Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Langner

08 maja 2016, 11:44

Witam. Poszukuje informacji dotyczących rodziny Langner /August, Jan, Antoni /zamieszkałej w XIX w. na terenie Parafii Cerekwica w gm. Jaraczewo w pow. Jarocin. Pozdrawiam.

Re: Langner

08 maja 2016, 12:14

Witam,
Nie piszesz o jaki okres chodzi, a w wyszukiwarce http://basia.famula.pl/ jest sporo osób o tym nazwisku z tego rejonu.


Cerekwica (par. rzymsko-katolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1868 , wpis nr 1

Antonius, rodzice: Joannes Langner , Elisabetha Skorupska ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Szymczak
Woyciechoska

Re: Langner

08 maja 2016, 12:28

Henryk Krzyżan napisał(a):Witam,
Nie piszesz o jaki okres chodzi, a w wyszukiwarce http://basia.famula.pl/ jest sporo osób o tym nazwisku z tego rejonu.




" zamieszkałej w XIX w. "

To chyba okres ?

Re: Langner

08 maja 2016, 13:28

Chrystian Orpel napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):Witam,
Nie piszesz o jaki okres chodzi, a w wyszukiwarce http://basia.famula.pl/ jest sporo osób o tym nazwisku z tego rejonu.




" zamieszkałej w XIX w. "

To chyba okres ?


Do Twojej wiadomości, wiek XIX to okres 100 lat (1801-1900) i w tym czasie (na tym samym terenie) może występować wiele osób o tym samym imieniu i nazwisku. Widzę, że aż się palisz do pomocy, więc proponuję, żebyś odnalazł te osoby.

Re: Langner

08 maja 2016, 13:56

Henryk Krzyżan napisał(a):
Chrystian Orpel napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):Witam,
Nie piszesz o jaki okres chodzi, a w wyszukiwarce http://basia.famula.pl/ jest sporo osób o tym nazwisku z tego rejonu.




" zamieszkałej w XIX w. "

To chyba okres ?


Do Twojej wiadomości, wiek XIX to okres 100 lat (1801-1900) i w tym czasie może występować wiele osób o tym samym imieniu i nazwisku. Widzę, że jesteś chętny do pomocy, więc proponuję, żebyś odnalazł te osoby.



Proponuję Panu pokazać, że potrafi pomóc nie tylko z BaSIĄ, ale bez .

Re: Langner

08 maja 2016, 14:06

Do Twojej wiadomości, wiek XIX to okres 100 lat (1801-1900) i w tym czasie może występować wiele osób o tym samym imieniu i nazwisku. Widzę, że jesteś chętny do pomocy, więc proponuję, żebyś odnalazł te osoby.[/quote]


Proponuję Panu pokazać, że potrafi pomóc nie tylko z BaSIĄ, ale bez .[/quote]

Przynajmniej staram się zrobić coś pożytecznego, choćby za pomocą Basi.

Re: Langner

08 maja 2016, 14:15

Henryk Krzyżan napisał(a):Przynajmniej staram się zrobić coś pożytecznego, choćby za pomocą Basi.


Tak jak poniżej ?

Proszę o informacje na temat Augustyna Krystek.
Golejewko.
Pozdrawiam Władysława

Henryk Krzyżan

Tytuł: Re: Augustyn Krystek

PostNapisane: 25 kwi 2016, 13:10
Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 1210
Lokalizacja: Poznań

Księgi metrykalne parafii Golejewko znajdują się w AAP - urodzenia od roku 1603, zgony od 1635, śluby od 1632.
http://bazy.aap.poznan.pl/ksiegi.php?limit=1305
Ponieważ dzieci Augustyna rodziły się na początku XIX wieku, należy przypuszczać, że on sam urodził się jeszcze w XVIII.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan

Re: Langner

08 maja 2016, 17:14

Chciałabym prosić aby rozmowa nie zahaczała o znaczenie poszczególnych słów, bo chyba nie o tym tu dyskutujmy, tylko żeby była rzeczową dyskusją na zadany przez założyciela wątku temat.
Henryk stara się zawsze pomóc w miarę swoich możliwości Chrystian również.
Każdy z Was ma dobre chęci i wiedzę.
Naprawdę jest o co kruszyć kopię?
Nie wymagam na swoje pytanie odpowiedzi.
Jeżeli rozmowa będzie miała charakter osobistych wycieczek, zamknę wątek.

Re: Langner

08 maja 2016, 18:42

Zamykanie tematu byloby ze szkoda dla jej autora, ktory
nie ponosi winy za posty innych.
Istnieje przeciez mozliwosc usuniecia co poniektorych postow.

