Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Szukam informacji nt rodziny Wojtczak

25 paź 2016, 22:48

Witam, gdzie szukać metryki urodzenia Ludwiga Wojtczak, ur. 31 lipca 1870 r. w Biniewie, wszelkich dokumentów nt ojca Ludwiga Wojtczak-Antona, męża Magdaleny zd, Ulichnowska (niestety żadnych bliższych danych nie posiadam). Wiem tylko, że Ludwig Wojtczak mieszkał później w Grudzielcu koło Ostrowa Wielkopolskiego i tam zmarł 08.09.1943r. Wiem też, że miał żonę Jadwigę zd. Szablewska (wzięli ślub w roku 1894r. w Sobótce koło Ostrowa Wielkopolskiego)), że napewno miał syna Rocha ur. w 1903r., zm w roku 1988 w Chorzowie), Michaela ur. w 1909r.), córkę Wladislawę (zm w 1906r. jako roczne dziecko), dalej nie znam historii rodziny. Jeszcze taka prośba, gdzie szukać ksiąg meldunkowych z Grudzielca? Za wszelkie udzielone porady i odpowiedzi z góry dziękuję.

Re: Szukam informacji nt rodziny Wojtczak

26 paź 2016, 07:03

Witam,
W Górznie powiat ostrowski bierze ślub Antoni Wojtczak z wdową Magdaleną Russek (nazwisko po drugim mężu).

Parafia katolicka Górzno, wpis 3 / 1862

Antonius Wojtczak (26 lat)
Magdalena Russek (31 lat, wdowa)

To już trzeci ślub Magdaleny.

Pierwszy :

Parafia katolicka Lewków, wpis 12 / 1852

Leo Kaźmierczak (25 lat)
Magdalena Ulichnowska (21 lat)

Drugi:

Parafia katolicka Górzno, wpis 4 / 1861

Matthaeus Russek (45 lat, wdowiec)
Magdalena Kaźmierczak (30 lat, wdowa)

Tu możesz zapytać do jakiej parafii należał Biniew, będzie wiadomo gdzie szukać aktu urodzenia Ludwika.
viewtopic.php?f=12&t=2754

Re: Szukam informacji nt rodziny Wojtczak

27 paź 2016, 02:28

Dziękuję za szybką odpowiedź. Mam jeszcze pytanie, czy nie posiada Pan skanu aktu małżeństwa Antoniego i Magdaleny? Albo informacji, w jakim archiwum akt ten się znajduje?

Re: Szukam informacji nt rodziny Wojtczak

27 paź 2016, 07:50

Duplikat księgi znajduje się w APP.

Jednostka aktowa: 53/3309/0/4.1/57 Skany: 0
Duplikat zaślubionych
1862
Data początkowa 1862
Data końcowa 1862
Archiwum Państwowe w Poznaniu

Są też księgi łączne, w tym z lat 1835-1837 i warto byłoby sprawdzić czy nie ma tam aktu urodzenia Antoniego.

Można zamówić skan, koszt 4 zł. Mogę też przy okazji zrobić zdjęcie, ale trochę to potrwa, bo wybieram się tam dopiero w listopadzie.

Re: Szukam informacji nt rodziny Wojtczak

31 paź 2016, 17:31

Dowiedziałem się, że Biniew należał do parafii Górzno, więc jest prawdopodobne, że akt urodzenia Ludwiga znajduje się również w AAP? Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś przy okazji będąc w AAP zrobił zdjęcia tych dokumentów. Ja już raczej w tym roku nie będę w okolicach Poznania.

Pozdrawiam
Krzysztof Wojtczak

Re: Szukam informacji nt rodziny Wojtczak

31 paź 2016, 19:42

Czy mam tylko zrobić zdjęcie aktu urodzenia Ludwika, czy też zrobić zdjęcie aktu ślubu Antoniego i Magdaleny, oraz sprawdzić czy nie ma aktu urodzenia Antoniego? Jak już wybieram się do APP, to lubię czas wykorzystać maksymalnie, więc liczę na szybką odpowiedź.

Re: Szukam informacji nt rodziny Wojtczak

01 lis 2016, 00:19

Bardzo bym prosił o zdjęcie aktu urodzenia Ludwika, aktu małżeństwa Antoniego i Magdaleny oraz oraz aktu urodzenia Antoniego :) Bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie w poszukiwaniach.

Pozdrawiam
Krzysztof Wojtczak

Re: Szukam informacji nt rodziny Wojtczak

03 lis 2016, 13:27

Witam,
Byłem dziś w APP i nic nie znalazłem. W roku 1870 nie było chrztu Ludwika, a w roku 1862 ślubu Antoniego i Magdaleny. Co ciekawe, to w odpisie są tylko dwa śluby, a w PP akt małżeństwa nosi nr 3/1862. Sprawdzałem księgi - Górzno pow. ostrowski, w PP jest Górzno (Pleszew), więc chodzi chyba o tą samą parafię. Dla świętego spokoju zrobiłem zdjęcia i jeszcze raz sprawdziłem w domu, niestety z wynikiem negatywnym.
Sprawdziłem też urodzenia z lat 1835-1837, wynik podobny.

Re: Szukam informacji nt rodziny Wojtczak

14 gru 2016, 01:34

Dziękuję za informacje. Szkoda, że żadne dokumenty się nie znalazły.

Pozdrawiam
Krzysztof Wojtczak
Odpowiedz