Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Rodzina Graczyków

20 mar 2009, 22:51

Bardzo proszę o kontakt osoby o nazwisku Graczyk z miejscowości: Miłosław,Chlebowo powiat wrzesinski.
Moja babka z domu Graczyk urodzona w Chlebowie parafia Czeszewo rok 1875. Pozdrawiam Danuta

Re: Rodzina Graczyków

21 mar 2009, 00:25

Profesor Ryszard Graczyk byl moim dziekanem ale tez i wykladowca na Akademi Rolniczej w Poznaniu. Mala wzmianka o jego zyciu: http://www.up.poznan.pl/kz/html/prof_graczyk.htm

Re: Rodzina Graczyków

21 mar 2009, 13:29

Dziękuję za odzew na moje poszukiwania. Piękne i chwalebne mieć w rodzinie osobę o sławie profesorskiej.

Jestem na początku poszukiwan rodziny Graczyków. Jak wspomniałąm moja babka Graczyk Wanda , jedynaczka urodzona w Chlebowie, także jej matka z domu Graczyk ur.w 1853 roku córka Michała Graczyka i Praksedy z d.Maciejewska, gospodarzy z Chlebowa koło Miłosławia w parafii Czeszewo. Babka Wanda zamężna za Adamem Kaźmierczakiem ze Środy Wielkopolskiej, tam mieszkająca do śmierci. Wiem z opowiadań rodzinnych, że rodzina Graczyków bliska mej babki nie emigrowała z tamtych stron, była rodzina osiadłą na terenie powiatu wrzesińskiego.

Dzięki Krzysztofie - pozdrawiam Danuta
Odpowiedz