Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję aktów zgonu

14 kwi 2016, 17:50

z lat 1920 - 1926 z samego Poznania,
czy może ktoś w necie trafił na takie zasoby.


pozdrawiam
Dar

Re: Poszukuję aktów zgonu

14 kwi 2016, 18:48

Akty zgonów z tego okresu znajdują się jeszcze w USC w Poznaniu. APP ma je tylko do roku 1914.
http://www.szukajwarchiwach.pl/53/5542/ ... bJednostki
Jeśli szukasz konkretnego aktu zgonu, to możesz zamówić odpis we własnym USC, nie musisz przyjeżdżać do Poznania.

Re: Poszukuję aktów zgonu

14 kwi 2016, 19:21

dzięki za podpowiedz, ale nie znam dokładnej daty czy w moim USC znajdą mi ten akt
Dar

Re: Poszukuję aktów zgonu

14 kwi 2016, 21:14

W USC bywają skorowidze, w których mogą odnaleźć datę zgonu. W swoim USC możesz tylko złożyć wniosek o wystawienie odpisu aktu zgonu. Możesz podać przybliżone lata. może się uda.
Nie mogę w tej chwili odnaleźć strony o odpisach aktów, ale można go składać w dowolnym USC na terenie całego kraju. Jeśli zgon jest wpisany w rejestrze, to otrzymujesz odpis od razu, jeśli nie to czekasz ok. 1 tygodnia. Muszę dodać, że wydają odpisy dotyczące wyłącznie bezpośrednich przodków.
Tu jest strona bydgoskiego USC, ale dotyczy to całego kraju.
https://um.bydgoszcz.pl/sprawy/usc-wyda ... ilnego.asp

Re: Poszukuję aktów zgonu

14 kwi 2016, 22:37

dzięki za odpowiedz spróbuje - co prawda chodzi mi o brata dziadka - ale może Pani w USC będzie miała dzień dobroci :P

pozdrawiam
Dar

Re: Poszukuję aktów zgonu

15 kwi 2016, 07:02

Zawsze możesz powiedzieć, że to dziadek, sprawdzać raczej tego nie będą.

Re: Poszukuję aktów zgonu

25 kwi 2016, 18:29

Przetestowałem Pana informacje w USC Bydgoszcz i niestety jak to urząd spuścili mnie na drzewo.
Stwierdzili że zgodnie z nowym prawem /ponoć/ w bazie informacyjnej USC z Polski są tylko akty które mają do 80 lat, jeżeli akt ma już 80 lat i 1 dzień to trzeba zwrócić się bezpośrednio do USC z którego akt bezpośrednio pochodzi - bo oni już nie mają go.
- napiszę więc do USC Poznań

pozdrawiam
Dar

Re: Poszukuję aktów zgonu

25 kwi 2016, 18:55

Trzeba było zażądać przedstawienia dokumentu na ten temat. Powodzenie w poznańskim USC.

Re: Poszukuję aktów zgonu

27 kwi 2016, 12:12

Witam serdecznie.
Z tymi urzędami to jest różnie :( Sama kilka odwiedziłam;
I- Pani bez pytania znalazła akty które mnie interesowały i SAMA zapytała czy chcę ksero
II- Pani chętnie podała mi daty z aktów, ale niestety ksero już nie można dostać, ewentualnie odpisy (płatne)
III-Pani zadała "150" pytań kto,co,do czego. Jeśli to nie najbliższa rodzina to nic nie załatwię.
IV- Pani chętna do pomocy, jednak w tej chwili nie bardzo ma czas. Kazała zostawić listę nazwisk,zapytała czego mają być ksera i prosiła o kontakt za ok dwa tyg

Dziwny jest ten nasz kraj :(
Pozdrawiam
Kasia

Re: Poszukuję aktów zgonu

27 kwi 2016, 14:45

Cóż się dziwić. Jeden urzędnik bardzo twardo trzyma się przepisów Prawo o aktach stanu cywilnego zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych, a drugi urzędnik traktuje przepisy bardziej elastycznie i na korzyść petenta.

Re: Poszukuję aktów zgonu

27 kwi 2016, 16:13

no tak W Polsce urzędnik - nadal Panem i robi co chce i jak chce

pozdrawiam
Dar

Re: Poszukuję aktów zgonu

27 kwi 2016, 17:00

Witam. Ja zaś niedawno w pewnym USC usłyszałem pytanie od kierownika czy mam upoważnienie od wojewody /?/. A wogóle to jest remont a interesujące mnie księgi są przygotowane do wysyłki do APP i tam mam sobie za miesiąc ich szukać.
Pozdrawiam i życzę wszystkim cierpliwości.
Wojciech
Odpowiedz