Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

AP Leszno, prośba do Alicjanki.

23 cze 2016, 16:31

Bardzo Cię proszę Alicjanko o odnalezienie w AP Leszno aktów zgonu moich pradziadków Piotra Kessela ur.w 1849r. w Sarnowej syna Jakuba i Justyny Hubert
oraz
Klary z Hubertów Kessel ur.w 1851, córki Martyny Rudal i Walentego Huberta.
Oboje zmarli w Sarnowej pod koniec wieku XIX, albo na początku XX.
Mam nadzieję, że tą prośbą nie sprawię Tobie kłopotu. Będę czekać cierpliwie.

Re: AP Leszno, prośba do Alicjanki.

26 cze 2016, 15:31

Witam Magdaleno ,jesli znasz daty ,jak piszesz napisz do archiwum .Przyślą Ci skanu za nie duża opłatą .Ja tak zrobiłam i za 2 akty zapłaciłam ok 30 zł .AP w Lesznie bardzo szybko ,realizuje prośbę .

Re: AP Leszno, prośba do Alicjanki.

26 cze 2016, 17:52

Może masz rację.Powinnam napisać.Raz już to zrobiłam i zażyczono sobie 90 zł za godzinę szukania.
Niestety nie znam dat, to są rodzice mojej babci.Przypuszczam jedynie,że mogło to nastąpić na początku XX wieku. Jak sobie policzyłam min 2 godz. szukania + inne to zapłaciłabym przeszło 200zł. To dla mnie bardzo dużo ,obecnie, dlatego chciałam skorzystać z uprzejmości.

Re: AP Leszno, prośba do Alicjanki.

26 cze 2016, 19:15

Magdaleno, mogę sprawdzić skorowidze - na przeglądanie całych ksiąg niestety nie mam czasu.
Gdybym nic nie znalazła (nie pamiętam teraz z jakich lat są skorowidze) to już z góry na pocieszenie dodam, że w tym roku powinny na stronie szukajwarchiwach.pl ukazać się dalsze skany z USC Sarnowa :)

A co do ceny za poszukiwania... Owszem 90 zł za godzinę, ale jeśli archiwista znajdzie w 15 min., to kwota do zapłaty jest oczywiście proporcjonalna :D

Re: AP Leszno, prośba do Alicjanki.

26 cze 2016, 19:54

Alicjanko, bardzo dziękuję za dobre chęci i informacje. To co jest w szukajwarchiwach przejrzałam, czyli do 1888r. Nie ma. Zresztą byłoby to za wcześnie. Skłaniam się do lat 1900-1905 jeśli chodzi o śmierć Piotra Kessela.
Odpowiedz