Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

30 mar 2009, 20:59

Szukam wszelkich informacji o przodkach i rodzeństwie mojego dziadka Franciszka Tomczaka ur. 7.10.1881r. w Gołąbkach gm. Trzemeszno oraz babci Weroniki Klimackiej ur. 30.01.1888r. w Skorzęcinie / żonie Franciszka - ślub 1910r. Ostrowite/. Pozdrawiam. Jacek Molenda.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

30 mar 2009, 22:23

Witamy
Co najciekawsze nazwisko Tomaczak jest często połączone z nawiskiem Kabaciński z parafii Strzyżewo Kościelne i innych parafiach, świadek chrzestny
Gołąbki bliski blisko moich poszukiwań.
np: wypisy inne podam wypisy (później)
Augustyna Tomczak d. Job Kabat ( poźniej zapisywane nazwisko ojca Kabacińska 1865.00.00
1882.11.26 Strzyżewo - Kościelne Strzyżewo Kościelne on23 ona17 Kozłowo
Przeglądaj stale Projekt Poznań - ostanio stale przybywa nowych indeksacji, i Pamiętaj nazwisko czasami jest zniekształcone lub tak, jak u mnie Job Kabat Kabaciński i inne fonetyczne odmiany nazwiska.
Powodzenia

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

30 mar 2009, 23:02

Witam!
W moich wypisach dotyczących przodków z parafii Ostrowite Prymasowskie znalazłem rodzinę Weroniki Klimackiej:

Franciszek Klimacki, zmarł - Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie.
żona (ślub: ): Marianna Wojtkowiak, zmarła - Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie, dzieci:
1. Jan, urodzony w roku 1876, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie, zmarł dnia 21 VI 1878, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie (wiek: 2 lat).
2. Piotr, urodzony dnia 27 XI 1878, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie.
3. Maksymilian, urodzony dnia 24 VIII 1883, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie.
4. Weronika Klimacka, urodzona dnia 3 II 1888, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie, zmarła dnia 11 II 1968, Kłeck (wiek: 80 lat).
5. Józef, urodzony dnia 5 III 1890, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie.

Pozdrawiam

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

30 mar 2009, 23:31

Jacku i są efekty forum.
Tak jak pisałem do Ciebie na prv. wiele cennych lub mniej danych ucieka nam, Tobie, kiedy chowamy się w strefę prv. emaili.
Pytaj a odpowiedzi i podpowiedzi będa przychodzily, a po 10 latach takiej korespondencji powstanie drugi, ale z danych wypisanych z naszych indywidualnych kwerend "malutk"i Projekt Poznań. Tak uzupełnimy o urodzenia i zgony ten świetny pomysł.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

31 mar 2009, 20:31

Witam dalekiego kuzyna. Moja babcia Rozalia Talaga z domu Klimacka z pierwszego małżeństwa Tomczak jest siostrą
Weroniki Klimackiej a jej pierwszy mąż Władysław Tomczak najproawdopodobniej był bratem Franciszka Tomczaka.
Władysław Tomczak ur. 1886 r. Gołąbki pow. Żnin a zmarł 30.05.1911r w Trzemesznie /posiadam ksero aktu zgonu/
ojciec Joham Tomczak matka z domu Truszczyńska z Kłecka .
Franciszek Klimacki ur.26.02 1846 w Kamieńcu i Marianna Klimacka z d. Wojtkowiak Skorzęcin ur. 12.11.1854 ślub mieli
9.02.1873 w Ostrowitym Ptymasowskim i mieli 13 dzieci. Posiadam daty urodzeń wszyskich dzieci Franciszka i Marianny
ale jest kilka rozbiżności z tymi które podał kolega Eugenisz więc muszę je dokładnie sprawdzić gdyż stawiam pierwsze kroki
w tej dzedzinie.
Rodzicami Franciszka byli Jakub Klimacki i Marianna z domu Reszkowska.Rodzicami Marianny Jan Wojtkowiak i Anna z domu
Chmiel.Ślub brali w 1853r.
Pozdrawiam. Piotr Talaga.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

31 mar 2009, 20:59

Witam
Nazwisko Chmiel/Chope jest także w kregu moich poszukiwań
Kto był rodzicami Anny Chmiel - bo Chmiel/Hoppe jest jak już dałem wypisy na WTG.
http://www.leszekkabacinski.unl.pl/7701.txt nie sprawdzałem czy coś nowego dopisałem do programu, i mam jeszcze setki danych nie wpisanych do B.Keeper'a lub sygnalizowanie sobie występowanie nazwiska w przeglądanych parafiach.
Zresztą trudno uwierzyć jak mocno i jak wiele powiązań nazwiska Chmiel jest z moimi poszukiwanymi Kabacińskimi, a w pewnym momencie drzewo prowadzi do 1670 roku, co prawda po kądzieli ale takie mam.
może coś pomogę, zwrócę uwagę na nazwisko - tylko coś więcej jeśli znasz "odpis" tego ślubu. Pewnie jest w Projekcie Poznań - ale nie ma tam na pewno świadków ślubu, oni może coś podpowiedza. Moga się pojawić Draichm,Szwarc, Schwocher i linette nazwiska występujące w koligacjach z Chmiel
A jeśli nie to będzemy w kontakcie i Eugeniuszem

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

31 mar 2009, 21:17

Witam.Ten wpis mam z Projektu Poznań i muszę go sprawdzić . Jak pisałem jestem początkujący ale to wciąga na tym
forum zalogowałem się wczoraj około północy dzięki Jackowi ale prawie codziennie przeglądałem . Jeśli chodzi o nazwisko
Mrówczyński to taka rodzina mieszkała w Trzemesznie mieli jednego syna ale imion nie znam ale jak się coś dowiem
to dam znać.Pozdrawiam.Piotr Talaga.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

