Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Jan i Marcin Szmańdowie

20 lut 2016, 14:00

Poszukuję miejscowości w Wielkopolsce w której urodzili się Jan Szmańda /3.05.1876/ i Marcin Szmańda /4.09.1878/. Matką ich była Józefa /Józefina/. Liczę na pomoc forumowiczów i pozdrawiam. S. Markowska

Re: Jan i Marcin Szmańdowie

30 kwi 2016, 22:48

Witam,
W PP są zindeksowane 4 śluby - pan młody Szmańda i Józefa. Wszystkie są w Strzelin/Kruszwica, więc może tam należało by szukać aktu urodzenia Jana.
Najbardziej prawdopodobni rodzice Jana.

Parafia katolicka Strzelno, wpis 26 / 1868

Martinus Szmańda (25 lat)
Josepha Sobocińska (18 lat)

To oczywiście tylko moje domysły, ale może warto to sprawdzić. Akty urodzenia USC Strzelno i USC Kruszwica są w AP w Inowrocławiu.
http://www.szukajwarchiwach.pl/pradziad ... =15&page=1
http://www.szukajwarchiwach.pl/pradziad ... =15&page=1
Możesz do nich napisać z prośbą o sprawdzenie czy jest taki akt urodzenia pod tą datą, a jeśli tak, to możesz zamówić skan (koszt ok. 4 zł).

88-100 Inowrocław
ul. Narutowicza 58

tel. 52 357 64 44
e-mail: apinowroclaw@op.pl

Re: Jan i Marcin Szmańdowie

08 maja 2016, 20:45

A skąd takie precyzyjne daty urodzeń tych dzieci?
Może ta informacja by naprowadziła na kierunek poszukiwań.

Pozdrawiam
Theofilos

Re: Jan i Marcin Szmańdowie

05 sie 2016, 15:55

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w odnalezieniu miejscowości z której pochodzili Jan i Marcin Szmańdowie. Szczególne podziękowania składam przemiłej Marzence Jasińskiej i Panu Henrykowi Krzyżanowi. Moi Szmańdowie pochodzili z Wymysłowa, gmina Trzemeszno. Ojcem ich był Melchior Szmańda, matką 2 żona Melchiora Magdalena Chmielewska. Mieli jeszcze brata Józefa /ur. 1875/, oraz Michała /ur i zm. 1879/. Po śmierci 3 żony Melchiora /Franciszki Kowalskiej /zm. 1890/ prawdopodobnie wszyscy wyjechali do USA, gdzie mieszkali w Buffalo, Erie, NY. Melchior był synem Jakuba i Agnieszki Pawłowskiej. Urodził się w Orchowie, gmina Mogilno. Wszystkie dane z Buffalo mam z Ancestry.com. Najprawdopodobniej w Buffalo Melchior ożenił się po raz czwarty z Józefiną. Niestety, nie udało mi się dowiedzieć nic więcej o tej żonie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. S. Markowska
Odpowiedz