Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kuropatwiński z Kępna...

28 wrz 2009, 20:40

Jest nim ur.06.10.1892r.w Bachorcach Jan Kuropatwiński,- syn Józefa i Józefy.W okresie międzywojnia zamieszkał w Kępnie. Tam się ożenił,-nie znane jest mi imię żony.Wiem, że mieli córkę. Nazywali ją " MIŁKA " (Mirosława,Miłosława). Wuja Jan pracował w Kępnie w policji. Jego córka " Miłka " była w tamtejszym regionie fotoreporterką. Zachowała mi się jedyna jej pamiątka,- zdjęcie-widokówka przedstawiająca jadący pociąg towarowy ( ciągniony parowozem) linią kolejową Śląsk - Porty. Zdjęcie robione z przystanku kolejowego w Bachorcach. Na odwrocie tej widokówki pieczątka : Foto-reporter M. Kuropatwińska - Haniszewski Zakład Foto Kępno ul.Wolności ( pl.Wolności ) - nieczytelna pieczątka zdjęcie z lat 70 ub.w. W moim drzewie (po linii Ojca) brakuje mi podstawowych danych o jego rodzinie.Wszyscy już nie żyją ,najwcześniej zmarła żona wuja,on w latach 70,zaś córka chyba na początku lat 90-tych. Wszyscy są pochowani w Kępnie . A może u kogoś zachowały się jakieś fotografie jej autorstwa, bądź fotki tej rodziny?. Może jakaś życzliwa duszyczka się znajdzie i mi w tym temacie pomoże ? Pięknie pozdrawiam ,- hentomal@senior

Re: Kuropatwiński z Kępna...

10 gru 2009, 22:00

Już nosiłem się z zamiarem usunięcia tego mojego postu,ale może jeszcze się wstrzymam.Już nawet jakiś czas temu zalogowałem się na stronce "kępno socjum",ale jak do tej pory bez odzewu. Nigdy nie dane mi było odwiedzenie Kępna. Zawsze gdzieś to miasto było nie po drodze. I na koniec pytanie,-czy w Kępnie jest jeden cmentarz,czy jest ich kilka? Liczę na pomoc. Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Kuropatwiński z Kępna...

10 gru 2009, 23:48

Witaj,
W Kepnie jest jeden cmentarz katolicki i jeden ewangielicki.
Mile pozdrawiam.
Barbara

Re: Kuropatwiński z Kępna...

11 gru 2009, 21:18

Witam :)
Tu odzew z kepno.socjum.pl :)
Dziś poszliśmy na cmentarz katolicki w Kępnie i udało nam sie zlokalizować mogiłę Kuropatwińskich. Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc.

zdjęcia są w galerii "Cmentarz katolicki w Kępnie": http://kepno.socjum.pl/galeria/album/33

Nie wstawiam linków do zdjęć, bo kolejność zdjęć w galerii się zmienia i linki się dezaktualizują.
Pozdrawiam z Kępna
Madzik

Re: Kuropatwiński z Kępna...

11 gru 2009, 23:07

Pragnę w tym miejscu podziękowac koleżance Magdalenie z Kępna za udostępnienie fotosów grobu mojej Rodziny z Kępna. Proszę też podziękowac swojemu gronu za trud włożony w szukaniu i odnalezieniu ostatniego śladu po moich familiantach z Kępna. Wiem coś na ten temat,bowiem sam wielokrotnie wędrując po cmentarzach,ile trzeba się nachodzic,by wychodząc już -można byc zadowolonym z dobrze wykonanej pracy. Piękne Dzięki ! Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Kuropatwiński z Kępna...

11 gru 2009, 23:29

Koleżance Barbarze również piękne dzięki za podpowiedź w lokalizacji cmentarzy w Kępnie. Domniemam,iż pochodzisz z Odolanowa. Piękne to miasto.Miałem tam okazję przebywac. Między innymi oglądałem wykaz nazwisk zasłużonych dla powiatu Odolanów na jego Jubileusz na tzw.Łuku Triumfalnym. Wśród wielu nazwisk także moja Rodzina - m.in Franciszek Hęcka z Młynika (ojciec mojej bratowej) zasłużony nauczyciel powiatu odolanowskiego. Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Kuropatwiński z Kępna...

13 sty 2011, 17:42

Witam,
proszę zajrzeć na stronę kepnosocjum.pl (http://www.kepnosocjum.pl/photogallery. ... o_id=23279) - dziś umieszczono tam 2 zdjęcia, na których jest pani Kuropatwińska.
Pozdrawiam,
Iza

Re: Kuropatwiński z Kępna...

13 sty 2011, 21:56

Izo z Kępna - piękne dzięki Ci czynię za powiadomienie mnie o pojawieniu się na kepnosocjum
nieznanych mi fotek, mojej krewniaczki,znanej fotoreporterki śp.M.Kuropatwińskiej.
W najbliższych dniach odezwe się do Ciebie na priv.
_____________________________________
Pozdrawiam - hentomal@senior
Odpowiedz