31 mar 2009, 21:28

Witam!
No to się rozwiązał worek z krewnymi:). Witam dalekich kuzynów!!!
Anna Chmiel 1819-1888), matka Marianny, miała dwóch mężów: pierwszym był Piotr Rzemyszkiewicz (1812-1852), miała z nim 9 dzieci, Anna Chmiel z Piotrem Rzemyszkiewiczem są praprapradziadkami mojej żony.
Z małżeństwa z Janem Wojtkowiakiem zawartym 4.09.1853 r. w Ostrowitem Prymasowskim zrodzili pięcioro dzieci:

Jan Wojtkowiak, urodzony w roku 1827, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie.
żona (ślub: dnia 4 IX 1853, Ostrowite Prymasowskie,): Anna Chmiel, urodzona dnia 19 VII 1819, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie, zmarła dnia 27 III 1888, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie (wiek: 68 lat), dzieci:
1. Marianna, urodzona dnia 19 XI 1854, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie.
2. Rozalia, urodzona dnia 29 IV 1857, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie, zmarła dnia 27 V 1861, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie (wiek: 4 lat).
3. Stanisław, urodzony w roku 1859, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie.
żona (ślub: w roku 1885, Ostrowite Prymasowskie,): Julianna Paluch, urodzona w roku 1868, Kiernia, Witkowo, dzieci:
3.1. Stanisława, urodzona dnia 9 XI 1885, Ostrowite Prymasowskie.
3.2. Marianna, urodzona dnia 29 VIII 1887, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie.
3.3. Józef, urodzony dnia 2 III 1889, Ostrowite Prymasowskie, zmarł dnia 5 V 1889, Ostrowite Prymasowskie (wiek: 2 miesięcy).
3.4.Józef, urodzony dnia 22 III 1890, Ostrowite Prymasowskie.
4. Józef, urodzony dnia 24 III 1861, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie, zmarł dnia 28 V 1861, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie (wiek: 2 miesięcy).
5. Magdalena, urodzona dnia 24 VI 1863, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie.
Mąż (ślub: w roku 1880, Ostrowite Prymasowskie,): Ludwik Musiałkowski, urodzony w roku 1855, Powidz.

Przodkowie Marianny Wojtkowiak:
Pokolenie 1
1 - Marianna Wojtkowiak 1854
Pokolenie 2
2 - Jan Wojtkowiak 1827
3 - Anna Chmiel 1819-1888
Pokolenie 3
4 - Franciszek Wojtkowiak
5 - Marianna Stablewska
6 - Michał Chmiel 1791-1850
7 - Józefa Tomaszewska 1790
Pokolenie 4
12 - Stanisław Chmiel 1755
13 - Małgorzata N.
14 - Józef Tomaszewski
15 - Regina N.
Pokolenie 5
24 - Valentinus Chmiel
25 - Jadwiga N.

Jeśli chodzi o nieścisłości w datach urodzeń rodziny Kimackich wynikają zapewne z tego powodu, że ich dane pochodzą z akt USC Witkowo i nie są to daty urodzenia, jak podałem wcześniej, lecz daty zgłoszenia do USC.

Dzięki za informacje, które umożliwiły powiązanie danych o Mariannie Klimackiej z rodziną Chmiel. Liczę na kontak i dalszą wymiane danych o naszych rodzinach!

Pozdrawiam

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

31 mar 2009, 21:40

Jakub Klimacki ur. 1809 r, i Marianna Reszkowska ur. 1816 r. ślub wzięli w Powidzu w 1832 r.

Pozdrawiam

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

31 mar 2009, 21:45

http://www.leszekkabacinski.unl.pl/7701.txt
powiązania w poszukiwaniu Kabacińskich - to nazwisko wypisałem
wypisuje nazwisko (9 nazwisk )Tomczak z mego programu B.Keeper stan na 20090331

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

01 kwi 2009, 19:45

Eugeniusz napisał(a):5. Magdalena, urodzona dnia 24 VI 1863, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie.
Mąż (ślub: w roku 1880, Ostrowite Prymasowskie,): Ludwik Musiałkowski, urodzony w roku 1855, Powidz.

Mój prapradziadek Jakub jako Musiałkowski (nie wiem gdzie błąd/zmiana, ale nazwisko brzmi później Musiałowski) urodzony około 1836 r, brał ślub w Powidzu w 1866 jako wdowiec z Wiktorią Gryger. Czy w/w Ludwik urodził się w Powidzu, czy mieszkał tam w momencie ślubu? Czy znasz jego rodziców?

