Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Zdjęcie nagrobku cmantarz Jeżycki

30 paź 2015, 09:37

Dopiero teraz znalazłam ten wątek,czy mogłabym prosić o zdj.grobu Stanisławy Śródeckiej na cmentarzu Jeżyckim.Kwatera P rząd 46 nr 6
Mieszkam w Lublinie i będę dopiero na wiosnę w Poznaniu.

Re: Zdjęcie nagrobku cmantarz Jeżycki

31 paź 2015, 07:54

Czy byłaby szansa na pozytywną odpowiedż w sprawie mojej prośby?

Re: Zdjęcie nagrobku cmantarz Jeżycki

02 lis 2015, 18:32

Magdaleno,
jeżeli nadal aktualne - będę na tym cmentarzu na początku przyszłego tygodnia i zrobię zdjęcie. Proszę o adres e-mail na pw.

Pozdrawiam
Ela

Re: Zdjęcie nagrobku cmantarz Jeżycki

02 lis 2015, 21:47

Witam. Ja również dołączam się do prośby. Poszukuję dwóch mogił:

Jan Jandy
+ 2004-05-09
kwatera:M rząd:15 numer:10

Józefa Bedyńska
+ 2014-08-27
kwatera:AT rząd:1 numer:208

Re: Zdjęcie nagrobku cmantarz Jeżycki

03 lis 2015, 07:39

ElaK napisał(a):Magdaleno,
jeżeli nadal aktualne - będę na tym cmentarzu na początku przyszłego tygodnia i zrobię zdjęcie. Proszę o adres e-mail na pw.

Pozdrawiam
Ela

Jestem niezmiernie szczęśliwa ,że mogę liczyć na pomoc.Sprawa jak najbardziej akutalna.


Pozdrawiam Magda :D

Re: Zdjęcie nagrobku cmantarz Jeżycki

03 lis 2015, 17:24

Mogiła Stanisławy Śródeckiej zmarłej w 1947 roku, nie istnieje. Grób został ponownie wykorzystany . W pobliżu tzn dwa rzędy wstecz jest grób Bolesława Śródeckiego ur. w roku 1919 zmarłego w 2002 r. W tej samej mogile pochowana jest Marianna Śródecka urodzona w 1919 r. , zmarła 2011. W wyszukiwarce tych grobów nie ma.
Mam zdjęcia.
Pozdrawiam
krysia

Re: Zdjęcie nagrobku cmantarz Jeżycki

03 lis 2015, 18:20

Witam,
pozwolę sobie doprecyzować wiadomość od Krysi. Co do mogiły Stanisławy Śródeckiej to nie wiem, gdyż osobiście nie byłem na cmentarzu, więc przyjmuję wersję Krysi. Zgadza się, że na tym miejscu pochowane są (również?) inne osoby (Kurtys Lucyna i Edmund). Być może to ktoś z rodziny? Natomiast co do Bolesława to nie Śródecki a Środecki (przynajmniej tak podaje wyszukiwarka). No chyba że w wyszukiwarce jest inny zapis a na nagrobku inny.
Pozdrawiam
Jarek

Re: Zdjęcie nagrobku cmantarz Jeżycki

03 lis 2015, 18:38

Tak rzeczywiście jest jak pisze Jarek. Na nagrobku jest Środecki. Czyli nie tego nagrobka poszukujesz. Ponieważ nie znalazłam grobu Stanisławy Śródeckiej języka zasięgnełam w biurze cmentarnym. Grób był nieopłacony i dzisiaj na tym miejscu są pochowane osoby z rodziny Kurtys.
Dziękuję Jarkowi za doprecyzowanie a właściwie wyjaśnienie mojej pomyłki.

Pozdrawiam
krysia

Re: Zdjęcie nagrobku cmantarz Jeżycki

04 lis 2015, 07:49

Krystyno,dziękuje serdecznie za pomoc i odkrycie prawdy.Wychodzi na to,że nikt z rodziny Śródeckich nie żyje?
Nie wiem nawet gdzie pochowany jest ojciec Cecyli,Józef-straszne i dziwne są losy rodziny.
Może podpowiecie mi jak szukać jego grobu.
Pozdrawiam

Re: Zdjęcie nagrobku cmantarz Jeżycki

04 lis 2015, 17:27

Śródeckich w Poznaniu mieszkało i zapewne mieszka jeszcze wielu. Polecam wyszukiwarkę grobów na poznańskich cmentarzach http://www.poznan.pl/mim/necropolis/wpr ... ,1943.html
Ja osobiście nie znalazłam grobu Józefa Śródeckiego. Osoby o nazwisku Śródecki/a pochowane są na kilku nekropoliach. Nie wszystkie nazwiska możemy znaleźć w wyszukiwarce poniewaź nie zostałe ujete groby niezinwentaryzowane tzn te na których nie ma tablic, pomników czy też krzyzy z nazwiskiem.
Można by poszukać jeszcze w księgach parafialnych oraz cmentarnych. Ułatwieniem był by adres zamieszkania osoby poszukiwanej, ten ostatni Tobie znany. Czasami w księdze zgonów ksiądz zapisywał na jakim cmentarzu będzie pochówek. Poszukiwania grobów utrudnia jeszcze fakt likwidacji niektórych cmentarzy . Pozostają jeszcze zapytanie w USC czy poszukiwana przez Ciebie osoba zmarła w Poznaniu. Co do USC to pewnie nie będzie łatwo ale spróbować warto.
Pozdrawiam
krysia

Re: Zdjęcie nagrobku cmantarz Jeżycki

05 lis 2015, 08:37

Dziękuję za odpowiedż.Napisałam do kancelarii kościoła nsj w Poznaniu,tam brała ślub,tam były chrzczone ich trzy córki.Chodzi o Cecylię Śródecką,córkę poszukiwanej Stanisławy i ojca Józefa.Niestety nie mam odpowiedzi.Zaznaczyłam,że oczywiście z kosztami się liczę.Czekam ,może się zlitują i odpiszą cokolwiek.
Odpowiedz