Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Zuzanna Maćkowiak akt urodzenia

17 mar 2016, 10:46

Witam,
Poszukuję aktu urodzenia Zuzanny Maćkowiak ur. ok. 1816 r. w Ceradzu Kościelnym (Mieściska), lub informacji o jej rodzicach.
Z góry dziękuję za pomoc!

Re: Zuzanna Maćkowiak akt urodzenia

01 kwi 2016, 20:12

Witam Kolego.
W moim drzewie genealogicznym mam zaślubionych; Antoni Zając s.Franciszka i Franciszki (?). Zaślubieni 14.Xi.1852r. i tekst...Roku Pańskiego 1852 14 listopada.. (po trzykrotnych zapowiedziach itp...,za zgodą oblubieńców i sądu) ja Mikołaj Bątkiewicz wikariusz tutejszej parafii pobłogosławiłem małżeństwo zawarte pomiędzy pracowitym Antonim Zającem kawalerem i Katarzyną Maćkowiak wdowa, oboje ze Swadzimia. - druga strona aktu: na marginesie wiek pan młody 26 lat i panna młoda 30 (lub 36).... (wyżej jest wdowa?).
Nie wiem czy to Ci w czymś pomoże. Mam jeszcze zapis >>>zdjęcie ze skanu z AP w/g Projektu Poznań...
Pozdrawiam. Edward Zając.

Re: Zuzanna Maćkowiak akt urodzenia

01 kwi 2016, 20:52

Witaj,
Bardzo dziękuję za informację, ale "moja" Zuzanna Maćkowiak została wdową po Wojciechu Roszyku w roku 1858. W akcie ślubu tej pary napisano, że oboje są z Mieścisk, więc przeszukałem akta Mieściska i nic nie znalazłem. Później okazało się, chodziło o wieś Mieściska koło Ceradza Dolnego, więc musiała być chrzczona w Ceradzu Kościelnym.

Re: Zuzanna Maćkowiak akt urodzenia

01 kwi 2016, 23:06

Hej
Franciszka Roszyk w małżeństwie z Piotrem Zającem urodziła pięcioro dzieci:
- Helenę w dniu 4.IV.1896r. w Swadzimiu; Kastarzynę ur. 19.,IV.1901r. w Sierosławiu;Marcina ur w1890 w Swadzimiu oraz Michała i Piotra w Swadzimiu (nie znam dat). Tak więc możemy być skoligaceni. Dobrze mieć w Towarzystwie kogoś bliskiego. Pozdrawiam. Edward.

Re: Zuzanna Maćkowiak akt urodzenia

02 kwi 2016, 06:33

Witaj,
To prawdopodobnie ta sama rodzina, bo obszar się zgadza, więc my też jesteśmy spokrewnieni :-)
W tym wątku są przodkowie Wojciecha Roszyka, męża Zuzanny Maćkowiak, może znajdziesz naszych wspólnych przodków.
viewtopic.php?f=3&t=11839
Odpowiedz