Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kasior, Szymańska

29 sie 2009, 16:10

Moi pradziadkowie to Faustyna Kasior zd. Szymańska (1871-1961) i Piotr Paweł Kasior (1866-1952). Pradziadkowie mieli 8 dzieci, mieszkali we wsi Ostrówki w okolicach Chodzieży. Zmarli w Poznaniu i są tam pochowani. Wiem, że pradziadkowie mieli rodzeństwo, ale nie znam ich imion. Prababcia Faustyna na pewno miała co najmniej jednego brata, podobnie pradziadek Piotr. Rodzice pradziadka Piotra Pawła (używał drugiego imienia) to Walenty Kasior i Henryka (nie znam nazwiska panieńskiego), a rodzice prababci Faustyny to Jan Szymański i Rozalia (też nie znam nazwiska panieńskiego). Szukam wnuków i prawnuków rodzeństwa moich pradziadków.

Ewa

Re: Kasior, Szymańska

29 sie 2009, 20:31

Witam!
Jeśli chodzi o Twoich przodków, to Faustyna była córka Jana Szymańskiego i Rozalii Piechota, chrzestnymi jej byli: Kazimierz Szymański i Gertruda Hellak.
Jej rodzice ślub wzięli w 1870 roku. Jan pochodził z Chełstu a Rozalia z Nowych Kwiejc.

Rodzicami Piotra Pawła Kasiora byli: Walenty Kasior i Henryka Wurm. Bratem Piotra Pawła był Antoni (na priv pojawił się błąd) Kasior ur 1869 r. , który w 1899 roku ożenił się z Marianną Rożanek.

Kolejne informacje o rodzeństwei w/w w najbliższej pryszłości (trzeba zrobić kwerendę) :)
Pozdrawiam

Re: Kasior, Szymańska

29 sie 2009, 20:52

Dzięki za informacje i czekam na dalsze. Jeżeli to możliwe chciałabym wyjaśnić jakie było panieńskie nazwisko żony Antoniego Kasiora, brata Piotra. Czy była to Marianna Rozanek, Rózanek, czy Różanek?

Pozdrawiam
Ewa

Re: Kasior, Szymańska

06 wrz 2009, 20:35

Po II wojnie pierwszym proboszczem w parafii Pępowo pow.Gostyń był ks.Alfons Kasior ur.1908r.w Ostrówkach k/Chodzieży,zm.05.06.1992r.
Zobacz: http://www.wtg-gniazdo.org/ksieza Są tam braki i nieścisłości,ale zawsze coś.Pozdrawiam.B.Król

Re: Kasior, Szymańska

07 wrz 2009, 14:18

pepowianka napisał(a):Po II wojnie pierwszym proboszczem w parafii Pępowo pow.Gostyń był ks.Alfons Kasior ur.1908r.w Ostrówkach k/Chodzieży,zm.05.06.1992r.
Zobacz: http://www.wtg-gniazdo.org/ksieza Są tam braki i nieścisłości,ale zawsze coś.Pozdrawiam.B.Król


Ksiądz Alfons Kasior był młodszym bratem mojego dziadka Franciszka. Obaj byli synami mojego pradziadka Piotra Pawła Kasiora. Mam trochę informacji o nim i jego rodzeństwie. Niestety niewiele wiem o rodzeństwie mojego pradziadka.

Re: Kasior, Szymańska

14 gru 2010, 20:17

Ponawiam pytanie: Czy ktoś ma więcej informacji na temat krewnych z rodziny Kasior i Szymański/a?

Dowiedziałam się, że moi prapradziadkowie Henryka (według innych dokumentów Henrietta) Kasior zd. Wurm i Walenty Kasior oprócz mojego pradziadka Piotra Pawła (28.06.1866-09.12.1952, żona Faustyna Szymańska) i jego młodszego brata Antoniego (01.01.1869-16.08.1949) mieli jeszcze co najmniej dwóch synów: Jana (08.02.1863-20.02.1863) i Romana (07.02.1864-?). Nie wiem, jak długo żył Roman i czy miał dzieci oraz czy było jeszcze więcej rodzeństwa mojego pradziadka.

Moi inni prapradziadkowie Jan Szymański (1841/2-?) i Rozalia Szymańska zd. Piechota (1845/6-?) oprócz mojej prabaci Faustyny Kasior (23.08.1871-23.09.1961) mieli jeszcze młodsze dzieci, w tym na pewno jednego syna. Znalazłam w internecie akt ślubu prapradziadków.

Parafia katolicka Piłka [Schneidemühlchen], wpis 4 / 1870 zgodność: Pan młody: 100%
Joannes Szymański (28)
Rosalia Piechota (24)

Pozdrawiam
Ewa

Re: Kasior, Szymańska

15 gru 2010, 22:05

W swoim drzewie mam pra...babkę Katarzynę zd. Szymańską (ur. 1840), która w 1858 w Sokolnikach pod Wrześnią wyszła za Bartłomieja Podlewskiego (ur. 1835). Nie znam jej rodziców, rodzeństwa ani miejsca urodzenia. Natomiast moją dalszą krewną jest Władysława Szymańska zd. Wąsowicz (ur. 1927). Brakuje mi informacji o jej mężu. Znam osobę, która być może mogłaby coś o nim napisać, bo to jej strona rodziny. Rodzice i dziadkowie Władysławy związani są z Bukiem.

Re: Kasior, Szymańska

19 gru 2010, 16:38

Witam!

W Koźminie Wielkopolskim było w I poł. XX wieku dwóch księży o nazwisku Kasior. Jeśli się nie mylę, jednym z nich był właśnie Alfons. Jestem w posiadaniu zdjęcia na którym jest ksiądz Kasior - jeśli ktoś jest zainteresowany tą fotografią to zapraszam na priv.

pozdrawiam

Anna Stachowska
Odpowiedz