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

01 kwi 2009, 20:19

Jeśli pytanie Marzeny sfinalizuje się geneaologicznym połączeniem jej drzewa z Eugeniuszem To via Marzena i dalej do mnie via Jerzy Kabaciński Gdynia możemy ( bo my 3'ej jesteśmy) się genealogicznie połączyć
Szkoda, że te pytania nie padły kiedy częściej chodziłem do archiwum. Myslę że następnych tygodniach będe w archiwum, jeśli coś konkrtnego sprawdzić (konkretna data lub rok dwa do przodu i tyłu) nie obiecuje, ale zobaczymy.
Myślę jakby przyjąc za bazowe ktoregoś z nas z WTG jako podstawowe drzewo mam na mysli ; Ja, Marzena, Sławek Łubiński i Paweł Bazułka, Paweł Tomaszewski Wrocław, Hubert Mrówczyński Gniezno.
(Te drzewa mają logiczne połączenia nazwisk ze sobą) to było by niezłe drzewo gigant.
A teretycznie Grażyna Markowska Bułgaria ( brak danych w archiwum itrudno udowodnić, ale pewność ponad 50%/70% via Małecki/Małorzata Huda/Chuda Mączniki, połączenia genealogicznego z jej danymi) to byłoby około 6-7 tys nazwisk w drzewie.
Ja doszłem do 1670 roku via Hundt, a WY rozwijając tą myśl ( to na pewno nie prima aprilis)
Nie dopisałem jeszcze mojej żony Ali która jest także członkiem WTG i mimo tego że jest moją żoną to jej linie połączone są Mrówczyńskimi i Bazułka i innymi....
ale konkreta odpowiedz to:
Szkoda, że te pytania nie padły kiedy częściej chodziłem do archiwum. Myslę że następnych tygodniach będe w archiwum, jeśli coś konkretnego sprawdzić (konkretna data lub rok dwa do przodu i tyłu) nie obiecuje, ale zobaczymy.

gdy pisze ten post
Polska San Marino 5:0
Ostatnio edytowano 02 kwi 2009, 21:22 przez kabat, łącznie edytowano 3 razy

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

01 kwi 2009, 21:26

Czy pomysł i wywody w 10'ke, tak jak Polska: San Marino 10:0 w meczu w Kielcach
Ostatnio edytowano 02 kwi 2009, 21:21 przez kabat, łącznie edytowano 1 raz

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

01 kwi 2009, 21:50

Witam!
Ludwik Musiałkowski urodzony ok. 1855 roku w Powidzu, był synem Wawrzyńca Musiałkowskiego. Niestety jego matki nie mam w bazie.Dane te pochodzą z Project Poznan uzupełnione z akt USC Witkowo wieś nr 6/1880.

Pozdrawiam

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

01 kwi 2009, 22:02

Spróbuje, ale z ręka na sercu przyznam Powidz nigdy mnie leżał, scieżki poszukiwan genealogicznych tam mnie nigdy nie wiodły ,poza latami 1900-1905
W latach 1243 - 1934 Powidz posiadał prawa miejskie. Teraz wieś z ryneczkiem.
Najdłuższy pas startowy do samolotów (kiedyś w Europie). Cały przebyłem z miotłą i klejem epoksydowym do wylepiania uszczerków pasa startowego. Nie wyciągać fałszywych wniosków, resztę wojska dekowałem się w sztabie w lesie.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

01 kwi 2009, 22:26

Witam dalekiego kuzyna Eugeniusza i dziękuję bardzo za przekazene dane o rodzinie Wojtkowiak które wykorzystam w
swoim drzewie genealogicznym.
Dla Jacka podaję dzieci Franciszka i Marianny Klimackich.
!. Caeviln tak odczytałem urodzona 29.09.1874 Skorzęcin
2. brak imienia urodzona 30.03.1876 chyba martwe.
3. Jan urodzony 20.06.1877 Skorzęcin
4. Piotr urodzony 22.11.1878 Skorzęcin
5. Rozelia urodzona 03.09.1880 zmarła 11.12.1970 Trzemeszno moja babcia 1-szy mąż Tomczak Władysław.
6. Wojciech urodzony 14.04.1882 Skorzęcin
7. Maksymilian urudzony 25.09.1883 Skorzęcin
8. Franciszka urodzona 16.10.1885 wyszła zamąż za Kazimierza Graczykowskiego z Witkowa 15.06.1912
9. Weronika urodzona 30.01.1888 wyszła zamąż za Franciszka Tomczaka
10.Józef urodzony urodzony 4.03.1890 ożenił się z Ludwiką Raczyńską z Zielenia koło Trzemeszna 30.04.1923.
11. Franciszek urodzony 18.06.1892.
12.Edmund urodzony 30.10.1893 zmarł w 1895.
13.Zofia urodzona 10.05.1896
Pozdrawiam. Piotr Talaga.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

01 kwi 2009, 22:42

Witaj Piotrze!
Chętnie wykorzystam te dane do uzupełnienia swojego drzewa. Może masz jeszcze jakieś dane o Chmielach lub Wojtkowiakach. Oprócz nich z okolic między Witkowem-Trzemesznem-Ostrowitem interesują mnie nazwiska Owczarzak, Rzemyszkiewicz, Sikorski i Laskowski.

Pozdrawiam

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

02 kwi 2009, 11:12

Eugeniuszu, nie mam Ludwika i Wawrzyńca gdzie dopasować, bo mam za mało danych o rodzinie Musiałowskich, popracuję nad tym :)

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

02 kwi 2009, 19:48

Witam
Na drugi dzień po zalogowaniu i otrzymaniu informacji od Leszka i Eugeniusza, chciałem dzwonić do cioć w Mieleszynie celem konsultacji, ale gdy dzisiaj zobaczyłem to zamieszanie jakie wywołałem swoją prośbą, to stwierdziłem , że muszę to wszysto ze spokojem przetrawić i poukładać, gdyż nie spodziewałem się uzyskać w tak krótkim czasie takiej wiedzy o swojej rodzinie. Piotra proszę o namiary telefoniczne. Pozdrawiam. Jacek Molenda.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

