Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

poszukuje wilhelma janiczek

17 sty 2016, 23:02

[list]poszukuje dziadka mojego meza,ktory nazywal sie Wilhelm Janiczek ur.20.04.1890r.w miejscowosci Ostra w Rumunii.W 1939-1940 zostal wraz z 3 dzieci wysiedlony na tereny obecnej Wielkopolski.Slady,ktore mamy,prowadza do miejscowosci OTOROWO,RADGOSZCZ,KRZESZKOWICE.Wilhelm Janiczek zmarl prawdopodobnie 17.12.1943r.ale nie wiemy.gdzie.I to jest problem,bo potrzebujemy akt zgonu.Ja probowalam w roznych parafiach,usc,ale nie uzyskalam zadnych informacji,bo niektorzy nie chca,inni nie moga,lub nie maja czasu,Dlatego bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek wiadomosci. elzbieta janiczek

Re: poszukuje wilhelma janiczek

18 sty 2016, 15:13

O losach Wilhelma nic mi nie wiadomo, ale mogę napisać, że Ostra należała do parafii katolickiej i ewangelickiej w Gura Humorului (Gura Humora), a zapewne około 1896 roku powstała parafia katolicka w Stulpikanach. Metrykalia są dostępne na mikrofilmach mormonów.

Natomiast tutaj na dole jest opis Ostrej:
http://dir.icm.edu.pl/pl/Slownik_geogra ... om_VII/675

Dla gminy Otorowo zachowały się jakieś księgi meldunkowe, dostępne w AP Poznań oddział w Gnieźnie, niestety nie wiem konkretnie z jakich lat:
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/ela.ph ... s&id=31985

Otorowo i Krzeszkowice należały do parafii katolickiej oraz urzędu stanu cywilnego w Otorowie, a do parafii ewangelickiej w Szamotułach.
Księgi urzędu stanu z lat 40. są jeszcze w USC w Szamotułach.
Radgoszcz należała natomiast do parafii katolickiej, ewangelickiej oraz urzędu stanu cywilnego w Międzychodzie.

Re: poszukuje wilhelma janiczek

18 sty 2016, 18:17

Witam.
Osobiście w tym przypadku wystąpiłbym pisemnie lub drogą elektroniczną z wnioskiem o
wydanie odpisu aktu zgonu do USC Szamotuły i Międzychód , podając datę 17.12.1943r.
Czy znajdą lub nie, bez względu na to czy mają czas lub nie odpowiedzieć muszą.
Pozdrawiam.
Grzegorz

Re: poszukuje wilhelma janiczek

19 sty 2016, 10:02

witam i serdecznie dziekuje za odpowiedz.Jestem nowa w tej dziedzinie,podobnie jak w poruszaniu sie po internecie.W ogole nie wierzylam,ze dostane jakakolwiek odpowiedz.Obecnie mieszkam w Niemczech,tu wyszlam zamaz.Moj maz nie zna polskiego,wiec w tych poszukiwaniach jestem zdana tylko na siebie.Ja dzwonilam juz do usc w Szamotulach i tam uzyskalam pomoc.Odnaleziono akt slubu corki Wilhelma Janiczek-Maria Angela Janiczek i Adolf Kautz.Pobrali sie w Otorowie 27.05.1944r. Pozdrawiam Elzbieta Janiczek

Re: poszukuje wilhelma janiczek

19 sty 2016, 10:42

Witam.
W akcie ślubu córki powinna być adnotacja dot. miejsca zgonu ojca Wilhelma.
Pozdrawiam.
Grzegorz
Odpowiedz