Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Aleksander Luckner z Mosiny

08 paź 2016, 00:16

Witam,

poszukuję informacji o Aleksandrze Lucknerze pochodzącym z Mosiny. Urodził się ok. 1841 roku, ożenił się z Teresą z Mendelewiczów w 1868 roku i mieli razem 9 dzieci (wg ich prawnuczki), z czego znam 5-ro z nich:
1/ Władysław (1877-1878)
2/ Jadwiga (1882-1883)
3/ Maria Kordylewska (z d. Luckner) (1879-1956)
4/ Walenty (1887-po IIWŚ) - żona I: Władysława, synowie: Bogusław i Romuald (wszyscy troje zginęli w obozach podczas II WŚ); żona II: Anna
5/ Franciszka Frąckowiak (z d. Luckner)- moja praprababcia.

Dzięki basia.famula.pl wiem też, że był obecny przy zawieraniu kilku małżeństw w Mosinie, jednak na tym kończą się moje informacje na temat jego i tej gałęzi Lucknerów. Prawnuczka Aleksandra i Teresy, a moja babcia, twierdzi, że rodzina przybyła z Niemiec, jednak nie wiem, kiedy i skąd. Szukam przede wszystkim informacji o jego rodzicach oraz o samych Lucknerach.

Za wszelkie, choćby drobne, informacje na ten temat serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam,
Agnieszka

Re: Aleksander Luckner z Mosiny

08 paź 2016, 00:46

Witam,
Również w 1868 roku bierze ślub Aleksander Luckner w Czempiniu, być może to jego pierwsze małżeństwo, bo biorąc ślub z Teresą był wdowcem.

Parafia katolicka Czempiń, wpis 12 / 1868

Alexander Luckner (27 lat)
Francisca Weiss (26 lat, wdowa)

Re: Aleksander Luckner z Mosiny

08 paź 2016, 00:56

Rzeczywiście, dziękuję bardzo.

Pozdrawiam,
Agnieszka

Re: Aleksander Luckner z Mosiny

08 paź 2016, 19:52

Witam.

Do dzisiaj mieszkają w Mosinie wnukowie Rodziny Lukner.Jednym z nich jest Zdzisław Chudzicki.Pamiętam Seniora Luknera.Zachowałem w pamęci jego twarz lecz imię niestety.Był moim o 4 domy sąsiadem

-------------------------
Pozdrawiam WG

Re: Aleksander Luckner z Mosiny

09 paź 2016, 11:59

Witam
Mam trochę wiadomości o rodzinach Mendelewiczów i Kordylewskich z Mosiny i skokrewnionych z nimi Lucknerach
Proszę o kontakt na
jamalis@poczta.onet.pl



Melodia napisał(a):Witam,

poszukuję informacji o Aleksandrze Lucknerze pochodzącym z Mosiny. Urodził się ok. 1841 roku, ożenił się z Teresą z Mendelewiczów w 1868 roku i mieli razem 9 dzieci (wg ich prawnuczki), z czego znam 5-ro z nich:
1/ Władysław (1877-1878)
2/ Jadwiga (1882-1883)
3/ Maria Kordylewska (z d. Luckner) (1879-1956)
4/ Walenty (1887-po IIWŚ) - żona I: Władysława, synowie: Bogusław i Romuald (wszyscy troje zginęli w obozach podczas II WŚ); żona II: Anna
5/ Franciszka Frąckowiak (z d. Luckner)- moja praprababcia.

Dzięki basia.famula.pl wiem też, że był obecny przy zawieraniu kilku małżeństw w Mosinie, jednak na tym kończą się moje informacje na temat jego i tej gałęzi Lucknerów. Prawnuczka Aleksandra i Teresy, a moja babcia, twierdzi, że rodzina przybyła z Niemiec, jednak nie wiem, kiedy i skąd. Szukam przede wszystkim informacji o jego rodzicach oraz o samych Lucknerach.

Za wszelkie, choćby drobne, informacje na ten temat serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam,
Agnieszka
Odpowiedz