02 kwi 2009, 20:15

Po prostu pytaleś i jak się da to usystematyzować to będzie dobrze. Każdy z nas napisal te dane co miał , sami się też pytamy jak nasze dane powiększyć i usystematyzować, pomóć. Smemu coś wyjasnić.
Nie zawsze da się wszystko usytematyzować. Jeśli są wspólnymi parafiami, terenami wspólnych poszukiwań, to szanse wzrastają.
A szybka i wieloosobowa odpowiedz to sympatyczyna sprawa i mobilizująca do dalszych poszukiwań.
popytaj w rodzinie.
Czasami zadać pytania które tylko w poszukiwaniach genealogicznych padaja.
Zapomniana Rodzina, gdzie jeździli dziadkowie w odwiedziny, i inne.
To one mogą być wskazówką, czy czasami nie masz zapomnianych "twz bocznych linii" a to możemy być My.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

02 kwi 2009, 21:09

Witam Eugeniuszu. Jeśli będę coś wiedział na temat interesujących Ciebie nazwisk napewno Tobie przekarzę na forum.
Jako ciekawostkę mogę podać, że ojcem chrzestnym mojej babci Rozali był Walenty Rzemyszkiwicz. Nazwisko to często
pojawia się dokumentach parafi Ostrowite Prym. Dnia 28.05 1853 urodziła się Anna Wojtkowiak z ojca Jana Wojtkowiaka
matki Rozali Frąckowiak a 1872 brała ślub z Janem Kędzierskim miała chyba 3 rodzeństwa ale ten wątek będę musiał po
Świętach sprawdzić w archiwum. Jana Klimackiego ur. 1877 matką chrzesną była Antonina Owczarzak a Maksymiliana ur. 1883 imię nie mogłem odczytać Owczarzak. Można stąd wnioskować, że nazwisko Owczarzak tej parafi napewno występuje.
Witam Jacka i podaję nr. telefonu 784763248.
Pozdrawiam wszyskich .Piotr Talaga.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

03 kwi 2009, 08:22

Witam !

Mam pytanie. Czy ktos z Was w swoich poszukiwaniach w Ostrowitem Prymasowskim (Skorzęcin) spotkal nazwisko Cwiklinski, Kosowski. Ta rodzina mieszkala w Mnichowie potem przeniosla sie do Skorzęcina.

Pozdrawiam
Grazyna

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

03 kwi 2009, 19:42

Witam!
Niestety w mojej bazie nie ma ani jednego przedstawiciela wymienionych nazwisk.

Pozdrawiam

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

03 kwi 2009, 20:31

Witam!

Piotrze,
Walenty Rzemyszkiewicz (ur. 1838 r.) był drugim z dziewięciorga dzieci Anny Chmiel z jej pierwszego małżeństwa z Piotrem Rzemyszkiewiczem.
Rozalia Frąckowiak, żona Jana Wojtkowiaka, musiała umrzeć wkrótce po porodzie, bo już 4 września Jan żeni się z Anną Chmiel.
Antonina Owczarzak z domu Rzemyszkiewicz, ur. 1842, była siostrą Walentego, a córką Piotra i Anny Chmiel.
Rzemyszkiewiczowie mieszkali w parafii Ostrowite już w XVIII wieku (patrz wątek Szukam - Rzemyszkiewiczowie), a Owczarzakowie przywędrowali najprawdopodobniej z parafii Strzyżewo Kościelne na początku XIX wieku.

Pozdrawiam

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

03 kwi 2009, 21:56

Witaj Eugeniuszu. Czy mam rozumieć ,że Jan Wojtkowiak miał za pierwszą żonę Rozalię Frąckowiak i czy Anastazia Chmiel
była siostrą Anny Chmiel? Z góry dziękuję za odpowiedz ale to wszystko wygląda dość skomplikowanie.
Pozdrawim.Piotr Talaga.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

04 kwi 2009, 13:08

Witam!
Rozalia Frąckowiak była żoną Jana Wojtkowiaka od 1849 roku. W dniu zawarcia związku Jan miał 26 lat. Jeśli wierzyć indeksacji slubów parafii Ostrowite Prymasowskie, to Jan Wojtkowiak, mąż Anna Chmiel (slub w 1853 roku) nie był wdowcem, a w 1853 roku miał również 26 lat, czyli to nie ten sam Jan. Przepraszam, nie sprawdziłem w indeksie i podałem mylną informację dotyczącą jego stanu wdowiego w momencie ślubu z Anną Chmiel.
Anna Chmiel miała siostrę Anastazję. Niżej znajdziesz informacje o jej rodzeństwie:

Michał Chmiel, urodzony dnia 11 IX 1791, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie, zmarł dnia 16 XII 1850, Chmiele, Ostrowite Prymasowskie (wiek: 59 lat).
żona (ślub: ): Józefa Tomaszewska, urodzona dnia 14 III 1790, Sokołowo, Ostrowite Prymasowskie, zmarła - Kamionka, Ostrowite Prymasowskie, dzieci:

1. Anna, urodzona dnia 19 VII 1819, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie, zmarła dnia 27 III 1888, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie (wiek: 68 lat).
Mąż (ślub: dnia 7 XI 1834, Ostrowite Prymasowskie,): Piotr Rzemyszkiewicz, urodzony dnia 28 VI 1812, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie, zmarł około 1852, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie (wiek: prawdopodobnie 40 lat), colonus in Skorzęcin.
Mąż (ślub: dnia 4 IX 1853, Ostrowite Prymasowskie,): Jan Wojtkowiak, urodzony w roku 1827, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie.

2. Franciszek, urodzony dnia 1 IV 1821, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.
żona (ślub: dnia 4 XI 1848, Ostrowite Prymasowskie,): Marianna Robaszkiewicz, urodzona dnia 25 III 1829, Huta Skorzęcka, Ostrowite Prymasowskie.

