem BASIA,POZNAN-PROJECT no i skany kart meldunkowych P-nia(tu jest czasem problem z rozszyfrowaniem zamaszystego pisma ;))
To na czym w tej chwili chciałbym się skupić to powiązanie Michaela Jachnika(żona Josepha Nowak) z Żabna,póżniej Bylina(Bylino) z Jachnikami z Bnina (lub okolic- parafia katolicka Bnin) tj.Stanislaus 1831,Leopodus 1836,Vincentius(data ślubu 1887),Jacubus 1803,Michael 1865 i drugi 1870.Niestety moje dane są szczątkowe i trudno cokolwiek ustalić ale mam nadzieję,że uda się to i w pewnym sensie moi przodkowie zostaną ocaleni od zapomnienia...
Pozdrawiam.

Re: Goderski

31 paź 2015, 17:44

Witaj,
Jest jeszcze SZWA (szukajwarchiwach), ale to samo możesz znaleźć przez BaSIA.
http://basia.famula.pl/skany
Masz tu wszystkie dostępne parafie i wystarczy na poszukiwaną kliknąć, żeby wyskoczyły jednostki, znajdujesz interesujący Ciebie rok i otwierasz skany.
Poszukiwanie przodków wymaga cierpliwości, nie do razu wszystko znajdziesz, ale po nitce do kłębka...

Re: Goderski

01 lis 2015, 15:02

Dzięki za informację,mam już sporo "rozpracowanej" rodziny ale obawiam się że poniżej 1800-go roku będzie już ciężko....Trzeba przyznać,że to bardzo absorbujące zajęcie ;))
Pozdrawiam.

Re: Goderski

01 lis 2015, 18:03

Przed rokiem 1800 to raczej wizyta w AAP. Tu masz spis dostępnych ksiąg metrykalnych.
http://bazy.aap.poznan.pl/ksiegi.php

Re: Goderski

01 lis 2015, 22:10

Dziękuję ślicznie.
Pozdrawiam.

Re: Goderski

12 maja 2016, 23:06

Witam,szukam danych dotyczących Walentego Goderskiego(ur.1841) syna Andrzeja Goderskiego i Martianny Zimnej(z domu Drzyzbicka)...Za jakiekolwiek informacje z góry dziękuję....
Odpowiedz