Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Poszukuje Runowskich

08 lip 2009, 21:36

Poszukuje informacji na temat Runowskich - ostatni, którego odnalazłem z mojej rodziny to: Walenty Runowski ( s. Jakuba i Franciszki)
ur.1809 bdb. zm.31.12.1884 Stefanowo par.Biezdrowo jego żoną była Jadwiga Buła ślub brali w 1841r. w Pakawiu par.Biezdrowo.
Niestety moje poszukiwania stanęły w miejscu może w trakcie swoich poszukiwań spotkaliście się z tym nazwiskiem.

Pozdrawiam Marek

Re: Poszukuje Runowskich

08 lip 2009, 22:56

Marku witaj na forum. Runowscy sa w Tekach Dworzaczka juz od 1450 lat. Przewaznie okolice Kosciana, Gniezna, Pyzdry.
Moge Tobie przeslac wypis.

Re: Poszukuje Runowskich

09 lip 2009, 21:14

Dziękuje za zainteresowanie, e-mail przesłałem na pw.

Pozdrawiam Marek

Re: Poszukuje Runowskich

10 lip 2009, 14:31

U mnie pojawia się nazwisko Reinowski.
Michalina Reinowski to moja prababcia. Mam niewiele informacji o niej, wiem tylko że mieszkała w Nowej Wsi k. Szamotuł, że w 1881 r . w Bininie urodziła mojego Dziadka.
Bogusław.

Re: Poszukuje Runowskich

10 lip 2009, 19:16

BTK47 napisał(a):U mnie pojawia się nazwisko Reinowski.
Michalina Reinowski to moja prababcia. Mam niewiele informacji o niej, wiem tylko że mieszkała w Nowej Wsi k. Szamotuł, że w 1881 r . w Bininie urodziła mojego Dziadka.
Bogusław.


Witam!

Michalina Runowska ur. 1858 Stefanowo par. Biezdrowo c. Jana R. i Katarzyny Gawrońska ( miała 7 rodzeństwa)
ojcem Jana był Jakub Runowski bdb, matką Franciszka ur. 178o -1860 Głuchowo.
Jakub jest moim 3xpradziadkiem, a Jan bratem mojego prapradziadka Walentego.
Michalina miała jeszcze syna Vincenty ur. 2.06.1889 Pożarowo par. Biezdrowo, mężem był Jan Kaszkowiak
( swego czasu przesłałeś mi ich akt ślubu z Ostrorogu 1880)

Pozdrawiam
Marek

Re: Poszukuje Runowskich

10 lip 2009, 20:38

Hm.....
Chyba muszę popracować trochę nad pamięcią, albo uporządkować swoje zbiory danych. Oczywiście - To jest "ta " Michalina i Johann ( Jan), ale nazwisko przez "rz". A ich syn Jakub to mój Dziadek.
Pozdrawiam.
Bogusław.
Odpowiedz