3. Andrzej, urodzony w I 1824, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie, zmarł dnia 14 II 1827, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie (wiek: 3 lat).

4. Jan, urodzony dnia 25 X 1825, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie, zmarł dnia 4 II 1826, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie (wiek: 3 miesięcy).

5. Wojciech, urodzony w V 1827, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie, zmarł dnia 22 XI 1832, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie (wiek: 5 lat).

6. Antoni, urodzony dnia 24 V 1829, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.
żona (ślub: dnia 11 XI 1849, Ostrowite Prymasowskie,): Ewa Krawczyk, urodzona w roku 1827, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.

7. Wincenty, urodzony dnia 24 III 1831, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.
żona (ślub: ): Józefa Wiertel.

8. Marianna, urodzona dnia 17 VIII 1833, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie, zmarła dnia 29 XI 1837, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie (wiek: 4 lat).

9. Sebastian, urodzony dnia 11 I 1836, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.

10. Anastazja, urodzona dnia 29 III 1838, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.
Mąż (ślub: dnia 18 IX 1853, Ostrowite Prymasowskie,): Marcin Trudziński, urodzony w roku 1827, Sokołowo, Ostrowite Prymasowskie, zmarł dnia 25 XII 1896, Sokołowo, Ostrowite Prymasowskie (wiek: 69 lat).

11. Walenty, urodzony dnia 4 II 1842, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie.
żona (ślub: dnia 24 XI 1872, Ostrowite Prymasowskie,): Józefa Stawska, urodzona w roku 1853, Skorzęcin, Ostrowite Prymasowskie.

Pozdrawiam

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

04 kwi 2009, 19:48

Witam
Z moich informacji wynika, że Franciszek Klimacki zmarł w Krakowie w 1940 roku. Przed wojną mieszkał w Kłecku u mojego dziadka Franciszka Tomczaka i zostali w czasie wojny wysiedleni do Krakowa. W mojej rodzinie funkcjonuje jako żona Jana /Johana/ Tomczaka Franciszka Łuszczewska, skąd Piotrze wziąłeś Truszczyńską z Kłecka. Anna Chmiel jest dla żony Eugeniusza prapraprababcią, a dla Piotra i mnie praprababcia. Czy dobrze to rozszyfrowałem ? My z Piotrem jesteśmy w tej materii nowicjuszami, mam pytanie do Leszka i Eugeniusza ile lat trzeba pracować, żeby zdobyć takie archiwa i taką szeroką wiedzę. Pozdrawiam. Jacek Molenda

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

05 kwi 2009, 14:17

Witam!
Może nie lata, ale dziesiątki godzin spędzonych w archiwach niezbędne sa dla zebrania danych o przodkach.
Związki naszych rodzin rozszyfrowałeś Jacku znakomicie!
Pozdrawiam

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

05 kwi 2009, 15:23

Wychodzą setki - więcej, dużo więcej od 2003 (po szpitalu i drugim szpitalu, a dokładnie od 17.10.2003 kwerendy, praktycznie cała zima i cały następny rok w archiwum) Później nastepne godziny igodziny - bo to wciąga.
Najciekawsze jest to że ci co mówili po co wypisywać wszystko, ja wypisywałem co intuicja podpowiedziała, lub sobie tak zaznaczyłem, by można było powrócić do ciekawych danych. W pewnej kawiarence mówiłem będą procentować, a dokladnie będą "pączkować". Zestaw nazwisk i koncentracja w określonych terenach ulatwila mnie to zadanie.
Niektóre księgi są już w konserwacji a jeśli nie bedę miał dostępu do mikrofilmów. - to wypisane dane z tych parafii są naprawęe teraz przydatne , i co pewien czas sam dopisuje do drzew lub podaje na forum
Uśmiechy i " " ,ale koncepcja procentuje w moją stronę.
Zestaw nazwisk moich linii i żony Ali - jest niezly.
Także WTG Gniazdo dobrze spelnia rolę forum, lepiej niż inne w których "dane giną szybko"
Ostanio wiele mogę podpowiedzieć wiele mamy wspólnych ( drzewo ) lub wypisanych i oczekujących do usystematyzowania lini kabacinski i Linette i innych.
Dlatego przy współpracy z innymi z WTG i ze świata dane rosną niedługo będzie 10 000 ( swoje 1/4)
Z kilkoma piszącymi na forum jestem genealogicznie spokrewniony, albo inaczej genealogicznie połączony liniami po mieczu i albo kądzieli ( pisałem kiedyś na forum na ten temat)
Dla ciekawości nigdy nie mialem aspiracji "herbowych" mimo danych do 1670 roku ( Huntdt).
Wiem że IX 2009 rok, to już dane 1550 rok. A jak młodzi będa .....to wnuk/ka już na pewno będzie "herbowa"
Niestety jest cioś za coś - jesli się jest po szpitalu - to czasu więcej i kasy mniej - a jeśli jest się na "chodzie" to czas na dane mniejszy, a sakiewka większa, nic tak łatwo nie przychodzi.
Teraz mam czas na pisanie, w tle montuje się mnie film z moich wspomnień rok 1968-1978 z materiałów filmu amatorskiego, tereny Dziekanka - moje podwórko młodości, z materiałów filmowych 8mm i 8mm super i zdjęć z tamtych czasów ,a materiaów filmów i zdjęć mam dużo dużo .....

