Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Górski / a, Główka - Poznań

08 cze 2009, 22:13

Witam !

Poszukuję informacji o poniżej wymienionych osobach, ich przodkach i potomkach:

1. Korneliusz Górski ur. 1899 r., żona Maria Sternal. Mieszkali w Poznaniu przy ul. Kanałowej 14. Mieli córkę Mirosławę, która posiadała willę w Poznaniu na Os. Warszawskim przy ul. Brzeskiej.

2. Leokadia Górska ur. 1898 r., mąż Aleksander Główka. Mieszkali w Poznaniu przy ul. św. Michała.

3. Nicefor Górski ur. 18.02.1905 r., zm. 1948 r., żona Władysława Borowska. Mieli syna Andrzeja. Mieszkali w Poznaniu przy ul. Konarskiego 8/11.

Może ktoś z Was wie coś o tych osobach ?

Pozdrawiam
Jarek

Re: Górski / a, Główka - Poznań

08 cze 2009, 23:08

Jarku,

poszukałbym w kartotece meldunkowej Poznania w AP Poznań (nie wiem czy w tej chwili jest dostępna). Ewentualnie można też szukać w księgach meldunkowych według numerów domów.

Re: Górski / a, Główka - Poznań

09 cze 2009, 17:22

Dzięki Macieju za podpowiedź. Nie wiem jeszcze, kiedy dotrę do Poznania. Może na to ogłoszenie odpowie też ktoś z dalekich krewnych.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Górski / a, Główka - Poznań

12 cze 2009, 21:48

Karty meldunkowe w APP są w trakcie digitalizacji i nie ma na dziś możliwości bezpośredniego do nich dostępu.
Mogę potwierdzić z własnego doświadczenia że potafią być naprawdę kopalnią wiedzy.

Teraz można zamówić w APP kwerendę za którą zapłacisz najprawdopodobniej 50 złotych.
Na podstawie kwerendy możesz otrzymać zdjęcia cyfrowe jej wyników - 2 złote za zdjęcie (opcja najtańsza i optymalna, jakość bardzo przyzwoita), wysyłka zdjęć gratis, karty maja często 2 strony.
Powinno udać się to przeprowadzić korespondencyjnie, także elektronicznie, w lipcu jest jednak wakacyjna przerwa w APP.

W Poznaniu wróble ćwierkają że pierwsze litery alfabetu nazwisk kart są już po digitalizacji i jest prawdopodobne że po wakacjach będą bezpośrednio dostępne, w postaci zdigitalizowanej, na miejscu.
Ostatnio edytowano 12 cze 2009, 22:18 przez TomekD, łącznie edytowano 1 raz

Re: Górski / a, Główka - Poznań

12 cze 2009, 22:05

Dzięki za informację. Faktycznie poznańskie księgi meldunkowe mogą mi być bardzo przydatne. Czy kwerenda dla 1 rodziny kosztuje 50 zł? Tych rodzin to byłoby trochę. Może poczekam z tym.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Górski / a, Główka - Poznań

11 kwi 2011, 13:46

Jarku,
Brat mojego dziadka Michała, Stanisław Główka (żona Ludwika Basińska, ślub 29.04.1929 Gniezno) miał troje dzieci LEO, ALEXANDER, ADAM.
Aleksander ur. się 26.06.1897 w Gnieźnie.
Jeżeli to ten sam to służę szczegółami, aż do II połowy XVIII wstecz.
Pozdrawiam
Zbyszek

Re: Górski / a, Główka - Poznań

11 kwi 2011, 17:15

zbyszek napisał(a):Jarku,
Brat mojego dziadka Michała, Stanisław Główka (żona Ludwika Basińska, ślub 29.04.1929 Gniezno) miał troje dzieci LEO, ALEXANDER, ADAM.
Aleksander ur. się 26.06.1897 w Gnieźnie.
Jeżeli to ten sam to służę szczegółami, aż do II połowy XVIII wstecz.
Pozdrawiam
Zbyszek


Witaj,
Aleksander i Leokadia z Górskich Główka nie mieli potomstwa. Nie znam daty urodzenia Aleksandra. Jeśli mieszkał w Poznaniu, to możliwe, że to ten. Najbardziej interesują mnie Górscy, bo to moi przodkowie po mieczu.

Podrawiam
Jarek

Re: Górski / a, Główka - Poznań

11 kwi 2011, 18:46

Ze wspomnień moje rodziny jeden z braci dziadka miał w Poznaniu "skład" i był dobrze sytuowanym handlowcem.
Na komunię moje kuzynki Renaty ofiarował jej pierścionek z brylantem :).
pozdrawiam
Zbyszek

Re: Górski / a, Główka - Poznań

11 kwi 2011, 20:02

Mam zdjęcie, na którym widać Aleksandra i Leokadię z Górskich Główka. Mogę je przesłać na maila. Może uda nam się ustalić, czy chodzi o tego Aleksandra.

Pozdrawiam
Jarek
Odpowiedz