Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Zielińscy, Megger, Sobczak, Prussak, Radziccy

28 gru 2015, 06:28

Poszukuję czegokolwiek o:
Zielińscy Maksymilian + Agnieszka z domu Megger (Megier) - majątek Skąpe (parafia Chełmża)
Zielińscy Jan (Joannes, Johann) + Marianna z domu Sobczak - majątek Lubiń (parafia Trzemeszno)
Zielińscy Jan + Marianna z domu Prussak - Gniewkowice (parafia Tuczno)
Sobczak (Sobczyk) Marianna - Gniewkowice (parafia Tuczno)
Sobczak (Sobczyk) Andrzej + Katarzyna - Gniewkowice (parafia Tuczno)
Megger (Megier) Tomasz + Józefa - majątek Cembałów (parafia Gruczno)

Radziccy z okolic Piły, Ujścia

Jakubiak Kazimierz + Marianna z domu Krawczyk - Rusków, Helenów - wschodnia Polska
Jakubiak Ludwik + Bronisława z domu Grabowska - parafia Rusków, parafia Zaszków - wschodnia Polska
Krawczyk (Krajewski) Franciszek + Feliksa z domu Laskowska - j.w.

Re: Zielińscy, Megger, Sobczak, Prussak, Radziccy

28 gru 2015, 08:12

Parafia katolicka Tuczno-Dźwierzchno, wpis 5 / 1867

Joannes Zieliński (20 lat) 100%
Marianna Sobczak (14 lat) 100%

Re: Zielińscy, Megger, Sobczak, Prussak, Radziccy

28 gru 2015, 10:45

Witam
zgon rok 1912 akt 20 imię: Florian Zielinski rodzice: Maximilian Agnes Megger miejscowość: Miłakowo
[Miejsce przechowywania ksiąg: Archiwum Państwowe w Olsztynie Adres: 10-521 Olsztyn, ul. Partyzantów 18]
http://geneteka.genealodzy.pl/

Re: Zielińscy, Megger, Sobczak, Prussak, Radziccy

28 gru 2015, 23:38

Witam.
Tomasz Megger i Józefa Wojnowska pobrali się w 1867 r. w Lisewie, pow.Chełmno.
Poza Agnieszką mieli jeszcze 6 dzieci.

Re: Zielińscy, Megger, Sobczak, Prussak, Radziccy

30 gru 2015, 05:50

Witam i bardzo dziękuję.
Też natrafiłam na informację w "projekt-poznań" o akcie małżeństwa Jana i Marianny - jej wiek w chwili zamążpójścia jest trochę szokujący, u mnie w domu mówiono zawsze, że Marianna była młodsza o 20 lat od Jana, ale jeśli to jest ten akt (wielce prawdopodobne) to różnica wieku nie była taka wielka. Zamierzam zwrócić się do AAG po odpis.
Z moich zapisków: Dzieci Maksymiliana i Agnieszki to: Kazimierz (mój dziadek), Tadeusz, Wacław, Irena (po mężu Grzechowiak), Ludwika (po mężu Okońska) - nie mam żadnych danych o Florianie. W akcie zgonu Agnieszki widnieje jako miejsce urodzenia Gruczno, co do miejsca zamieszkania pradziadków, to na pewno było to Skąpe, jednak ten majątek został sprzedany Jakubowi Mullerowi (który zresztą nie spłacił hipoteki do dnia wybuchu wojny, została ona wykreślona jako bezprzedmiotowa w 1946r., a majątek został przejęty przez skarb państwa) a oni zamieszkali w Inowrocławiu, przy ul. Ducha Świętego. Co było przed Skąpym - nie wiem.
Tomasz i Józefa - miejsce zamieszkania: Cembałów, to nazwa wyłącznie z przekazów rodzinnych, ja trafiłam tylko na przysiółek Cembałowo, powiat Nowe Miasto (Lubawski) w księdze adresowej 1929r., choć stosowałam różne wariacje nazwy. Niewątpliwie w roku urodzenia Agnieszki musieli mieszkać w Grucznie (pow.Świecie) lub okolicy.
Włodku, czy znasz może imiona pozostałych dzieci?
Pozdrawiam
Odpowiedz