Wracając do forum - jak najwięcej pisania na forum a nie na prv. - są większe efekty - dane szybciej stają się "weryfikowane" i ciekawe napływają. Ludzie czytają to co piszemy i dodaja swoje dane lub sugestje
Ostatnio edytowano 05 kwi 2009, 16:52 przez kabat, łącznie edytowano 1 raz

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

05 kwi 2009, 16:29

kabat napisał(a):Wracając do frorum - jak najwięcej pisania na forum a nie na prv - są większe efekty - dane szybciej stają się " weryfikowane" i ciekawe napływają. Ludzie czytają to co piszemy i dodaja swoje dane lub sugestje

Bardzo dobrze napisane Leszku. I ja zachecam do pisania na forum a nie priv. Wtedy inni sa zacheceni do zadawania pytan. A prosze mnie wierzyc nie ma glupich pytan.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

05 kwi 2009, 19:18

Witaj Jacku. Żonę Jana Tomczaka jako Truszczyńską odczytałem z aktu zgonu Władysława Tomczaka gdyż są tam
wypisani rodzice. Początek nazwiska może trochę odbiegać trzy pierwsze litery ale pozostałe tzn. szczynski nie powinno być pomyłki.Mogę Tobie przesłać ksero tego dokumentu.
Eugeniuszowi dziękuję za przesłane dane a będąc aa Gniezno postaram się wyjaśnić Jana Wojtkowiaka i Rozalię Frąckowiak
a o wynikach poinformuję.
Pozdrawim Piotr Talaga.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

05 kwi 2009, 19:35

Witam
Ja mam Jan Tomczak /kowal Gołąbki/ + Franciszka Łuszczewska /1851 - 22.02.1932r./ Nie wiem skąd mam tę informację, ale postaram się ją potwierdzić. Czy Tomaszewscy z przodków Marianny Wojtkowiak mogą mieć coś wspólnego z Tomaszewskimi potomkami organisty z Orchowa, gdyż mam takich wśród przodków ze strony ojca. Pozdrawiam. Jacek Molenda

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

06 kwi 2009, 21:11

Witam!
Niestety na to pytanie nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć. To jest juz wiek XVIII i jest on na razie bardzo tajemniczy (nie badałem go).

Pozdrawiam

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

04 maja 2009, 21:22

Piotrze !
Chciałem wrócić do rodziców m. in. Franciszka i Władysława Tomczaków, tj ojca Johana i matki z d. Truszczyńskiej z Kłecka. Interesuje mnie skąd masz taką informację. Ja mam, że żoną była Franciszka z d. Łuszczewska /1851 - 1932/
Pozdrawiam. Jacek

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

05 maja 2009, 15:59

Witam serdecznie.
Z opowiadań mojej babci wiem, że Klimaccy byli z nią spokrewnieni. Napewno rodziną był ksiądz Ignacy Klimacki urodzony 1908 Kamieniec a zmarły 13.02.1988, Nakło. Niestety nie znam stopnia pokrewieństwa. Od strony babci są takie nazwiska z okolic Mogilna, Orchowa, Trzemeszna jak: Zawadzki, Gaca, Pol, Kamiński. Jeśli ktoś z Forumowiczów ma jakieś informacje to prosze o podzielenie się nimi. Pozdrawiam.
Daniel Makarewicz

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

05 maja 2009, 21:07

Witam!
W swoich materiałach znalazłem jedynie następujące informacje:

Tomasz Kwaśniewski, urodzony w roku 1845, Małachowo, Witkowo. Rodzice: Antoni Kwaśniewski i Marianna Kamińska.
żona (ślub: w roku 1890, Jarząbkowo,): Marianna Drzewiecka, urodzona w roku 1849, Żółcz, Jarząbkowo, córka Michała Drzewieckiego i Józefy Śniegowskiej .

żródło informacji: ślub: USC Witkowo obwód wiejski 8/1890

Pozdrawiam

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

07 maja 2009, 06:43

Kilka postów wyżej piszesz
Michał Chmiel, urodzony dnia 11 IX 1791, Kamionka, Ostrowite Prymasowskie, zmarł dnia 16 XII 1850, Chmiele, Ostrowite Prymasowskie (wiek: 59 lat).
żona (ślub: ): Józefa Tomaszewska, urodzona dnia 14 III 1790, Sokołowo, Ostrowite Prymasowskie, zmarła - Kamionka, Ostrowite Prymasowskie, dzieci:

czy znasz rodziców Michała
w liniach Huntd takie spotkałem " możliwe połączenie, lub pokrewne temu postowi nazwiska"
Michał Chmiel i Katarzyna Hunt Hundt d. ślub 1776.05.04
pierwszy Jakub Hundt Hunt 1742.11.08
drugi mąż Michał Stanka vel Hunt ślub 1749.02.18
trzeci mąż Katarzyny to Michał Chmiel
śluby to okolice Łopienna, jak sie nie mylę.
ale z wyliczeń wynika, że to "chyba nie ta linia" niestety nie ma tam z tego zwiazku Michała Chmiela.
Chyba że jest " Michał Chmiel " nie wypisany w tej linii......
Jest to stan poszukiwan mnie przekazny na dzisiaj.
Może więcej napisze Paweł Tomaszewski z Wrocławia z naszego forum.
petomasz@wp.pl
Ostatnio edytowano 28 lut 2010, 05:19 przez kabat, łącznie edytowano 1 raz

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

07 maja 2009, 17:31

Witam!
Z moich danych wynika, że Michał był synem Stanisława Chmiela (ur. w 1755 roku w Skorzęcinie) i nieznanej mi z nazwiska Małgorzaty, a wnukiem Walentego Chmiela i nieznanej z nazwiska Jadwigi. Michał miał brata Szczepana (ur. 1780 w Hucie Skorzęckiej) oraz stryja Jakuba (ur. w 1746 roku w Kamionce).

