Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Archiwum w Pabianicach

31 sie 2009, 14:44

Witam.
Szukam kogoś, kto bywa w archiwum w Pabianicach. Widzę, że Bożena mieszka w Pabianicach. Miałabym gorącą prośbę, moja babcia urodziła się tam urodziła. Chciałabym jej akt urodzenia. Pisałam do urzędu w Pabianicach, minęło 5 m-cy i cisza. Gdyby ktoś mógł mi pomóc, podam dane.
Pozdrawiam. Maria M.

Re: Archiwum w Pabianicach

31 sie 2009, 21:44

Witam!
W Pabianicach jest Archiwum, ale oznajmiono mi, że nie przechowuje się tutaj akt metrykalnych. Akta te są w Arch.Państw.w Łodzi, a tam nie bywam,ale mogę polecić kontakt. W Pab. można zdobyć odpisy metryk w Urzędzie Stanu Cywilnego albo bezpośrednio w parafiach.W USC jednak nie wydadzą odpisu osobie nie powiązanej rodzinnie. W parafiach jest to łatwiejsze i może się udać(zależy od życzliwości księży). Jeżeli znasz chociaż rok urodzenia i parafię może mi się udać zdobyć odpis.
Pozdrawiam

Re: Archiwum w Pabianicach

01 wrz 2009, 21:10

Cieszę się bardzo, że może wreszcie będę miała ten akt urodzenia mojej babci. Babcia nazywała się Maria Szamal vel Schamal, urodziła się 03.01.1897 r.w Pabianicch.
Jej rodzice to Wacław i Maria zd. Weder -nie jestem tego pewna. Babcia miała brata Józefa, i siostry Franciszkę i Annę. Wiem, że babcia była najmłodsza.
Jeśli chodzi o USC w Pabianicach to pisałam do nich, ale nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.
Piszesz, że masz jakiś kontakt - znajomości ,do archiwum w Łodzi, może skusiłabym się szukaniem dalszej rodziny?
Tymczasem ,jeśli to możliwe, chciałabym akt urodzenia (myślę, że ksero wystarczy). Może w poszukiwaniach natkniesz się i na rodzeństwo babci? Byłoby mile widziane, ale może to za dużo.
Pozdrawiam serdecznie. Maria M.

Re: Archiwum w Pabianicach

01 wrz 2009, 23:30

Wysłałam Ci wiadomość na PW
Odpowiedz