Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Franciszek Mąkowski - akt urodzenia

07 gru 2015, 20:38

Witam,
Poszukuję aktu urodzenia Franciszka Mąkowskiego ur. 21.01.1849r. w Wielichowie.
Szukam również aktu zgonu jego matki Weroniki Mąkowskiej z d. Schmidt ur. ok. 1806r. w Wolsztynie(?) zm. ok 1852 r. prawdopodobnie również w Wielichowie. Odnalezienie jej aktu urodzenia również mnie interesuje, bo nic nie wiem o jej rodzicach.
Nazwisko może być zapisane w formie Munkowski/Munkoski.
Będę wdzięczny za informacje!

Re: Franciszek Mąkowski - akt urodzenia

08 gru 2015, 09:37

Henryku !

Księgi ochrzczonych parafii w Wielichowie, po przechowywanych w APP księgach z lat 1818–1825 i 1827-1829, rozpoczyna się od 1850 r. W przypadku małżeństw od 1864, a księgi zmarłych zachowały się w ciągłości do naszych czasów dopiero od 1878. Sporo danych zawierają wielichowskie księgi meldunkowe opracowane przez p. Z. Sibilskiego http://www.sibilski.org/

Nie szukaj więc zapisu z 1849 roku bo go nie znajdziesz.

Re: Franciszek Mąkowski - akt urodzenia

08 gru 2015, 12:43

Mariuszu!

Dziękuję za informacje. Z Ksiąg Dusz na stronie p. Sililskiego ściągnąłem już wszystkie dane dotyczące Mąkowskich. Dzięki temu wiem, kim naprawdę była matka Franciszka, bo z aktu zgonu jego macochy wywnioskowałem, że to ona była jego matką - napisane zostało, że to jego najukochańsza matka. Nie ma się czemu dziwić, bo rodzonej nie znał, zmarła jak miał 2-3 lata. Miał przyrodniego brata Maksymiliana, ale z opowiadań mojej 84-letniej cioci Mąkowskiej wiem, że nie przepadali za sobą.
Odpowiedz