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 08 maja 2010, 20:25 przez Eugeniusz, łącznie edytowano 1 raz

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

07 maja 2009, 20:26

Wczoraj przeglądnąłem w archiwum w Gnieźnie księgę chrztów parafii Strzyżewo Kościelne 1842 - 1861 i wynotowałem:
1/ 4.07.1849r. ur. się Julia z Michaela Łykowskiego i Maryanny Chmiel z Tokarzewa
2/ 3.05.1851r. ur. się Stanislaus brak danych ojca matka Eva Chmiel z Tokarzewa
3/ 2.12.1855r. ur. się Petrus z Joannesa Drewicza i Evy Chmiel ze Strzyżewka
4/ 26.09.1859r.ur. się Martinus z Michaela Kukuliwskiego i Marianny Chmiel z Kozłowa
5/ 22.03.1860r. ur. się Joannes z Josephusa Walkowskiego i Evy Chmiel ze Strzyżewka
6/ 18.08.1855r. ur. się Michał Tomczak z Jacobusa Tomczaka i Michaliny Owczarzak
7/ 20.01.1857r. ur. się Valentinus Tomczak z Jacobusa Tomczaka i Michaliny Owczarzak ze Strzyżewka Paczkowego
Pozdrawiam. Jacek Molenda

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

10 maja 2009, 19:35

Leszku !
W drugim poście wspomniałeś o małżeństwie Tomczaka z Augustyną Job. Czy coś więcej o nich wiesz, gdzie mieszkali, czy mieli dzieci. Pozdrawiam. Jacek Molenda

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

14 maja 2009, 20:09

Piotrze !
Napisałeś, że Władysław Tomczak ur. się 1886r. Z aktu zgonu wynika, że zmarł w 1911 r. mając 31 lat i ileś tam miesięcy. Mnie wyszło, że musiałby się urodzić w listopadzie 1879r. Co Ty na to ? Pozdrawiam. Jacek.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

14 maja 2009, 21:39

Pytanie do wyjaśnienia zwiazane z nazwiskiem Tomczak - Kabaciński/a
rodzice Józef Kabaciński i Anna zapisano Anna Baczkowska Buczkowska ....pisownia może Anna Kabacińska d. Bońkowska
ur. 1904.09.13 Mogilno Cecylia Tomczak d. Kabacińska
Ap17 s36 Mogilno
chrzestny : Franciszek Wesołowski Padniewko
chrzestny : Franciszka Dynczuna ... pisownia
dopiek ślub z Antoni Tomczak 13. 09. 1936 Trląg

Pytanie, do osób ktore przeglądają lub mają możliwości sprawdzić dopisek w parafi Trląg.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

17 maja 2009, 08:37

Odpowiedz po czsie na pytanie
Leszku !
W drugim poście wspomniałeś o małżeństwie Tomczaka z Augustyną Job. Czy coś więcej o nich wiesz, gdzie mieszkali, czy mieli dzieci. Pozdrawiam. Jacek Molenda

odpowiedz na pytanie z strony poprzedniej.
to rodzeństwo Augustyny
Obrazek
nazwisko pisane Kabat gdzie indziej Job, Kabaciński

mój dziadek ur 1886 w Tokarzewie, tam urodził sie z tego wykazu
Augustyn Kabat KABACIŃSKI 1904 jego ojcie raz pisany Kabat , Job itp

przypOjcu#1094 mój opis prawdopodobnie córka numeru #1094, wszystkie dodatkowe dane wskazują, że prawidłowo usystematyzowalem te numery i nazwisko

Tokarzewo i kilka miejscowości z tych ma już nie istnieja, miejscowi nie potrafia odpowiedzieć gdzie to jest.
Teraz pola i krzaki

mapa o jakich terenach piszę

Obrazek

Obrazek



Czy taka odpowiedz Jacku - zadowala - jedni napisza autoreklama- i nie na temat, inni mogliby napisać - wzorowa odpowiedz na zadane pytanie.
Jest możliwość, uzupełnienia, tych danych, jest szansa genelogicznych połączeń, z Twoimi poszukiwaniami?

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

18 maja 2009, 10:07

Leszku !
Każda choć drobna informacja zbliżająca mnie do poszerzenia wiedzy o mojej rodzinie jest dla mnie wprost bezcenna. Dziękuję. Pozdrawiam. Jacek Molenda.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

08 cze 2009, 19:26

Ostatnio trochę ruszyłem z poszukiwaniami przodków rodziny Tomczak z parafii Strzyżewo Kościelne. Nie mogę jak na razie znaleźć powiązania Jana Tomczaka z pozostałą rodziną. Podaję link: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/491 ... 74867.html

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

08 cze 2009, 20:17

ap113 s03 Strzyżewo Kościelne str p19
podano Job ale jej ojciec [ Augustyn Kabat KABACIŃSKI_Job} podawany jest także jako Kabat
na ślubie z
Rozalia Kabat KABACIŃSKA d. Sommenczek Sommefeld (nie moge ustalić poprawnej pisowni)
matka Somcztew
świadek : Piotr Wojewoda
świadek : Augustyn Dzielny

Wypisane dane z AAGniezno
Wielce prawdopodobne że to jest linia moich Kabacińskich - na razie wypisana i nie podłaczona do moich linii.
wersja 2 do linia Kabacińskich Kalina 1750 > 2009 Agnieszka i Eugeniusz Kabacińscy Katowice i Strzelno moi znajomi.
Strzyżewo Kościelne i okolice to "bardzo dużo Kabacińskich" w róznych liniach

Imię Augustyn Kabaciński ur.1819 Ochodza to takze linia w moich drzewach niestety poza urodzeniem nic nie wiem?
Zakładając że kiedyś znajdziemy zgon Augustyna - być może ustalimy czy jesteśmy genealogiczną rodziną.
Raz pisany jako Kabat gdzie indziej Job - nie jest nowościa w liniach Kabat Kabaciński - ( zobacz moje posty o tym nazwisku na forum) , to nie są moje "przypuszczenia" ale pewne fakty.

