Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Nowicki, Janiak - Ryszewko (Żnin)

30 lis 2015, 19:52

Pozdrawiam!

Szukam informacji o moich przodków z regionu Pałuki. Mój prapradziadek Walenty "William" Nowicki urodził się w Parafii Ryszewko, Powiat Żnin, około 1860 roku. On wyemigrował do Chicago około 1880 roku, a później udał się do Kankakee, Illinois.

Mam 1858 rekordy małżeństwa z Parafii Ryszewko dla rodziców Walentego, Joannes Nowicki (urodzony w Zalesiu około 1831) i Marianna Janiak (ur Ryszewko, około 1839 roku). Świadkowie byli Simon Leszcz Zalesia i Adalbertus Janiak z Ryszewko.

I nakazał mikrofilmy dla Parafii Ryszewko spróbować uzyskać więcej rekordów dla tej rodziny, ale bardzo wdzięczny żadnych informacji dobre członkowie zarządu mogą być w stanie zapewnić o tym rodziny lub linii pokrewnych. Chciałbym również wdzięczni za wszelkie porady na temat innych sposobów, aby kontynuować poszukiwania.

Angielski jest dla mnie najlepsze, ale jak widać, mam dostęp do elektronicznego tłumacza. :oops:

Dziękuję!

Re: Nowicki, Janiak - Ryszewko (Żnin)

21 gru 2015, 15:28

Witam. W zeszłym tygodniu byłem w stanie przez kilka godzin zwiedzania filmy z Parafii Ryszewko, powiatu Żninie. Udało mi się znaleźć kilka istotnych zapisów, które dodano kilka nazwisk do mojego drzewa. Cylkowski i Stachowiak ...

Wciąż muszę dostęp do rekordów z Parafii Rogowo, aby znaleźć dokumentację dotyczącą mojego pra-pra-pradziadka, Jana Nowickiego. Jego narodziny i śmierć zapisy powinny być tam, podobnie jak zapis śmierć swojej żony, Marianna Janiak.

Jeśli ktoś mnie potrzebuje, aby wyszukać coś w archiwach parafialnych z Ryszewko, proszę dać mi znać. Będę szczęśliwy, aby badać je dla Ciebie.

Re: Nowicki, Janiak - Ryszewko (Żnin)

26 gru 2015, 01:57

Witam,

czy mogę poprosić o sprawdzenie osób z nazwiskiem Kałamejka/Kałamayka etc w parafii Ryszewko?

Lata: 1843-1853

Będę wdzięczny za wszelkie informacje o osobach z takim nazwiskiem.


Pozdrawiam
Andrzej

Re: Nowicki, Janiak - Ryszewko (Żnin)

27 gru 2015, 16:25

Witam.
Korzystając z uprzejmości bardzo proszę o sprawdzenie informacji o:
Andrzej Jabłoński ur. ok.1828.
Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam.
Piotr

Re: Nowicki, Janiak - Ryszewko (Żnin)

27 gru 2015, 18:30

Moje lokalne centrum LDS jest zamknięty dopiero po nowym roku, ale będę szukać tych nazwisk w przyszłym tygodniu.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Odpowiedz