Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

poszukuję aktu urodzenia

28 kwi 2016, 20:19

Witam

Poszukuję aktu urodzenia pradziadka: Walenty Łęszczak
Data urodzenia: 29.01.1887
Miejsce: Ćmachowo, powiat szamotulski, gmina Wronki.

Oczywiście możliwe są różne warianty imienia typu Valentin itp.
W szukajwarchiwach.pl nie znalazłem, a puki co nie posiadam wiedzy gdzie mogę szukać jeszcze (a sprawy prywatne nie pozwalają mi na odwiedzenie archiwum).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Re: poszukuję aktu urodzenia

28 kwi 2016, 21:03

Szukaj aktu urodzenia w Archiwum Państwowym Oddział Piła. W internecie raczej nic nie znajdziesz bo akta USC Wronki w SzwA są ledwie zaznaczone. :( Zwróć się pisemnie albo mailem do w/w instytucji z prośbą o odszukanie i wykonanie skanu tego dokumentu.
Pozdrawiam, Wojciech.

Re: poszukuję aktu urodzenia

28 kwi 2016, 21:36

Wojtek ma rację, nie wiem dlaczego AP w Pile, ale tak jest.
http://www.szukajwarchiwach.pl/55/612/0/1#tabJednostki
Możesz zamówić skan, koszt ok. 4 zł.
ul. ppłk Aleksandra Kity 5
64-920 Piła
67 349 16 08
67 349 16 09
e-mail: pila@poznan.ap.gov.pl

Re: poszukuję aktu urodzenia

29 kwi 2016, 07:42

Dziękuję za informację. Dzwoniłem i dowiedziałem się że skanu nie otrzymam, ale mogą przesłać kopię. E-mail poszedł i czekam za odpowiedzią. Podałem imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia oraz sygnaturę księgi. Czy takie dane są wystarczające dla archiwum, czy powinienem dodać coś jeszcze ?

Re: poszukuję aktu urodzenia

29 kwi 2016, 07:50

Dziwi mnie to, że nie chcą przesłać skanu. Każde archiwum, z którym korespondowałem, przesyłało skan bez problemu za całe 4-10 zł.
Dane, które podałeś, są wystarczające. Jak już dostaniesz kopię, to mam nadzieję, że się tym pochwalisz - zawsze jestem ciekaw wyników :-)

Re: poszukuję aktu urodzenia

09 maja 2016, 19:00

Jaki jest czas oczekiwania na taki akt ? Po kilku dniach dostałem e-maila z prośbą o dane adresowe, które przesłałem i od tej pory cisza.

Aktem podzielę się na pewno.

Re: poszukuję aktu urodzenia

09 maja 2016, 20:32

Różnie bywa, czasami otrzymywałem skan po tygodniu, czasami po miesiącu, ale najważniejsze, że się odezwali.

Re: poszukuję aktu urodzenia

09 maja 2016, 20:43

Czas oczekiwania na dokument z AP Piła-maksymalnie dwa tygodnie, czasem zdarza się krótszy okres oczekiwania, np. tydzień. Rzeczywiście archiwum w Pile przesyła jedynie kopie dokumentów drogą tradycyjną. Powinieneś otrzymać maila z nr konta, na które należy wnieść opłatę. Dopiero po przesłaniu do archiwum - można drogą elektroniczną-potwierdzenia zapłaty otrzymasz dokument.

Re: poszukuję aktu urodzenia

17 maja 2016, 15:06

Dzisiaj dzwoniłem by dowiedzieć się o status. Jestem na liście oczekujących. Muszę uzbroić się w cierpliwość.

Re: poszukuję aktu urodzenia

14 cze 2016, 18:42

Witam
Nareszcie dotarło. Dziękuję bardzo za wszelką pomoc.


Obrazek

Re: poszukuję aktu urodzenia

14 cze 2016, 19:55

Witam,
Bardzo długo to trwało, ale najważniejsze, że przysłali.
Odpowiedz