Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszujuę Kaczmarków z Zajączkowa koło Otorowa w Szamotulskim

07 maja 2009, 07:54

Witam! Jestem tutaj pierwszy raz po kilkunastu miesiącach jednak czytania tej stronki. Podobnie jak wszyscy interesuje się sprawami rodzin itd. Po ostatnim długim weekendzie moja wiedza na temat historii mojej rodziny a właściwie to jednej z jej gałęzi została drastycznie zmieniona. I to spowodowało, że zwracam się na tym forum o pomoc w odnalezieniu śladów i potomków rodziny Kaczmarków pochodzących z Kuźla (obecne Kożle) nieopodal Otorowa w powiecie szamotulskim. Oto lista ludzi jakich udało sie do tej pory ustalić:moi pradziadkowie nazywali się Marcin Kaczmarek i Elżbieta z domu Stanicka. Jeszcze w roku 1933 oboje żyli i obchodzili 60 lecie małżeństwa w Zajączkowie na której to uroczystości zebrało się spore grono rodziny! Ich dzieci to:
Jan Kaczmarek ur. 25.12. 1875 w Kuźlu,
Jadwiga Kaczmarek ur. 29.09. 1877 zm. 2.07. 1878 w Kuźlu,
Agnieszka Kaczmarek ur. 7.04. 1879 w Kuźlu.
Wawrzyniec Kaczmarek ur. 10.07.1881 w Kuźlu zm. 23.06. 1954 w Mysłowicach,
Marianna Kaczmarek ur. 22.08. 1883 w Kuźlu,
Józef Kaczmarek ur. 30.09. 1886 zm. 27.03. 1887 w Kuźlu.
Chryzostom Kaczmarek ur. 25.06. 1888 zm. 25.10. 1890 w Kuźlu,
teraz mój dziadek - Michał Kaczmarek ur. 20.09. 1890 w Kuźlu ,
Jakub Kaczmarek ur. 15.07. 1892 zm. 15.03.1893.

I w tym momencie prawdopodobnie musieli pradziadkowie wyjechać do Niemiec!? Była jeszcze ulubiona młodsza siostra dziadka, Stasia z którą długo prowadził korespondencję mieszkająca w Niemczech i pupil pradziadków Antoni. Nie wiem czy ta lista jest kompletna.
Z nazwiskiem Kaczmarek trzeba kojarzyć jeszcze poprzez śluby kobiet inne następujące: Orzeł, Maćkowiak, Szczechowiak (miejscowość Brody) i Kierstan (lub Kiersztan z Lusowa /Tarnowa Podgórnego). Jeśli ktoś coś wie o tych ludziach to proszę o kontakt. Odkrywanie tej wiedzy jest ograniczone ze względu na szczupłość miejsc w archiwach przy przeglądarkach. Pozdrawiam Remigiusz

Re: Poszujuę Kaczmarków z Zajączkowa koło Otorowa w Szamotulskim

01 gru 2010, 11:59

Poszukiwania doprowadziły mnie jeszcze do kilku innych nazwisk jak; Kurzyńscy, Szamglińscy, Jagiełka, Janowiak, Staniccy, Siminiak.
Wszystkie te nazwiska w jakiś logiczny sposób łączą się z rodziną Kaczmarków poprzez małżeństwa kobiet i zmianę ich rodowego nazwiska. Podane uprzednio nazwisko Orzeł a konkretnie Tomasz Orzeł pochodził najprawdopodobniej z Koszanowa.
Nadal proszę o kontakt osoby, które w jakiś sposób mogłyby swą wiedzą wesprzeć moje poszukiwania.
Remigiusz
Odpowiedz