Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Chełmiński Wawrzyniec,

15 mar 2009, 14:07

Poszukuję informacji o Wawrzyńcu Chełmińskim, wiem, że drugi raz ożenił się w 1855 r. jako wdowiec z Katarzyną Synoracką z Wybranowa, ślub w por. Janowiec Wlkp. (udokumentowane). Z tego związku jest mój pra pra dziadek, też Wawrzyniec, który podobno miał brata Wincentego.Też szukam informacji o nim i jego potomkach. Może ktoś wie o pierwszym związku i o ewentualnym potomstwie.
Przy okazji, może ktoś wie o Janie, synie mojego pra pra dziadka, który mieszkał w Witnicy. Miał córkę Bolesławę, Marynię, Monikę, i dwóch synów. Jeden z nich uciekł zaraz po 1945r. do Niemiec. Wiem też, że tylko Marynia (Maria) wyszła za mąż. Dodam, że oprócz Jana pra pra dziadek miał dzieci : Maria, Ernest,- (wyemigrował do USA w 1910 r.)Michał,Stanisław, Franciszek,Tomasz, Józef, Teresa, Helena.
Nadmienię, że Wawrzyńca (wdowca) odszukałem w bazie małżeństw - Poznań Projekt. To jest zastrzyk do moich dalszych poszukiwań.
Marek Chełmiński

Re: Chełmiński Wawrzyniec,

15 mar 2009, 17:00

Witaj!!!
Spotkałem się z tym nazwiskiem w par Żydowo i Jarząbkowo , słyszałem że hr Chełmiński był właścicielem majątku w Żydowie k/ Gniezna ok 1880r. Po nim spatkobiercami majątku byli Tyszkiewiczowie .
Niestety nie zapisałem imion ani dat .

Re: Chełmiński Wawrzyniec,

15 mar 2009, 19:01

Witam.
Właścicielem majątku w Żydowie k.Gniezna był hr.Chełmicki,nie Chełmiński.

Pozdrawiam
Grzegorz

Re: Chełmiński Wawrzyniec,

26 gru 2014, 09:57

wazka1956 napisał(a):Poszukuję informacji o Wawrzyńcu Chełmińskim, wiem, że drugi raz ożenił się w 1855 r. jako wdowiec z Katarzyną Synoracką z Wybranowa, ślub w por. Janowiec Wlkp. (udokumentowane). Z tego związku jest mój pra pra dziadek, też Wawrzyniec, który podobno miał brata Wincentego.Też szukam informacji o nim i jego potomkach. Może ktoś wie o pierwszym związku i o ewentualnym potomstwie.
Przy okazji, może ktoś wie o Janie, synie mojego pra pra dziadka, który mieszkał w Witnicy. Miał córkę Bolesławę, Marynię, Monikę, i dwóch synów. Jeden z nich uciekł zaraz po 1945r. do Niemiec. Wiem też, że tylko Marynia (Maria) wyszła za mąż. Dodam, że oprócz Jana pra pra dziadek miał dzieci : Maria, Ernest,- (wyemigrował do USA w 1910 r.)Michał,Stanisław, Franciszek,Tomasz, Józef, Teresa, Helena.
Nadmienię, że Wawrzyńca (wdowca) odszukałem w bazie małżeństw - Poznań Projekt. To jest zastrzyk do moich dalszych poszukiwań.
Marek Chełmiński

Witam
Tomasz Chełmiński, syn Wawrzyńca i Franciszki Sobolewskiej
http://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19. ... /#tabSkany

Re: Chełmiński Wawrzyniec,

06 sty 2015, 12:42

Witam.
Dziękuję za informację o Tomaszu Chełmińskim.

Pozdrawiam
Marek
Poszukuję : małżeństwo:Wojciech Chełmiński i Joanna Szczecińska,małżeństwo :Antoni Regent i Józefa Chełmińska,
małżeństwo :Anna Bogacz i Wawrzyniec Chełmiński.
Odpowiedz