Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

poszukuję mogiły/cmentarza w okolicy wsi Michala Góra

01 sty 2018, 20:50

Witam

Pomyślałam, że zapytam...nie zaszkodzi. Poszukuję miejsca pochówku mojego pradziadka Franciszka Wawrzynkiewicza. Po długich poszukiwaniach wiem, że poległ 07-05-1915. Walczył wcielony do Landwehr-Infanterie-Regiment Nr. 46. Poległ w okolicach wsi Michala Góra w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim, w gminie Łopuszno. I tu mam pytanie. Może ktoś, kto mieszka w tamtych okolicach orientuje się czy w pobliżu tej wsi są jakieś mogiły żołnierskie pojedyncze lub zbiorowe? Sądzę, że nawet gdyby były, to pewnie nie ma szans na odnalezienie tej właściwej. A może na którymś pobliskim cmentarzu są mogiły żołnierzy z I WŚ ?? Tak tylko pytam...

Re: poszukuję mogiły/cmentarza w okolicy wsi Michala Góra

02 sty 2018, 17:10

Izo ,
czy wiesz ,iż Twój pradziadek jest upamiętniony
na tablicy:

Tablica Pamiątkowa w Kicinie,na cmentarzu parafialnym
Polegli latach 1914-1920
m.inn.Wawrzynkiewicz Franc.
Str.4 tablica z nazwiskami
http://kicin700.czerwonak.pl/upload/con ... icin-5.pdf

Re: poszukuję mogiły/cmentarza w okolicy wsi Michala Góra

02 sty 2018, 17:21

Tak, tak wiem :) Stamtąd pochodził. Natomiast poległ w kieleckim...



Ela z Pojezierza napisał(a):Izo ,
czy wiesz ,iż Twój pradziadek jest upamiętniony
na tablicy:

Tablica Pamiątkowa w Kicinie,na cmentarzu parafialnym
Polegli latach 1914-1920
m.inn.Wawrzynkiewicz Franc.
Str.4 tablica z nazwiskami
http://kicin700.czerwonak.pl/upload/con ... icin-5.pdf

Re: poszukuję mogiły/cmentarza w okolicy wsi Michala Góra

04 sty 2018, 17:25

Witam, najbliższy cmentarz niemiecki znajduję się 1.5 km od Michalej Góry w Gnieździskach, spoczywa tam 65 żołnierzy niemieckich. Kiedyś znajdowała się tam skrzynka z ich nazwiskami lecz prawdopodobnie zaginęła. Natomiast inny cmentarz znajduję się przy drodze wojewódzkiej w kierunku Łopuszna ok. 3 km od Michalej Góry i spoczywa tam ok. 100 żołnierzy z armii niemieckiej. Oba cmentarze są z 1 wojny światowej. Jeśli będzie Pani potrzebowała więcej informacji, proszę pytać:)

Re: poszukuję mogiły/cmentarza w okolicy wsi Michala Góra

04 sty 2018, 18:42

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy Pani orientuje się czy na obu tych cmentarzach to są mogiły zbiorowe, bezimienne ??


Wiki3 napisał(a):Witam, najbliższy cmentarz niemiecki znajduję się 1.5 km od Michalej Góry w Gnieździskach, spoczywa tam 65 żołnierzy niemieckich. Kiedyś znajdowała się tam skrzynka z ich nazwiskami lecz prawdopodobnie zaginęła. Natomiast inny cmentarz znajduję się przy drodze wojewódzkiej w kierunku Łopuszna ok. 3 km od Michalej Góry i spoczywa tam ok. 100 żołnierzy z armii niemieckiej. Oba cmentarze są z 1 wojny światowej. Jeśli będzie Pani potrzebowała więcej informacji, proszę pytać:)

Re: poszukuję mogiły/cmentarza w okolicy wsi Michala Góra

19 sty 2018, 13:01

Dokładnie, na obu tych cmentarzach są mogiły zbiorowe i bezimienne:)
Odpowiedz