Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Nazwisko Jasiczak

02 paź 2009, 10:30

Poszukuje danych o nazwisku Jasiczak.
Wiem że na pewno mieszkali na terenie parafii Kołaczkowice gmina Miejska Górka (niem. Görchen) (dawniej powiat Gostyń , aktualnie Rawicz) Mam dane z Project Poznań , które potwierdzają ten fakt. Mój pradziadek Marcin Jasiczak bral slub prawdopodobnie w latach 1890-1892 wobec czego nie ma go na liscie PP.
Zacząłem pisać w http://www.wtg-gniazdo.org/forum/viewtopic.php?p=14039#p14039 ale skierowano mnie do Poszukuję.

Re: Nazwisko Jasiczak

02 paź 2009, 15:12

Zajmuję się parafią Kołaczkowice . Duża część moich przodków wywodzi się z tej parafii. W swoim drzewie mam kilkunastu Jasiczaków. Andrzeju niestety twój pradziadek nie brał ślubu w tej parafii. Sprawdziłem swoje notatki i w latach 1889-1895 nie ma ślubu Marcina. Być może jego małżonka pochodziła z któreś z sąsiednich parafii i tam miał miejsce ślub. Ja niestety nie dysponuję takimi danymi.
Przeprowadzam aktualnie indeksację chrztów w tej parafii. Wyniki będą za jakiś czas dostępne w genetece na stronie genealodzy.pl. Mam opracowane lata 1889 – 1895. Podaj jak miał na imię twój dziadek to sprawdzę czy chrzciny miały miejsce w tej parafii. W miarę postępu mojej indeksacji będziesz mógł sprawdzić czy Marcin urodził się w tej parafii.

Pozdrawiam życząc rozwikłania tej zagadki

Roman

Re: Nazwisko Jasiczak

02 paź 2009, 21:31

Witam Cię Romanie.
Otóż sprawa się wyjaśniła. Otóz nie Marcin lecz Maciej (Matthias). Po prostu w akcie zgonu dziadka wpisano błednie imię ojca Marcin. Z aktu zgonu Macieja wynika ,że urodził się w 1860 a zmarł w 1928 w wieku 68 lat.
Ostatnio edytowano 13 lis 2009, 16:36 przez Andiza, łącznie edytowano 1 raz

Re: Nazwisko Jasiczak

02 paź 2009, 22:22

Jeśli to był Maciej to wszystko pasuje. Jest ślub w kościele akt 2/1890 z 26,stycznia.
Indeksując dzieci tej pary mam następujące dane:
Jan urodzony 11. paź. 1891 w Dłoni. Chrzest 13. paź. akt 40/1891
Franciszek urodzony 30. wrz. 1893 w Dłoni. Chrzest 01. paź. akt 36/1893
Stanisława urodzona 25. paź. 1895 w Dłoni. Chrzest 27. paź. akt 48/1895
Jan szybko zmarł skoro Franciszek uchodził za najstarszego syna.

Gratuluję szybkiego rozwiązania zagadki

Roman

Re: Nazwisko Jasiczak

03 paź 2009, 10:45

Romanie
Wielkie dzieki. Co do Jana , że zmarł szybko to nie jestem taki pewny. 100% nigdy nie byłem pewny , że Franciszek byl najstarszy - utkwiło mi tylko to z przekazu z przed wielu lat. Były jeszcze inne dzieci ale to po 1895 roku (np. Stanislaw urodzony 1902 rok )
Ma pytanie . Masz szczegółowe dane tylko za lata 1890-1895 r ?

Pozdrawiam
Andrzej

Re: Nazwisko Jasiczak

03 paź 2009, 11:38

Robię powoli indeksację urodzeń w parafii Kołaczkowice. Indeksy robię ze zdjęć aktów. Zgodnie z obowiązującymi indeksujących zasadami nie udostępniam nikomu zdjęć. Akty jakimi dysponuję są do roku 1895. Podałem to co zindeksowałem czyli za lata 1889 - 1895. Indeksy robię latami wstecz. Jak skończę dziesięć lat to prześlę je do opublikowania w genetece. Tak że możesz tylko uzbroić się w cierpliwość lub włączyć do indeksacji. Drugi sposób to wizyta w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu lub zamówienie i przeglądanie mikrofilmu w Centrum Historii Rodziny we Wrocławiu. Praca idzie wolno z dwóch powodów: Brak czasu i to że wykonuję jeszcze równolegle dwie inne indeksacje oraz jeden wykaz do innego projektu.

Pozdrawiam
Roman

Re: Nazwisko Jasiczak

16 paź 2010, 21:02

Witam serdecznie.

Jak już jesteś przy danych Macieja ur 1860, to może i masz jego rodziców, więc możesz się porozglądać w PP w Kołaczkowicach, tam jest dużo małżeństw z róznych lat.
Jednym z nich jest:

Parafia katolicka Kołaczkowice, wpis 6 / 1833
Paulus Jasiczak (23) ojciec: Adam Jasiczak, matka: Balbina
Julianna Szczesna (22) ojciec: Joannes Szczesny, matka: Margaretha

Julianna jest siostrą mojego 3 x pradziadka

Pozdrawiam Andrzej Mieńko

Re: Nazwisko Jasiczak

18 paź 2010, 08:33

Maciej (mój pradziadek) był synem Urbanusa i Apolonii z d. Naskret i wnukiem Adama. Natomiast wspomniany przez Ciebie Paulus to brat Urbanusa.

Re: Nazwisko Jasiczak

06 cze 2014, 11:39

Witam serdecznie,

uzupełniam dane o rodzinie Szczesny z Kołaczkowic, ale dopisałem sobie piętro niżej pokolenia
siostry mojego pra..... dziadka Konstantego - Marianny Jasiczak z domu Szczesny zamężna za Paula
Jasiczak.

Otóż Paul Jasiczak i Marianna Szczesny mieli syna Josepha urodzonego w 1842 roku.
On z kolei ożenił się z Marianną Przewoźny.
Oni mieli syna Johanna, urodzonego w 1871 a zmarłego 1943 w Dusiburgu.

Co do uzupełnień nazwiska Jasiczak, mam jeszcze zgony najstarszych z rodzeństwa Paula
Urbanus zamarł w 1896
Josepha Naskręt zmarła w 1900

Pozdrawiam Andrzej Mieńko
Odpowiedz