Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Drzązgowo

30 kwi 2017, 13:39

Witam
Do jakiej parafii należała miejscowość Drzązgowo ?
Poszukuję aktu ur. Macieja Matuszewskiego ok 1816 r.
Może ktoś z Państwa ma dostęp do skanów z tej Parafii?

Re: Drzązgowo

30 kwi 2017, 14:18

Witam!
również interesuje mnie do jakiej parafii należało Drzązgowo w latach 1750-1800 i gdzie szukać aktów urodzenia i zgonów z tej parafii?
Zofia

Re: Drzązgowo

30 kwi 2017, 15:02

xiu22 napisał(a):Witam
Do jakiej parafii należała miejscowość Drzązgowo ?
Poszukuję aktu ur. Macieja Matuszewskiego ok 1816 r.
Może ktoś z Państwa ma dostęp do skanów z tej Parafii?


Czy chodzi o Drzązgowo, parafia Grodziszczko, powiat Środa?
Czy ów Maciej może mieć coś wspólnego z Anastazją Podsadną z d. Matuszewską, córką Walentego i Julianny z Jagłów/Jagielską?
Antonina urodzila się 21 grudnia 1816 roku w Drzązgowie. To moja 3x prababcia.

Może Maciej to jej brat? :)

Re: Drzązgowo

30 kwi 2017, 17:15

Witam
Wiem tylko że ur. się w Drzązgowie pow. Środa ok 1816.r. Wynika to z aktu zgonu.

http://szukajwarchiwach.pl/53/1875/0/4/ ... /#tabSkany
Ślub brał Czerlejnie w 1843.

Re: Drzązgowo

30 kwi 2017, 18:23

Myślę że może to być parafia Gułtowy z racji bliskości tej miejscowości (ok 3km)

Re: Drzązgowo

30 kwi 2017, 18:38

xiu22 napisał(a):Witam
Do jakiej parafii należała miejscowość Drzązgowo ?
Poszukuję aktu ur. Macieja Matuszewskiego ok 1816 r.
Może ktoś z Państwa ma dostęp do skanów z tej Parafii?
tadeo68 napisał(a):Myślę że może to być parafia Gułtowy z racji bliskości tej miejscowości (ok 3km)

Bliżej było do Gułtów, ale jednak nie.
Drzązgowo należało do parafii Grodziszczko, nawet bardziej odległe Bojnice również.
Księgi istnieją chyba od 1808 r.

Re: Drzązgowo

30 kwi 2017, 19:01

DankaW napisał(a):
xiu22 napisał(a):Witam
Do jakiej parafii należała miejscowość Drzązgowo ?
Poszukuję aktu ur. Macieja Matuszewskiego ok 1816 r.
Może ktoś z Państwa ma dostęp do skanów z tej Parafii?
tadeo68 napisał(a):Myślę że może to być parafia Gułtowy z racji bliskości tej miejscowości (ok 3km)

Bliżej było do Gułtów, ale jednak nie.
Drzązgowo należało do parafii Grodziszczko, nawet bardziej odległe Bojnice również.
Księgi istnieją chyba od 1808 r.

A ma ktoś może dostęp do tych aktów?

Re: Drzązgowo

30 kwi 2017, 19:08

DankaW napisał(a):[ż.
Księgi istnieją chyba od 1808 r.

W parafii Grodziszczko, z moich notatek, urodzenia od 1804...
Najprawdopodobniej to ta sama rodzina :)
Moi też później znaleźli się w Czerlejnie, a dokładnie w Czerlejenku.

W swoich notatkach mam Macieja Matuszewskiego, urodzonego ok. 1817 r. (rodzeństwo Roch, Michał i Jan), syn Andrzeja Matuszewskiego (ur. ok. 1771, zm. 10-10-1836) oraz Marianny Matuszewskiej (ur. około ~ 1780, zm. 05-09-1850). Andrzej i Marianna zmarli w Czerlejenku. Ten Maciej to kuzyn mojej Anastazji.
Rodzice Andrzeja (czyli dziadkowie Macieja i mojej Anastazji, a zarazem moi 5xpradziadkowie) to Maciej i Regina Matuszewscy. Niestety przy dalszych krewniakach Anastazji (czyli wspomnianych kuzynach) mam tutaj też notatkę - do weryfikacji... i tu bez wizyty w AAP się nie obejdzie.
Na szczęście Grodziszczko jest już dostępne w CAAP.

Re: Drzązgowo

02 maja 2017, 14:54

Olga T. napisał(a):
DankaW napisał(a):[ż.
Księgi istnieją chyba od 1808 r.

W parafii Grodziszczko, z moich notatek, urodzenia od 1804...
Najprawdopodobniej to ta sama rodzina :)
Moi też później znaleźli się w Czerlejnie, a dokładnie w Czerlejenku.

W swoich notatkach mam Macieja Matuszewskiego, urodzonego ok. 1817 r. (rodzeństwo Roch, Michał i Jan), syn Andrzeja Matuszewskiego (ur. ok. 1771, zm. 10-10-1836) oraz Marianny Matuszewskiej (ur. około ~ 1780, zm. 05-09-1850). Andrzej i Marianna zmarli w Czerlejenku. Ten Maciej to kuzyn mojej Anastazji.
Rodzice Andrzeja (czyli dziadkowie Macieja i mojej Anastazji, a zarazem moi 5xpradziadkowie) to Maciej i Regina Matuszewscy. Niestety przy dalszych krewniakach Anastazji (czyli wspomnianych kuzynach) mam tutaj też notatkę - do weryfikacji... i tu bez wizyty w AAP się nie obejdzie.
Na szczęście Grodziszczko jest już dostępne w CAAP.


Witam
Bardzo dziękuję za te informacje. Maciej Matuszewski to mój 4x pradziadek Myślę że chodzi o tego samego Macieja. Szkoda że nie ma podanego imienia ojca przy ślubie.Natomiast imię matki się zgadza. A jak mieli na imię rodzice Anastazji

Re: Drzązgowo

02 maja 2017, 15:29

Anastazja Podsadna z d. Matuszewska, to córka Walentego Matuszewskiego i Julianny z Jagłów/Jagielskiej, wnuczka Macieja (Mathiasa) i Reginy Matuszewskich. A zatem najprawdopodobniej naszymi wspólnymi przodkami są właśnie Maciej i Regina Matuszewscy. Dla mnie 5xpradziadkowie.
Maciej i Regina Matuszewscy mieli synów: Antoniego(zmarłego 22 kwietnia w Czerlejenku) , Andrzeja (ojca Macieja) czyli Twojego przodka?, ur. około ~ 1771, zmarłego 10 października 1836, Walentego mojego 4xpradziadka - urodzonego około ~ 1790, zmarłego 19-01-1835 w Czerlejenku i prawdopodobnie Józefa(?)
W swoich notatkach mam, ze Andrzej miał 4 synów: Rocha, Macieja, Michała i Jana.
Nie ukrywam, ale są to dane, wymagające wersyfikacji. Przeglądałam je dość dawno, na początku mojej przygody z genealogią, kiedy jeszcze dość słaba byłam w odczytywaniu łaciny i w wielu notatkach mam adnotację - "sprawdzić/potwierdzić?" Warto by te dane jeszcze raz sprawdzić w AAP, tym bardziej, że są już w łatwiej dostępnym CAAP, a nie tylko na mikrofilmach.
Odpowiedz