Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Pyrzyński/Perzyński - XIX w., par. Morzysław (obecnie Konin)

01 mar 2009, 23:05

Interesują mnie XVIII i XIX wieczni Pyrzyńscy vel. Peżyńscy vel Perzyńscy a nawet Peszyńscy. Kto jak usłyszał tak zapisał. Czasem jedna osoba miała kilka wersji tego samego nazwiska w różnych dokumentach. Moi Pyrzyńscy pochodzili z parafii Morzysław (głównie miejscowości: Niesłusz, Rudzica, Wola Podłężna). Obecnie część tej parafii znajduje się w granicach administracyjnych Konina. Podzielę się posiadanymi już informacjami. Poprzez kolejne pokolenia z nazwiskiem Pyrzyński związały się inne nazwiska m.in. Budny, Łojewska, Urbaniak, Wrzosek, Radziejewska, Kozieł.
Najstarszy odnaleziony przodek z linii Pyrzyńskich to Michał Pyrzyński (Perzyński) ur. ok. 1750 r. mąż Konstancji Pyrzyńskiej z Budnych. Mieli oni conajmniej 3 dzieci: najstarszą Apolonię po mężu Rygową (zm. 1826 w wieku ok. 60 lat), syna Antoniego - męża Agnieszki Łojewskiej (w 1826 w wieku 48 lat) i Mikołaja - męża Gertrudy Czapskiej (w 1826 w wieku miał 46 lat). Ostanią osobą o tym nazwisku w mojej rodzinie była prababcia Antonina Kozieł zd. Pyrzyńska (ur. 1865)

Piotr Romanicz

Re: Pyrzyński/Perzyński - XIX w., par. Morzysław (obecnie Konin)

28 lip 2009, 07:43

Dzień dobry!

Nazywam się Dariusz Miładowski.
Mój Dziadek ze strony mamy nazywał się Bronisław Pyrzyński. Niewiele posiadam informacji o Nim, ale mam odpis aktu małżeństwa z miasta Pyzdry, gdzie Dziadek brał ślub 12.01.1938 r. W akcie widnieje imię Jego ojca – Władysław. Matką była Marianna Nowicka.
Dziadek urodził się 06.08.1913 r. w miejscowości Alb-Landzberg (Alb-Landsberg?) natomiast przed ślubem zamieszkiwał w Borkach koło Słupcy. Z tego co wiem to Dziadek miał tylko siostrę...
Więcej informacji na temat rodziny mojego Dziadka nie posiadam...
Czy natknął się ktoś może na te imiona wśród Pyrzyńskich?...

Pozdrawiam. Dariusz Miładowski

Re: Pyrzyński/Perzyński - XIX w., par. Morzysław (obecnie Ko

13 maja 2012, 12:43

Witam,

ja jestem z rodziny Perzynskich.

Moi przodkowie to okolice Brudzewa.

Najstarszy odnaleziony to Walenty (Valentinus ) Perzyński 1850 r. Brał slub z Katarzyn ( Catharina) z domu Janaszak.
Mieli conajmniej dwoje dzieci.

Franciszka i Antoniego (ur. 1880) - wygląda na bliźniakow lub urodzxeni w tym samym roku w Kokczynie

Pozdrawiam
Beata

Re: Pyrzyński/Perzyński - XIX w., par. Morzysław (obecnie Ko

14 maja 2012, 19:31

Witam.
Co do miejscowości Alb-Landzberg lub ladzbereg taka nazwa istnieje w okolicach Zalesia w Parafia Zagórów.
Władysław ur. 1893 roku .Zagórów.
Zbyszek.

Re: Pyrzyński/Perzyński - XIX w., par. Morzysław (obecnie Ko

19 wrz 2012, 11:12

Witam Serdecznie
Moi drodzy właśnie kilka dni temu w trakcie poszukiwań grobów dla kolegi z USA natrafiłem na groby rodziny Perzyńskich oraz Pyrzyński.
Jeżeli jest ktoś zainteresowany zdjęciami tych grobów proszę o kontakt na mego maila ,
jednocześnie proszę o podanie iż chodzi o groby tych nazwisk.
Zapomniałbym ,moi drodzy to są tereny pomorza ,miejscowości to Lalkowy i Pieniążkowo.
Jako że ja interesuję się nazwiskiem Porzyński/a ,więc proszę się nie dziwić iż te odmiany pisowni mnie interesują ,
a jest tego nie mało na terenie północnej Polski.
Pozdrawiam Serdecznie
Zbigniew Dykiel

Re: Pyrzyński/Perzyński - XIX w., par. Morzysław (obecnie Ko

14 lis 2012, 15:14

Zbigniew 50 napisał(a):Witam Serdecznie
Moi drodzy właśnie kilka dni temu w trakcie poszukiwań grobów dla kolegi z USA natrafiłem na groby rodziny Perzyńskich oraz Pyrzyński.
Jeżeli jest ktoś zainteresowany zdjęciami tych grobów proszę o kontakt na mego maila ,
jednocześnie proszę o podanie iż chodzi o groby tych nazwisk.
Zapomniałbym ,moi drodzy to są tereny pomorza ,miejscowości to Lalkowy i Pieniążkowo.
Jako że ja interesuję się nazwiskiem Porzyński/a ,więc proszę się nie dziwić iż te odmiany pisowni mnie interesują ,
a jest tego nie mało na terenie północnej Polski.
Pozdrawiam Serdecznie
Zbigniew Dykiel


Pozdrawiam,
na pewno zamieszkują w Wałczu,Pyrzyńscy chyba na ulicy Wilczej!
Jan.

Re: Pyrzyński/Perzyński - XIX w., par. Morzysław (obecnie Ko

21 gru 2012, 09:03

Moi przodkowie Perzyńscy/Pyrzyńscy/Pyszyńscy pochodzą w większości z parafii Morzysław, ale są też z parafii Gosławice, czy Licheń. Mam w soim drzewie od końca XVIII i przez cały XIX wiek ok. 70 osób z tym nazwiskiem. Głownym skupiskiem jest miejscowość Rudzica, ale znaleźć można też osoby, które zamieszkiwały m.in. Wolę Podłężną, Niesłusz, Gosławice. Najstarsi to Michał Pyszyński (ok. 1743 r. + 25.10.1813) i jego żona Konstancja zd. Budna (+ przed 1828). Gdyby ktoś był bliżej zaintersowany, to część drzewka udostępniona jest na http://www.gryfino.myheritage.pl
Pozdrawiam. Piotr

Re: Pyrzyński/Perzyński - XIX w., par. Morzysław (obecnie Ko

22 gru 2016, 10:06

Linia Perzyński osadzona w Lądku jest mi dobrze znana. Najstarszym małżeństwem w tym gnieździe jest Stanislaw Perzyński (*1725) i Agnieszka (ojcem Stanisława był Stanisław Perzyński, data urodzenia niepewna).
Ich synem był Ignacy *1750, ożeniony z Katarzyną Mroz. W Lądku żyło kilka pokoleń, ale rownież mieli powiązania z innymi miejscowościami i wsiami (Trzemeszno, Grodzisk, Słupca, Mnich).
Odpowiedz