Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję Mikołaj Napierała i Marianna Kubiak

26 lis 2015, 12:37

Poszukuję wszelkich informacji na temat moich przodków. Poniżej dane interesujących mnie osób:

Mikołaj Napierała ur. ok. 1846, zm. ?, ojciec: Marcin Napierała, matka: Barbara Kuleczka
x 1873 Kamieniec
Marianna Kubiak ur. ok. 1847, zm. ?, ojciec: ?, matka: ?

Re: Poszukuję Mikołaj Napierała i Marianna Kubiak

26 lis 2015, 16:32

Polecam zajrzeć na stronę basia.famula.pl
Jest m.in odnośnik do aktu zgonu Barbary Napierały zd. Kuleczka (zm. 5.10.1877) http://szukajwarchiwach.pl/53/1864/0/4/ ... /#tabSkany.
Poza tym (nie wiem, może już Pan te dane posiada) są również linki do aktów urodzenia i ślubów dzieci Mikołaja Napierały i Marianny Kubiak: Katarzyny (ur. 1875), Konstancji (1878-1890), Piotra (ur. 1881, ślub 1904), Wiktorii (ur. 1883, ślub 1903) i Stanisławy (ur. 1887).

Na stronie http://poznan-project.psnc.pl/ natomiast jest informacja odnośnie ślubu rodziców Mikołaja Napierały:
Parafia katolicka Kamieniec (Śmigiel), wpis 4 / 1827
Martinus Adalbertus Napierała (24 lat)
ojciec: Martinus , matka: Catharina
Barbara Kuleczkowna alias Kuleczka (20 lat)
ojciec: Laurentius , matka: Francisca

Re: Poszukuję Mikołaj Napierała i Marianna Kubiak

26 lis 2015, 18:02

Dziękuję za odpowiedź. Syn Mikołaja i Marianny, Piotr jest moim 2xpradziadkiem (ur. 28.06.1881 Ujazd, zm. 27.03.1960 Kamieniec).
Wszystkie informację, które Pani przekazała są mi znane. Staram się regularnie odwiedzać wspomniane bazy internetowe i aktualizować swoją wiedzę na temat przodków. Tym niemniej nikt nie jest nieomylny i zawsze istnieje możliwość, że coś mogło ujść mojej uwadze.

Zakładając ten wątek mam nadzieję, że w tak licznym gronie genealogów z mniejszym lub większym doświadczeniem trafię na osobę, która w swoich badaniach genealogicznych natrafiła na wspomniane przeze mnie osoby, lub może te osoby występują u kogoś w drzewie, w wywodzie przodków, itp.

Jak to mówią „jeśli nie spróbuję, nigdy się nie dowiem…”

Niemniej jednak bardzo dziękuję za Pani odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedz