Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Vimy w departamencie Pas-de-Calais. Francja

03 sty 2016, 00:39

Witam serdecznie.

Mam pytanie. Czy była by możliwość odszukania grobu na cmentarzu komunalnym w mieście Vimy śp. Pakuła Leon + 29.04.2015 r. Zmarł w mieście Arras.Szukam również grobu brata Leona, śp. Pakuła Jean ,link do nekrologu (poniżej), nie wiem czy na jakim cmentarzu spoczywam, nie znam biegle języka francuskiego, a nie chcę wprowadzić w błąd z miastem w którym jest pochowany.
http://memoire.lavoixdunord.fr/espace/m ... ula/248358

Re: Vimy w departamencie Pas-de-Calais. Francja

03 sty 2016, 11:49

Witam serdecznie.
Siostra mojej babci Agnieszka Czapracka jako młoda dziewczyna w roku 1925 wyjechała do Francji.
Tam wyszła za mąż za Franciszka Adamka . Mieszkała w miejscowości Mazingarbe Pos de Calais.
Nigdy nie odwiedziła swojego kraju.
Proszę o jakąkolwiek informację o rodzinie Adamków oraz czy istnieje może grób w/w osób na miejscowym cmentarzu.
Pozdrawiam.
Henryk

Re: Vimy w departamencie Pas-de-Calais. Francja

03 sty 2016, 12:33

Witam. Jeśli można wiedzieć z jakiej miejscowości pochodziła Pani Czapracka. Tak sie składa, że moja prababcia nazywała sie z domu Czapracka (Leokadia Faustmann z d. Czapracka 1906-1984).

Re: Vimy w departamencie Pas-de-Calais. Francja

03 sty 2016, 17:08

Witam.
Jeśli chodzi o moją babcię Antoninę i jej siostrę Agnieszkę Czaprackją to pochodzą z Pogorzeli a urodziły się w Elżbietkowie.
Pozdrawiam.
Henryk

Re: Vimy w departamencie Pas-de-Calais. Francja

03 sty 2016, 17:27

Jacek
Cmentarz znajduje się w Hinges pobliżu Bethune.
Nie wiadomo, czy grób : Jean Pakula zostało poddane kremacji...

http://www.mairie-hinges.fr/cent-cimet.htm

Monique z Francja

Re: Vimy w departamencie Pas-de-Calais. Francja

03 sty 2016, 18:00

Czesc, Dziękuję za wiadomości o Czaprackich
Dziękuję za wiadomość , jeśli chodzi o Jana, tak kremacja nastąpiła wg nekrologu. A jak znaleźć jego grób?

Re: Vimy w departamencie Pas-de-Calais. Francja

03 sty 2016, 19:23

Musisz iść na cmentarz, aby zobaczyć.

Lub napisać do rodziny ...
Lub pisać na burmistrza ... mairiedhinges@wanadoo.fr (w języku francuskim, w języku angielskim...)

Monique
Odpowiedz