Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Maciej Szkudlarek i Marianna Szkudlarek

04 paź 2016, 22:24

Poszukuję aktów zgonu małżeństwa Szkudlarków Macieja (Mathias) i Marianny. Zamieszkiwali na terenie parafii Modliszewko k. Gniezna - wieś Świątniki. Niestety ich wpisy zgonu nie odnalazłem w metrykach par. Modliszewko i Sokolniki. Ostatnim tropem jest wpis urodzenia ich dziecka Tomasza Szkudlarka z 1807 r. z par. Sokolniki, gdzie wpisano, że jest synem posthumum Mathai et Marianna. Zakładam, że ojciec zmarł zanim się dziecko urodziło. Ale gdzie?

Pozdrawiam

Paweł

Re: Maciej Szkudlarek i Marianna Szkudlarek

05 paź 2016, 21:20

Proszę sprawdzić sąsiednie i pobliskie USC oraz parafie. Np. Kiszkowo i Rejowiec. Takie nazwisko znajduje się wśród moich dalekich krewnych. Byli także w Modliszewku. Po prostu szukając pracy szli od majątku do majątku i zostawali na dwa-trzy lata tam gdzie lepiej płacili. Życzę powodzenia w poszukiwaniach.

Re: Maciej Szkudlarek i Marianna Szkudlarek

06 paź 2016, 09:35

Dziekuje bardzo za wskazowke. Faktycznie te rejony zdaja sie wchodzic w rachube, bo widzialem juz jakis czas temu w bazie Poznan Project, ze na pocz. XIX w. bylo troche slubow osob o nazwisku Szkudlarek w par. Slawno. Generalnie wlasnie ta parafie teraz przegladam na mikrofilie. Wczoraj poznym wieczorem tuz po Panskiej odpwowiedzi natrafilem na akt slubu Jana Szkudlarka z Marianna z 1780 r. w par. Slawno oraz na wpisy urodzena ich dzieci z lat 1781-1788. Bede dalej badal sprawe. Czy Panscy krewni sa z nimi powiazani? W par. Modliszewko pojawia sie w latach 90tych XVIII w. jeden wpi urodzenia, gdzie rodzicami sa Jan i Marianna Szkudlarkowie. Nastepnie sa wpisy mojej linii Macieja i Marianny. Nie wiem czy to inne osoby czy "uzyto" innego imienia ojca dzieci. Znam takie przypadki z pow. jarocinskiego, gdzie we wczesniejszych wpisach ojciec dzieci byl Egidiusz a pozniej Mikolaj a to byla ta sama osoba... Wezme pod uwage wymienione przez Pana parafie. Ciagle poszukuja tez aktu urodzenia Andrzeja Szkudlarka, ur. ok 1786-1793, syna MAcieja i Marianny, ktory nastepnie mieszkal w par. Modliszewko.

Pozdrawiam
Odpowiedz