Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuję Kineckich i Bętkowskich z Bystrzycy k. Trzemeszna

26 paź 2016, 23:48

Interesuje mnie rodzina Bętkowskich i Kineckich z Bystrzycy k. Trzemeszna. Byli oni najpewniej jej właścicielami i znajdującego się tam młyna.

Najpierw byli tam Kineccy - Deograt Kinecki (zmarły tamże 13 cze 1819) i jego żona Anna Barbara z d. Polska (zmarła najpewniej tamże ale nie wiem kiedy), której bratem był ks. Jan Polski, późniejszy proboszcze w Ryszewku.

Mieli oni następujące dzieci:

Weronika Kinecka ur. ca. 1775 pewnie w Bystrzycy, ale nie znalazłem tego zapisu, a zmarła 23 wrz, 1837 w Bystrzyca k. Trzemeszna. Miała męża Jana von Blumenhoff Kwiatkowskiego - niestey nic o nim nie wiem, a jest dla mnie postać interesująca i jego przodkowie.

Józef Kinecki (ksiądz) urodził się 15 mar, 1782 w Bystrzycy k. Trzemeszna a zmarł 13 sie, 1862 w Juncewie.

Marianna Gertruda Kinecka urodziła się 4 kwi, 1787 w Bystrzycy k. Trzemeszna a zmarła 23 mar, 1861 w Białotulu (par. Kwieciszewo). Miała męża Jakuba Bętkowskiego. Jakub urodził się Około 1771, nie wiem gdzie a zmarł 18 gru, 1855 w Jakubowie - Połajewo (parafia Pałajewo).

Anna Barbara Jadwiga Kinecka urodził się 13 paź, 1789 w Bystrzyca k. Trzemeszna, nie wiem gdzie i kiedy zmarła ani czy miała męża.

Józefa Gertruda Kinecka urodził się 15 mar, 1792 w Bystrzyca k. Trzemeszna, nie wiem gdzie i kiedy zmarła ani czy miała męża.

Antoni Ignacy Kinecki (ksiądz) urodził się 29 maj, 1794 w Bystrzyca k. Trzemeszna a zmarła 23 mar, 1874 najpewniej w Zabartowie.

Sylwester Augustyn Kinecki urodził się 31 gru, 1797 w Bystrzyca k. Trzemeszna, nie wiem gdzie i kiedy zmarł ani czy miał żonę.

Interesujące są dla mnie wszlkie informacje i koligacje tych osób, szczególnie przodkowie Kineckich i Polskich oraz Bętkowskich i Kwiatkowskich, o których tu mowa. Możliwe, że Kineccy pochodzili wcześniej z Kinna w par. Ostrowite Prymasowskie i że używali wcześniej nazwiska/przydomku Kina vel. Kyna.

Nie wiem czy istnieje możliwość poszukiwania jakichś informacji nt. Bystrzycy w innych dokumentach niż metryklaia z tego okresu?

Z góry dziękuję za wszelkie ewentualne informacje, jozwiw
Odpowiedz