Linia Kabat=Job=Kabaciński +linia Tomczak
Obrazek

legenda;
przypOjcu#1094 Leon Kabaciński - moje podpowiedzi - znaczy to że przypuszczalinie jego ojciec to Augustyn i Rozalia


***opis nazwiska****
D Jopek 1599 - w grupie nazwisk pochodzących od imienia Hiob , w staropolszczyźnie realizowanego jako Job. Imię pochodzenia hebrajskiego, od iijob 'doswiadczony przez Boga'.

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

16 cze 2009, 10:54

Mam kilka nowych informacji o Tomczakach z parafii Strzyżewo Kościelne, ale i również wiele pytań.
1. Stanisław Tomczak + Franciszka Ławerka z Jankówka
1.1. Franciszek Tomczak /ur.1892r/ + Marianna Okupniak /ur.1894r/
Ślub 2.09.1921 Strzyżewo Kośc. Świadkowie: Marcin Tomczak , Antoni Tomczak
1.2. Stanisława Tomczak /ur.1895r./ + Stefan Pawlicki / ur. 1896r./
Ślub 24.10.1920r/ Strzyżewo Kośc.
Czy w/wym. Tomczakowie mają coś wspólnego z wymienionymi dotychczas ?

Urodzeni:
Maryjanna Tomczak ur. 22.03.1884r. Kozłowo Rodzice: Michał Tomczak i Agnieszka Job
Helena Tomczak ur.8.08.1885r. Kozłowo Rodzice: Michał Tomczak i Józefa Kabacińska
Jadwiga Tomczak ur. 6.10.1890r. Kozłowo Rodzice: Michał Tomczak i Józefa Kabacińska
Joanna Tomczak ur. 28,08,1892r. Jankowo Rodzice: Michał Tomczak i Elżbieta Plucińska
Wincenty Tomczak ur. 5.07.1905r. Kozłowo Rodzice: Michał Tomczak i Elżbieta Plucińska

Czy Michał to jest ciągle ten sam czy było ich dwóch i czy Agnieszka Job mogłaby być Augustyną ?
Pozdrawiam. Jacek Molenda

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

16 cze 2009, 17:07

Indeksowalem parafie Strzyżewo Kościelne i sprawdziłem w wypisie ma zapisany ślub Michał Tomczak 23 kawaler ona panna z Kozłowa 24 Augustyna Job
czy mogłem sie pomylić - zawsze jest taka możliwość.
Agnes Augustyna trochę inaczej się pisze ale nie wykluczam pomyłki.
Natomiast Job=Kabat=Kabaciński - dlaczego bo rodzicami jej byli zapisany August Job i Rozallia pisownia
Rozalia Kabat KABACIŃSKA d. Sommenczek Sommefeld
a przykład potwierdzajacy to
świadek# : Jan Kabaciński Kozłowa - (być może to mój pradziadek)
świadek# : Tomasz O.... Zielenin
ale to co jest ważne gdzie indziej rodzice tak podani Adolphus Kabat i Rozalia Somer(fikołki)e
zobacz z tego co podałem
następne potwierdzenie
Jan Job on 26 1/2 Wymysłowo
ona Franciszka Kubiak panna Tokarzewo ( Tokarzewo to miejscowość urodzenia mego dziadka Antoniego 1886 roku i dlaczego Augustyn nie jest bratem mego pradziadka Jana kub jego kuzynem ? - na razie mam to połączenie rodzielone- nie przydzieliłem opisanej linii do moich drzew.)
Ojciec Augustyn Kabat matka Rozalia Somnerfelo ( zapis tego nazwiska nigdy nie był jednoznaczny w moich wypisach)
Jedna rada sprawdzić ponownie wątpliwości - niestety mam swoje sprawy i wizyta w AAGniezno nie jest planowana.
Ostatnio edytowano 28 cze 2009, 15:51 przez kabat, łącznie edytowano 2 razy

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

28 cze 2009, 12:03

Witam!
Czy wiadomo Wam coś na temat Józefy Tomczak ur. ok 1836 roku, od 1865 roku żony Antoniego Rzemyszkiewicza? Ślub miał miejsce w Parafii Ostrowite Prymasowskie, stąd wynika, że Józefa mieszkała w tej parafii.
Biorąc pod uwagę wspominane już późniejsze powiązania Tomczaków z Rzemyszkiewiczami (chrzestni) może była siostrą Jana Tomczaka?

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 28 cze 2009, 20:05 przez Eugeniusz, łącznie edytowano 1 raz

Re: Tomczak i Klimacka - poszukuję przodków

28 cze 2009, 19:32

Właśnie na temat Józefy Tomczak chciałem też zabrać głos. Z moich informacji wynika , że była ona żoną Laurentiusa Jagielskiego i mieszkali oni w Ganinie i w latach 1887 - 1903 spłodzili 8 dzieci. Mam ich daty urodzin i imiona. Szukając Tomczaków w parafii Strzyżewo Kościelne doszedłem do tego, że Tomczakowie mieszkali w Kozłowie, Ganinie, Jankowie i Gołąbkach i jak na razie nie umiem ich ze sobą połączyć. Pozdrawiam. Jacek Molenda.
Odpowiedz