Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Zdrojewscy

22 lut 2009, 21:45

Witam,

poszukuję wszelkich informacji na temat rodziny Zdrojewskich, która zamieszkiwała okolice Inowrocławia w XIX wieku, a obecnie potomkowie mieszkają w Bydgoszczy i Inowrocławiu.

Pozdrawiam

Artur

Re: Zdrojewscy

23 lut 2009, 07:45

A interesują Ciebie linie w okolicach Gniezno i parafia Sokolniki/Gniezno i cmentarz tej parafii w Mącznikach.

Re: Zdrojewscy

23 lut 2009, 16:13

Witam,


jak najbardziej, z tych rejonów też mnie interesują osoby o tym nazwisku.

Pozdrawiam

Andrzej

Re: Zdrojewscy

07 kwi 2009, 12:48

Moja prababcia z domu nazywała się Zdrojewska.

Informacje z aktu zgonu:

Anastazja Wojdyła zd. Zdrojewska
ur. 8 marca 1907 r., Lisianki (okolice Połajewa)
zm. 30.11.1993 r. w Inowrocławiu

Rodzice: Jan Zdrojewski i Franciszka Szymkowska

Dane zdobyte od żyjących członków rodziny:

Ojciec Anastazji - Jan prawdopodobnie miał brata (Zdrojewski z Murzynna? lub Kobelnicy?) oraz siostrę, która z męża nazywała się Ostrowska.
Jan poślubił Franciszkę Szymkowską. Mieszkali w okolicach Połajewa (Lisianki).
Mieli 7 dzieci:
1) Józef poślub. Walntyna Bykowska (mieszkał na Bródzkach k. Kruszwicy). Dzieci: Czesław, Zdzisław, Danuta
2) Leokadia poślub. Jan Korszak (Ukrainiec). Dzieci: Regina, Gienia,Helena,Irka, Czesław
3) Anna. Jako panna urodziła córkę Maria.
4) Marianna 08.08.1905 - 02.12.1982 poślub. Stanisław Mierzyński. Pochowani na cmentarzu w Chełmcach (4 dzieci)
5) Anastazja (moja prababcia - data ur. i zm. wyżej) poślub. Jacek Wojdyła (7 dzieci)
6) Anastazja II (zwana Stanisława) poślub. Jan Piotrowski (6 dzieci)
7) Wojciech - zmarł razem z matką przy porodzie.

Po śmierci żony przy porodzie 7 dziecka, Jan przeprowadził się do Chełmc (Chełmiczek). Ożenił się po raz drugi z kobietą o nazwisku Okrasa (nie mieli dzieci). Jan pochowany jest na cmentarzu w Chełmcach.

Mam nadzieję że przydadzą się do czegoś te informacje!!!
Pozdrawiam!
Maksymilian

Re: Zdrojewscy

09 kwi 2009, 21:13

Witam,

bardzo dziękuję za te wszystkie informacje. Niestety, przy obecnym stanie mojej wiedzy na temat mojej rodziny nie jestem w stanie powiązać tej rodziny z moją. Ale może kiedyś...

Pozdrawiam

Andrzej

Re: Zdrojewscy

09 kwi 2009, 21:51

Takie nazwiska Zdrojewski ma w kręgu zainteresowania.
Franciszek Zdrojewski 1892-1973 Poznań żona Helena Zdrojewska d. Linette 1888-1987 Poznań
dzieci :
Sabina i Edmund Zdrojewscy Poznań

Re: Zdrojewscy

11 lip 2011, 22:17

Odgrzewam stary wątek, bo będąc na forum od niedawna natknęłam się na niego. Mój pradziadek ze strony ojca - Jan Zdrojewski (czasem występujący w dokumentach jako Guilhelmus) ożeniony w 1859 roku (według Poznan Project jako wdowiec) z Katarzyną Romańską w kościele św. Trójcy w Gnieźnie miał według moich dotychczasowych ustaleń 14 dzieci. Nie udało mi się narazie ustalić gdzie się urodził (wg kalkulacji powinien być rocznik 1829-1830), jego rodziców, rodzeństwo i kto był jego pierwszą żoną i czy mieli dzieci. Jeśli ktoś miałby na ten temat jakieś infomacje to może pomogłyby mi w dalszych poszukiwaniach.
Śledząc dzieje rodziny też ze strony ojca mam trochę informacji na temat Godyński/a, Cabański/a, Puciata, Szczerkowsk/a z Gniezna i okolic.
pozdrawiam :)

Re: Zdrojewscy

18 maja 2014, 17:42

Dołączam się do starego wątku, ponieważ nazwisko Zdrojewski jest w kręgu moich poszukiwań genealogicznych.
Prapradziadek mojej żony - szewc Jan Zdrojewski - zmarł w Wyszogrodzie w 1854 r. W akcie zgonu zapisano, że urodził się "w Mieście Gnieźnie w Królestwie Pruskiem" ( wg moich ustaleń ok. 1791-1795; nie znalazłem jego aktu urodzenia). Jego rodzicami byli Franciszek (zm. przed 1822) i Regina z domu Kędrowska (Kiedrowska ?; ok. 1760-1822). Prawdopodobnie rodzina ta przeniosła się pod Wyszogród na przełomie XVIII i XIX w. Odnalazłem akty urodzin innych dzieci tej pary z lat 1801 i 1803 urodzonych już we wsi Rębowo pod Wyszogrodem.
Może ktoś z Was natrafił na gnieźnieńskich Zdrojewskich (o podanych wyżej imionach), którzy na przełomie stuleci zniknęli z Wielkopolski.
Pozdrawiam
Artur
Odpowiedz