Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję aktów urodzeń Jatczak, Kmieć ...

04 gru 2015, 00:44

Dzień dobry.
Poszukuję aktów urodzenia:
1. Wincentego Jatczaka. Z aktu ślubu, który był 1871 roku wynika, że był synem Błażeja i Agnieszki, urodził się w Józefowie parafii Izbica Kujawska i miał 28 lat.
2. Marcina Kmiecia. Informacje z aktu ślubu, który odbył się w 1865 roku w to takie, że urodził się w Lekarzewicach gminie Osięciny, był synem Franciszka i Marianny zd. Jaskulska. W dniu ślubu miał 32 lata.
3. Jadwigi Kazimierskiej (żony Marcina Kmiecia), urodzonej w Łowiczku gm. Bądkowo, córka Józefa i Marianny zd. Korzeniowska. W dniu ślubu miała 25 lat.
Wszystkie możliwe lata przeszukałam bezskutecznie w Projekcie Bydgoskim „Genealogia w Archiwach”, Projekcie „BASIA” i „Genealodzy PL”.
Serdecznie proszę o pomoc, wszelkie wskazówki i rady do poszukiwań.
Z góry dziękuje Anna-Maria

Re: Poszukuję aktów urodzeń Jatczak, Kmieć ...

04 gru 2015, 17:36

Witaj
w 1870r. w Modzerowie (niedaleko Izbicy 8km) ślubuje Bartłomiej Jatczak - syn Błażeja i Agnieszki Jankowskiej - pewnie to brat Wincentego, sprawdź, gdzie urodził się Bartłomiej - może tam też znajdziesz Wincentego?
Powodzenia
Danuta

Re: Poszukuję aktów urodzeń Jatczak, Kmieć ...

05 gru 2015, 12:40

Danusiu, dzięki bardzo. To był dobry trop. Znalazłam akty urodzenia wspomnianego Bartłomieja oraz dwóch jego sióstr, którzy urodzili się w Skaszynie, parafia Izbica Kujawska. Niestety nie znalazłam poszukiwanego Wincentego, który wg aktu ślubu powinien urodzić się w 1843 r.
Pozdrawiam
Maria-Anna
Odpowiedz