Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kabat, Labiszak, Wierzeska, Romiska

14 paź 2016, 09:08

Witam.
Poszukuję aktu urodzenia mojego pradziadka:
Stanisław Kabat ur.19.04.1881, Lęgniszewo

Pozdrawiam
Edyta

Re: Kabat, Labiszak, Wierzeska, Romiska

14 paź 2016, 19:27

Witam.

Pisze Pani o nazwisku Labiszak, a ja ostatnio nieco tropię Łabisiaków/Łabiszaków ze Smogulca. Być może mamy wspólnych przodków.
Do tej pory ustaliłem że moim 5xpradziadkiem jest Kazimierz Łabisiak, mąż Małgorzaty, a 4x prababcią Marianna Łabisiak, urodzona 15.04.1791r. w Smoguleckiej Wsi. Znam też kilkoro pozostałych dzieci Kazimierza.

Pozdrawiam,

Maciej Palacz

Re: Kabat, Labiszak, Wierzeska, Romiska

15 paź 2016, 05:55

MaciejP napisał(a):Witam.

Pisze Pani o nazwisku Labiszak, a ja ostatnio nieco tropię Łabisiaków/Łabiszaków ze Smogulca. Być może mamy wspólnych przodków.
Do tej pory ustaliłem że moim 5xpradziadkiem jest Kazimierz Łabisiak, mąż Małgorzaty, a 4x prababcią Marianna Łabisiak, urodzona 15.04.1791r. w Smoguleckiej Wsi. Znam też kilkoro pozostałych dzieci Kazimierza.

Pozdrawiam,

Maciej Palacz


Nazwiska wymienione w tytule, to dalsza gałąź Stanisława Kabata, a bynajmniej tak mi się wydaje. Nie mam jego aktu urodzenia i jak tu potwierdzić na 100 % ich rodziców? :?:
Z danych które znalazłam wynika że jego mama Rosalie Labiszak urodziła się 14.10.1858 we wsi Smoguler (tak odczytałam, ale pewnie to jest Smogulec o którym pisałeś :D ). Jej ojcem był Jacob Labiszak, a matka Marie Wierzeska.

Pozdrawiam
Edyta

Re: Kabat, Labiszak, Wierzeska, Romiska

15 paź 2016, 12:20

Kabatami się póki co nie zajmuję, ale znam służbowo jedną panią o tym nazwisku z firmy w Bolechowie :)
Co do Łabiszaków, jest w Poznan Project wpis dotyczący ślubu Jakuba i Rozalii, z którego wynika że rodzili się w latach 30-tych XIX wieku. Przeglądam chrzty od najstarszych i aktualnie jestem na 1813 roku. Oczywiście wypisuję sobie wszystkich Łabiszaków (Łabisiaków), więc może z czasem uda się ich jakoś połączyć.

Maciej
Odpowiedz