Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Problem z prapradziadkiem, Franciszkiem Kwiatkowskim

13 mar 2016, 09:03

Witam
Może ktoś z bardziej doświadczonych poszukiwaczy przodków mi pomoże, bo utknąłem w martwym punkcie.
Szukam aktu urodzenia mego prapradziadka i informacji o jego rodzicach.

Prapradziadek Franciszek Kwiatkowski wg jego aktu ślubu i zgonu urodził się w Zakrzewie, par. Lubotyń 1817 r. jako syn Grzegorza i Ewy.
Przejrzałem dostępne w sieci księgi par. Lubotyń i nie znalazłem tego aktu.
Znalazłem akt urodzenia Benedykta, syna Grzegorza Kwiatkowskiego i Ewy Kowalskiej, rok. 1816.
Znalazłem akt urodzenia Marianny, córki Grzegorza Kwiatkowskiego i Ewy Śniegulskiej, rok 1820.

Znalazłem akty ślubu Katarzyny Kwiatkowskiej , córki Grzegorza i Ewy, rok. 1827, i Marianny Kwiatkowskiej, córki Grzegorza i Ewy, rok. 1840.

Znalazłem akt zgonu Ewy Kwiatkowskiej , niestety bez nazwiska panieńskiego, rok 1848, w którym jest wymienione troje dzieci - Marianna, Katarzyna i ( wg. mnie ) Franciszek, choć w bazie BASIA wpisane jest Franciszka. W akcie zgony jest zapis, że Ewa była wdową.

Żeby bardziej zagmatwać - Ewa Śniegulska jest wymieniona jako żona w akcie zgonu Franciszka Jagodzińskiego ( co ciekawe, w tym akcie występuje też Grzegorz Kwiatkowski).

Może coś przeoczyłem ? Może umknęła mi jakaś wskazówka?
Pomóżcie proszę "wytropić" rodziców Franciszka

Pozdrawiam
Sebastian
Ostatnio edytowano 15 mar 2016, 08:38 przez kFiatek, łącznie edytowano 1 raz

Re: Problem z prapradziadkiem, Franciszkiem Kwiatkowskim

13 mar 2016, 11:50

Sebastianie, żeby nie było tak prosto - akt 10/ 1809r par. Mąkolno str. 27
http://www.szukajwarchiwach.pl/54/783/0 ... /#tabSkany

Re: Problem z prapradziadkiem, Franciszkiem Kwiatkowskim

13 mar 2016, 14:03

Roksi napisał(a):Sebastianie, żeby nie było tak prosto - akt 10/ 1809r par. Mąkolno str. 27
http://www.szukajwarchiwach.pl/54/783/0 ... /#tabSkany

Próbując to odczytać oślepłem :( Nie potrafię odszyfrować.
Widziałem ten akt wcześniej, ale żona Franciszka to już zupełnie do niczego nie chce mi pasować.
Jakieś to puzzle wybrakowane.

Sebastian

Re: Problem z prapradziadkiem, Franciszkiem Kwiatkowskim

13 mar 2016, 18:09

„Grzegorz Kowalski lat 29 według metryki wyjętej z ksiąg kościoła Chełmickiego, zostający w slużbie parobka w Wierzbiu w asystencji ojca Piotra Kwiatkowskiego zostającym na komornym w Wierzbiu”
Może Grzegorz żenił się dwukrotnie?

Chyba mam wyjaśnienie nazwisk Śniegulska i Kowalska – akt 14 z 1817r. par. Lubotyń wieś Zakrzewo
http://www.szukajwarchiwach.pl/54/779/0 ... 5#tabSkany

Brak skanów księgi z roku 1818 par. Lubotyń – może wtedy akurat urodził się Franciszek?
Ja szukałabym akt po akcie od 1809 roku do co najmniej 1820 – wtedy wyłapiesz więcej danych.

Re: Problem z prapradziadkiem, Franciszkiem Kwiatkowskim

13 mar 2016, 18:37

Roksi napisał(a):„Grzegorz Kowalski lat 29 według metryki wyjętej z ksiąg kościoła Chełmickiego, zostający w slużbie parobka w Wierzbiu w asystencji ojca Piotra Kwiatkowskiego zostającym na komornym w Wierzbiu”
Może Grzegorz żenił się dwukrotnie?

Chyba mam wyjaśnienie nazwisk Śniegulska i Kowalska – akt 14 z 1817r. par. Lubotyń wieś Zakrzewo
http://www.szukajwarchiwach.pl/54/779/0 ... 5#tabSkany

Brak skanów księgi z roku 1818 par. Lubotyń – może wtedy akurat urodził się Franciszek?
Ja szukałabym akt po akcie od 1809 roku do co najmniej 1820 – wtedy wyłapiesz więcej danych.


Jesteś mistrzynią kojarzenia faktów Danuto ;)
Z tego by wynikało, że Ewa jest z domu Kowalska alias Śniegulska ( choć ja niezbyt rozumiem o co chodzi z tym "alias" ).

Grzegorz mógł się żenić dwukrotnie ( Kwiatkowski, nie Kowalski - drobne przejęzyczenie ), ale co robi Ewa Śniegulska jako żona w akcie Franciszka Jagodzińskiego ?
No i Katarzyna Kwiatkowska , córka Grzegorza i Ewy bierze ślub w 1827 r. mając 18 lat, czyli powinna być rocznik 1809, czyli rok ślubu Grzegorza i Franciszki...

Niby krok do przodu, a zaraz dwa w tył....

PS. Jest rok 1818 na szukachwarchiwach.pl

Re: Problem z prapradziadkiem, Franciszkiem Kwiatkowskim

13 mar 2016, 18:55

Przepraszam pomyliłam się - winno być "Grzegorz Kwiatkowski ..."
alias - przydomek, przezwisko

Re: Problem z prapradziadkiem, Franciszkiem Kwiatkowskim

13 mar 2016, 19:03

Roksi napisał(a):Przepraszam pomyliłam się - winno być "Grzegorz Kwiatkowski ..."
alias - przydomek, przezwisko

Dziękuję za pomoc, będę szukał, szperał - może coś jeszcze znajdę.

Re: Problem z prapradziadkiem, Franciszkiem Kwiatkowskim

13 mar 2016, 21:43

Alias (inaczej zwany, znany jako), vel (łac. albo, czyli)
Odpowiedz