Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję przodków Stanisława Wojciechowskiego ur.1757

30 lip 2016, 01:18

Poszukuję przodków Stanisława Wojciechowskiego ur.1757 r. zm. 1827 r. w Bronikowie .Znalazłem Franciszka Wojciechowskiego ur.1648 w miejscowości Karzec ,który w 1676 r. brał ślub z Anną Piechowską w Bronikowie.Z tego związku urodziła się w 1676 r. córka
Zofia Anastazja .Około roku 1680 Franciszek bierze ślub z Marianną Styrską .Znalazłem pięcioro dzieci tej pary:Karol Franciszek
ur.1689 r.,Rozalia zm.1737 r. ,Katarzyna zm.1753 r.,Stanisław zm.1750 r.,Apolinara. Niestety nie udało mi się ustalić czy rodzeństwa
było więcej i czy są spokrewnieni z Stanisławem ,czy to całkiem inna gałąź rodziny Wojciechowskich.Będę wdzięczny za wszelkie
informacje.

PS.Interesują mnie również rodziny:BERGMAN(Świerczyna),JANOWICZ(Goniembice),TRYJANOWSKI(Sączkowo).

Re: Poszukuję przodków Stanisława Wojciechowskiego ur.1757

08 sie 2016, 22:27

Poszukuję również przodków z rodziny Wojciechowskich. Niestety nie dotarłam w swoich dociekaniach aż do tak odległych czasów. W związku z powyższym moje pytanie. Czy wymienione przez Pana osoby były spokrewnione z Michałem Wojciechowskim i jego żoną Apolonią z domu Pochanke lub Jakubem Wojciechowskim i jego żoną Franciszką Matylanką?

Pozdrawiam
Magdalena

Re: Poszukuję przodków Stanisława Wojciechowskiego ur.1757

09 sie 2016, 00:38

Niestety Pani Magdaleno nie umiem pani pomóc,sam korzystam z informacji dostępnych w internecie.

Re: Poszukuję przodków Stanisława Wojciechowskiego ur.1757

09 sie 2016, 14:14

Dziękuję za szybką odpowiedź i jednocześnie życzę owocnych dalszych poszukiwań.

Pozdrawiam
Magdalena

Re: Poszukuję przodków Stanisława Wojciechowskiego ur.1757

10 sie 2016, 18:08

W TEKACH DWORZACZKA znalazłem taki wpis niewiele to pewnie pomoże,ale wpis świadczy o obecności Wojciechowskich w tym rejonie:
26223 (Pempowo)
1679.26/3. (Gembice) Anna, c. D. Wojc. Woyciechowskiego i Ewy -- GD. Jan Zagorski i NV. Jadw. Sokolnicka z Zalesia Orzelskiego
Odpowiedz