Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję w Ślesinie kogoś komu nazwisko Brzostowski nie jes

01 lip 2016, 22:45

Witam.
Poszukuję - tak ja w temacie każdej informacji o osobie czy osobach które mają coś wspólnego z nazwiskiem Brzostowski. Chodzi mi głównie o Ślesin i ewentualnie okolice.
W 1964 roku ktoś z mojej rodziny mieszkał w Ślesinie...
Mam pewne domysły i liczę, że uda mi się je w jakiś sposób potwierdzić.
To była córka mojego pra Ludwika Brzostowskiego a siostra Zygmunta i mojego dziadka Antoniego z Konina... Oczywiście nazywać się pewnie musiała inaczej bo Brzostowska Zofia to nazwisko panieńskie i chyba wyszła za mąż...
Każda informacja jest dla mnie cenna
Pozdrawiam
Mariusz Brzostowski

Re: Poszukuję w Ślesinie kogoś komu nazwisko Brzostowski nie

01 lip 2016, 23:45

I przy okazji pytanie do bardziej obeznanych. Czy w USC można sprawdzić (wyszukać) osobę znając tylko jej nazwisko panieńskie i wszystkie inne dane oprócz ewentualnego nazwiska po mężu?
--
Mariusz

Re: Poszukuję w Ślesinie kogoś komu nazwisko Brzostowski nie

02 lip 2016, 06:17

Zgodnie z przepisami USC udziela informacji wyłącznie o bezpośrednich przodkach, do których nie należy rodzeństwo dziadków, ale wszystko zależy od urzędnika.

W Koninie w roku 1937 brał ślub Jerzy Mieczysław Kranc, a jego matką była Zofia Brzostowska, może to jest osoba, której szukasz?


Konin (par. rzymsko-katolicka) - akt małżeństwa, rok 1937

Jerzy Mieczysław Kranc (27 lat) , rodzice: Mieczysław Kranc , Zofia Brzostowska
,
Halina Stanisława Kacprzak (25 lat) , rodzice: Antoni Kacprzak , Jadwiga Sybka ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Mieczysław Kranc - świadek
Antoni Kacprzak - świadek

Komentarz indeksującego:
akt nr 48

Re: Poszukuję w Ślesinie kogoś komu nazwisko Brzostowski nie

02 lip 2016, 08:00

Stokrotne dzięki!
Może faktycznie to być ona.
Będę teraz tu szukał rozwiązania. To interesujący trop. Jeszcze raz bardzo dziękuję
No i proszę... Już chyba rok zbierałem się by na forum w tej sprawie napisać ale jakoś nie miałem odwagi a może wiary w jakieś informacje... .
A tu taka niespodzianka. :-)

Re: Poszukuję w Ślesinie kogoś komu nazwisko Brzostowski nie

02 lip 2016, 08:33

Tu jest link do tego dokumentu:
http://szukajwarchiwach.pl/54/767/0/-/5 ... /#tabSkany
Imiona rodziców pana młodego to Mieczysław Wiktor i Janina Zofia. Wśród moich przodków jest kilka kobiet o dwóch imionach, które używały drugiego.

Re: Poszukuję w Ślesinie kogoś komu nazwisko Brzostowski nie

02 lip 2016, 12:24

Jeszcze raz i jeszcze dziękuję...
Zaraz się za to zabieram.
Chyba to jest to czego szukałem...:-)
Wybierałem się na początku lipca osobiście do Ślesina, ale nie udało mi się znaleźć noclegu.
Chcę odwiedzić te miejsca w których moi pra żyli... A jest tych miejsc u Was w Wielkopolsce sporo bo moi byli typowymi nomadami... :-)
Ślesin, Konin, Ciążeń, Ciemierów, Zagórów, Kazimierz Biskupi i parę innych... :-)
Jak tylko coś ciekawego znajdę w aktach to oczywiście nie omieszkam się pochwalić na forum.
Pozdrawiam
Mariusz

Re: Poszukuję w Ślesinie kogoś komu nazwisko Brzostowski nie

02 lip 2016, 13:02

Może tutaj znajdziesz nocleg :-)
http://www.eholiday.pl/noclegi-slesin-52175.html

Re: Poszukuję w Ślesinie kogoś komu nazwisko Brzostowski nie

02 lip 2016, 16:25

Dziękuję, spróbuję... :-)
Pisałem do dwóch podobnych ośrodków pod koniec czerwca i dostałem odpowiedzi, że nie mają wolnych miejsc... ??
Nie wiem czy to tylko delikatna odmowa czy też coś innego?
Dziwiłem się bo wydawało mi się, że Ślesin to nie perła turystyki w tej części naszego kraju i dziwne, że jest aż takie obłożenie... Ale to nie jest ważne. Oczywiście spróbuję po raz kolejny.
Teraz jest przerwa w archiwum w Koninie a chciałem przy okazji i tam pobuszować, ale wybiorę się - może USC a Koninie będzie dostępne. Mam tam o co pytać :-)
--
Mariusz
Odpowiedz