Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kołodziejczyk Stanisław - 1897r.

29 sty 2018, 22:48

Szanowni Państwo.
Czy mógłbym prosić o pomoc w ustaleniu , czy w m. Jagodziniec,gmina Brzeziny,pow,Kaliski urodził się Kołodziejczyk Stanisław s. Franciszka i Józefy z d. Krawczyk. Według moich danych urodził się we wrześniu 1897 a zmarł w 1960 r USA. Jeżeli tak to czy dałoby się uzyskać skan/foto metryki?

Re: Kołodziejczyk Stanisław - 1897r.

30 sty 2018, 07:43

Witam.
Według danych zawartych w kilku drzewach na MH Stanisław Kołodziejczyk urodził się w Kielcach. Jego matka Józefa z d. Krawczyk urodziła się 2.01.1874 Goryn koło Kielc, zmarła 26.10.1961 USA. W 1896 roku poślubiła w Kielcach Franciszka Kołodziejczyka ur. 1870, zmarłego 24.05.1933 w USA.

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć Gorynia koło Kielc. Trzeba też wziąć poprawkę na to, że dane na MH są bezkrytycznie powielane.

Re: Kołodziejczyk Stanisław - 1897r.

30 sty 2018, 09:17

Jeśli chodzi o Goryń to w zasadzie mam go załatwiony.Miejscowość ta leży powyżej Radomia i kieeeedyś to kieleckie. O Jagodzińcu dowiedziałem się dopiero wczoraj od moich kuzynek z Ameryki. No cóż trochę je "pobudziłem " do działań gene.
Miejsce urodzenia szwagra mojej babci- kieleckie- jest nieaktualne dlatego zapytałem o nieznany mi Jagodziniec.
Dziękuję za szybką reakcję ale jakby co to będę się cieszył.
pozdrawiam
Odpowiedz