Re: Langner

08 maja 2016, 22:55

Asiek napisał(a):Chciałabym prosić aby rozmowa nie zahaczała o znaczenie poszczególnych słów.


Poszczególne słowa w genealogii mają sens .

A w rozmowach genealogicznych też. Nie trzeba liczyć z tym, że nie umiem, co to znaczy : "Chłopie, wytrzeźwiej się"

Czy Asiek to zauważyła ?

Co do "Chicago" , chyba tam radość, kiedy takie "poszczególne słowa" skierowane są do mnie.

Re: Langner

09 maja 2016, 15:30

Christianie, ja nie mam nic do Ciebie i Henryka, skad znowu takie dziwne podejrzenia ? :shock: :o
Napisalam, ze mozna usunac poszczegolne posty a nie likwidowac temat. Nawet nie wiem ktore posty,
wedle uznania moderatora, nie mojego.
Nie mialam NIC i NIKOGO na mysli, ot zwyczajne zwrocenie uwagi moderatorowi, ze likwidowanie tematu
bedzie ze szkoda dla jej autora.
Mysle, Christianie, ze niepotrzebne Twoje slowa i uwaga do mnie.
Tak naprawde nie wiem o co Tobie chodzi, co chcesz odemnie ? :shock: :o

Re: Langner

09 maja 2016, 17:52

Hania napisał(a):Christianie, ja nie mam nic do Ciebie i Henryka, skad znowu takie dziwne podejrzenia ? :shock: :o
Napisalam, ze mozna usunac poszczegolne posty a nie likwidowac temat. Nawet nie wiem ktore posty,
wedle uznania moderatora, nie mojego.
Nie mialam NIC i NIKOGO na mysli, ot zwyczajne zwrocenie uwagi moderatorowi, ze likwidowanie tematu
bedzie ze szkoda dla jej autora.
Mysle, Christianie, ze niepotrzebne Twoje slowa i uwaga do mnie.
Tak naprawde nie wiem o co Tobie chodzi, co chcesz odemnie ? :shock: :o



Moderator wie od dawna, że coś może "likwidować" i że coś może "usunąć", do wyboru, jak mu pasuje.

W zasadzie moderator nie potrzebuje radcy.

Rozumiem, że niektóre wątki trzeba by koniecznie ocalić od zapomnienia.

W danym przypadku, nie wątpię, że temat " Langner " należy bronić przed wszelką możliwą agresją.

A oczywiście, wiem także, że ktoś, pisząc " Istnieje przeciez mozliwosc usuniecia co poniektorych postow.", wcale nie apeluje do moderatora, żeby zniszczył, to co ja pisze ...

Oczywiście ... :wink:

Po francusku czasami w takich sytuacjach się mówi : "nie urodziłem się z ostatniego deszczu" ... Je ne suis pas né de la dernière pluie ...

Chrystian

Re: Langner

09 maja 2016, 18:38

Chrystian Orpel napisał(a):Poszczególne słowa w genealogii mają sens .


Nie dla wszystkich - każdy jest inny. I proponuję to tak zostawić.

Chrystian Orpel napisał(a):A w rozmowach genealogicznych też. Nie trzeba liczyć z tym, że nie umiem, co to znaczy : "Chłopie, wytrzeźwiej się"

Czy Asiek to zauważyła ?


Nie bardzo. Nie rozumiem sensu. I to też niech tak zostanie.

Re: Langner

17 maja 2016, 16:42

Cóż to za konflikt? i w dodatku z przykładem mojego postu odnośnie Augustyna Krystka? Nie rozumiem o co chodzi? Pozdrawiam Hanna J

Re: Langner

17 maja 2016, 20:00

Hanna J napisał(a):Cóż to za konflikt? i w dodatku z przykładem mojego postu odnośnie Augustyna Krystka? Nie rozumiem o co chodzi? Pozdrawiam Hanna J

Haniu, nie denerwuj się, nieporozumienie jest już zażegnane.
Ja w moim drzewie mam Augustyna Langnera ur. w miejscowości Zdziętawy k/Krobi, który w 1859 r. wziął ślub w Żerkowie z Franciszką Wojciechowską.
Jego ojcem jest również Augustyn Langner, ale nie mam o nim żadnych bliższych informacji.

Re: Langner

19 maja 2016, 14:22

Nieporozumienie zażegnane ok. Resztę pozostawię bez komentarza.
Pozdrawiam
Hanna J.
Odpowiedz